TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« dnia: 07 Styczeń 2009, 17:40:53 »
Cytuj
Microsoft oprócz pracy nad następcą Visty, pracuje również nad nowym systemem operacyjnym, który zastąpi Windows Server 2008. „Windows Cloud” ma być wykorzystywany przez deweloperów oraz dostawców usług Cloud computing.


Prezes firmy Microsoft Steve Ballmer ogłosił, iż w przyszłym miesiącu będzie miała premiera „Windows Cloud”. Premiery systemów serwerowych są zazwyczaj ciche i bez jakiejś wielkiej kampanii reklamowej ale tym razem ma być zastosowana nowa usługa computing cloud. Więcej informacji zostanie udostępnionych podczas konferencji Professional Developers Conference w Los Angeles pod koniec tego miesiąca.


Cloud computing według Microsoftu to oprogramowanie, które jest użytkowane za pomocą przeglądarki internetowej, a wszelkie obliczenia są dokonywane w centrum zlokalizowanym u dostawcy. Steve Ballmer powiedział, że tradycyjny model rozwoju systemów operacyjnych nie zostanie zaprzestany i będzie dalej rozwijany.

Źródło: http://www.vista.pl/artykuly/12381__windows_cloud_wkrotce_premiera.html

ziebal

Odp: Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2009, 17:59:33 »
Windows Server 2008 zostanie zastąpiony przez Windows Server 2008 R2 - Cloud ma być tylko rozszerzeniem - tak ja to widzę...

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Styczeń 2009, 18:22:57 »
Cytuj
który zastąpi Windows Server 2008
Niewiem, czy błędne sformułowanie, czy jak, ale ja już kilka lat temu słyszałem o "systemach z sieci" (były pogłoski że Vista ma taka być)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Styczeń 2009, 18:27:35 »
Cytuj
który zastąpi Windows Server 2008
Niewiem, czy błędne sformułowanie, czy jak, ale ja już kilka lat temu słyszałem o "systemach z sieci" (były pogłoski że Vista ma taka być)

Byly pogloski i zostaly bardzo szybko oprotestowane przez uzytkownikow - i ciezko sie dziwic.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2009, 20:24:03 »
Hmmm.
Możeby zmienić nazwę tematu na Windows Cloud?
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2009, 20:35:24 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Styczeń 2009, 20:52:09 »
właśnie, bo jeśli by miał być w powszechnym użyciu, to nie wyobrażam sobie go na necie, nawet 3MB/s, poza tym, mam ważną rzecz do szkoły/pracy zrobić to co czekam aż ktoś się wyloguje, bo za duże obciążenie serwera? Moim zdaniem nonsens, skoro każdy może poświęcić te kilka GB na dysku na system

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2009, 00:50:30 »
właśnie, bo jeśli by miał być w powszechnym użyciu, to nie wyobrażam sobie go na necie, nawet 3MB/s, poza tym, mam ważną rzecz do szkoły/pracy zrobić to co czekam aż ktoś się wyloguje, bo za duże obciążenie serwera? Moim zdaniem nonsens, skoro każdy może poświęcić te kilka GB na dysku na system

No coz, byla taka wizja, glownie za nia stal swiatek systemow unix-o podobnych ( linuksiarze itd. ;) ), argumentujac o wiele wieksza wydajnoscia tzw. superkomputerow na ktorych w osobnych sesjach moze pracowac wiele uzytkownikow. Pamietam reakcje swoja i grupy jak psorek o tym na wykladzie opowiadal - ok ale tak na powaznie - pomysl jest bynajmniej smieszny :) A co jak padnie internet ? Komputer staje sie bezuzyteczny ? :)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Styczeń 2009, 15:28:42 »
neostrada nie będzie mogła już ludzi przyciskiem połącz denerwować

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Styczeń 2009, 18:15:49 »
znajac zycie raczej dopiero wtedy zacznie to naprawde robic ;)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Styczeń 2009, 17:29:54 »
Już sobie to wyobrażam :D


 ;D

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń 2009, 21:10:26 »
Dlatego ja mam kablówkę  ;D

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows Cloud- winda przez przeglądarkę!?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Styczeń 2009, 22:47:10 »
Nom, kablówka to najlepsze rozwiązanie. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)