TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Laptop a bateria

Laptop a bateria
« dnia: 31 Październik 2009, 01:50:11 »
Witam,

Większość czasu mój nowy laptop będzie spędzał podłączony kabelkiem a więc teraz moje pytanie: wyjmować baterię na ten czas czy nie ? Bo nie wiem czy nie będzie się szybciej zużywać.

Pozdrawiam i czekam na odp.

Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2009, 10:22:27 »
Nie wyjmowac.Bateria ma byc.Jesli jest podlaczony do pradu to do baterii odcinane jest zasilanie stopniowo sie bedzie rozladowywac i tak.Zwykle jest tak ze jak pojemnosc spadnie do 95 % to jest doladowywana wiec masz poczekac do 95 % wtedy odlaczyc zasilanie z zasilacza pracowac na baterii pozwolic jej sie rozladowac potem podlaczyc zasilanie naladowac do pelna i gotowe.Wyjmowanie baterii szkodzi.Ponadto nawet sama bateria wyjeta i polozona gdzies tez sie rozladuje.A wyciaganie baterii i wkladanie szkodzi bo kazdy taki cykl wyjecia i wlozenia jest dodatkowo zapamietywany przez elektronike akumulatora
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2009, 10:26:36 wysłana przez michalus »

Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik 2009, 10:52:23 »
ok ale to by znaczyło że muszę być co 3h przy komputerze a nie mogę sobie na to pozwolić. Komputer częst ozostawiam na noc do ściągania. Jest jakieś inne rozwiązanie ?

Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Październik 2009, 11:16:31 »
Dlaczego co trzy?Zostawiasz kompa na zasilaczu tez pewnie w nocy jak sciagasz.Wiec jak jest podlaczony do zasilacza to bateria nie jest ladowana.Spadek ze 100% do 95 trwa okolo tygodnia czasu i to prawie przy calodziennym korzystaniu z laptopa.Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiales.Masz baterie naladowana do 100% podlaczasz zasilacz bateria skoro ma poziom naladowania 100% nie jest ladowana ani wyczerpywana przez laptop.Laptop korzysta z pradu sieciowego.Przez ten okres baterie zuzywa jedynie sama elektronika baterii a takze komp gdy zamkniesz system i odlaczysz od zasilacza chocby na podtrzymanie zegara systemowego.Gdy poziom naladowania spadnie do 95% tak jest w Acerach i wiekszosci nowych modeli laptop doladowuje przy zasilaniu ja do 100% wiec wtedy dopiero odlaczasz zasilacz i jedziesz na baterii by uniknac spadku pojemnosci

Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Październik 2009, 11:48:04 »
ok, teraz rozumiem :) mam właśnie acera aspire 5738ZG. Mam właśnie 96% więc wieczorem odłącze i wyładuje :) dzięki za pomoc i informacje :)

Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Październik 2009, 14:25:16 »
 ;)Bateria zaczyna byc ladowana przy 95 % ;)

Offline milcia

  • *
  • 26
  • <3
Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2010, 01:52:38 »
Natomiast ja tego niebardzo rozumiem... Czesto korzystam z laptopa. Caly czas mam podlaczonego a to zle? Hmm..
ASUS X5DIN
"Nie umrzesz za mnie, więc nigdy nie mów mi jak mam żyć!"

Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2010, 10:45:39 »
Dobrze ;)

Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Styczeń 2010, 12:56:14 »
A jeśli laptop jest wyłączony to trzeba wyłączać ładowarkę? Wydaje mi się że tak bo baterii wtedy nie ładuje a zżera prąd  ;)

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń 2010, 19:39:39 »
Na wyłączonym, tez ładuje.

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Luty 2010, 17:37:04 »
http://zapodaj.net/images/4696b7a3a17f.png
jeśli wie ktoś z was jak to naprawić żeby było normalnie to ( brawo ) ;)

Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Luty 2010, 17:53:17 »
Rozumiem ze bateria jest pełna?.A sprawdz dane w Everescie (wear level) i poziom naladowania

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Odp: Laptop a bateria
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Luty 2010, 19:32:06 »
właśnie nie - nie chce się ładować ;(
- więc podejrzewam ze to wina baterii lub nie dochodzi prąd do baterii a sama bateria ok
- nie mam jak sprawdzić tego więc obstawiam ze bateria, prąd nie dochodzi
;(