TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 będzie za darmo

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Windows 7 będzie za darmo
« dnia: 07 Styczeń 2009, 14:33:35 »
Cytuj
Jak zdobyć Windows 7 za darmo?
Newsroom IDG.pl/Dawid Długosz
7 stycznia 2009 12:30

Premiera nowych okienek najprawdopodobniej już pod koniec tego roku. Oczywiście cen Windows 7 na razie nie znamy, wiemy jednak, że następcę Visty będziesz mógł otrzymać za darmo. To nie żart! Wszyscy użytkownicy, którzy zakupią Vistę po 1 lipca br., będą mogli, w ramach programu bezpłatnej aktualizacji, wymienić starszą wersję systemu na Windows 7.

Informacje o wspomnianym promocji aktualizacji uzyskał serwis TechARP.com. Program uaktualnienia do Windows 7 ma rzekomo zacząć obowiązywać już od 1 lipca br., choć są to informacje nieoficjalne. Koniec promocji zakończy się najprawdopodobniej w kilka miesięcy po premierze nowych okienek Microsoftu (w przypadku Visty było to do 15 marca 2007 roku, gdzie premiera w Polsce miała miejsce 30 stycznia 2007 roku).
Program nie będzie dotyczył aktualizacji z Windows XP, który i tak już dziś ciężko zakupić.

Według plotek, następujące wersje Visty będzie można zamienić na odpowiednie edycje Windows 7:


Windows Vista Home Premium na Windows 7 Home Premium
Windows Vista Business na Windows 7 Professional
Windows Vista Ultimate na Windows 7 Ultimate

Program obowiązywać będzie jedynie dla wersji OEM systemów, nabytych z nowym sprzętem.

Windows 7 nadchodzi. Czy będzie warto?

Po raz pierwszy o Windows 7 usłyszeliśmy w kwietniu 2008 roku, kiedy to w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze konkrety na temat nowych okienek. Wkrótce Redmond zaprezentowało, podczas konferencji PDC 2008 i WinHEC, pierwsze buildy systemu. Obecnie natomiast oczekujemy piewszej wersji beta Windows 7, która powinna pojawić się już na dniach. Przypominamy, że wspomniana wersja wyciekła już do sieci. Wszyscy czekamy z nieciepliwością, tym bardziej, iż okazuje się, że Windows 7 jest wydajnieszy od XP i Visty.

Warto przeczytać: artykuł "Windows 7 - wgląd pod maskę" - znajdziesz tutaj szczegółowe informacje o nowych technologiach, jakie Redmond "zaserwowało" w następcy XP.

http://www.pcworld.pl/news/332063/Jak.zdobyc.Windows.7.za.darmo.html

No ja już raz tak nabyłem Vistę, tzn. kupując kompa z WinXP Pro, Vistę Bussines za darmo. ;)

Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2009, 16:32:16 »
ech... a ja 2007 jeszcze kupiłem :(

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Styczeń 2009, 17:19:15 »
No troche niesprawiedliwe posuniecie by bylo - ludzie ktorzy brali udzial w becie, kupili system zaraz po premierze - beda musieli placic, a reszta ktora kupila po pond roku dostanie za free - dziwne rozumowanie.

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Styczeń 2009, 17:32:02 »
ja siódemki nie kupię, zrobię im na złość ;) zainwestuję dopiero w 8 ;)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2009, 18:29:06 »
ja siódemki nie kupię, zrobię im na złość ;) zainwestuję dopiero w 8 ;)

Ja zrobie pewnie platny update - o ile bedzie warto. Nie zaluje pieniedzy wydanych na Viste, ale tez mysle ze nie jest warta swojej ceny. Najpierw zobaczymy ile sobie zazycza za update, potem sie zdecyduje. W sumie tylko od Win7 zalezy moja przesiadka na Mac`a wiec niech sie lepiej postaraja :P

Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Styczeń 2009, 20:00:26 »
A co ze mną?? mam vist od 2006 roku oem ja nie dostane za friko win.7??
Numer gg 6504607

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Styczeń 2009, 20:26:02 »
ja siódemki nie kupię, zrobię im na złość ;) zainwestuję dopiero w 8 ;)

Ja zrobie pewnie platny update - o ile bedzie warto. Nie zaluje pieniedzy wydanych na Viste, ale tez mysle ze nie jest warta swojej ceny. Najpierw zobaczymy ile sobie zazycza za update, potem sie zdecyduje. W sumie tylko od Win7 zalezy moja przesiadka na Mac`a wiec niech sie lepiej postaraja :P

MS na pewno się dla ciebie postara, bo w końcu MS ma w Apple 30% udziałów. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Styczeń 2009, 20:26:45 »
Dobrze, że czytałem ten artykuł w sieci to się nie napaliłem jak szczerbaty na suchary czytając temat :)

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Styczeń 2009, 23:45:43 »
mało sprawiedliwe traktowanie... Home Basic potraktowany jak gówno nie do wymiany... Niefajnie.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2009, 00:29:45 wysłana przez barthd »
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline luto

  • ***
  • 203
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Styczeń 2009, 00:00:31 »
bo home basic daja do kazdego kompa w hiper markecie za niby gratis :P
Netbook: Acer Aspire One, Intel Atom 1,6, 1 Gb Ram, Intel 950, W7 B.7100
LAPTOP HP530: 1,5 Ghz, 1,5 Gb Ram, Intel 950, XP Prof SP3
HOMEPC: 1,7 Ghz, 1 Gb Ram, GeForce 4, Vista Ultimate
HOMEPC: 500 Mhz, 256 Mb Ram, Riva TNT2, XP Prof SP3

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Styczeń 2009, 00:32:52 »
No wiadomo ;) Ale jest to także system wybierany przez tych, którzy nie potrzebują wodotrysków lub nie mają za dużo pieniędzy.

To tak jakby poniekąd Windows Vista faktycznie był przejściowy dlatego żeby Ci co go kupili tuż przed premierą sięnie zawiedli na Microsofcie dostaną taką szansę, Ci co to zrobili wcześniej są nieoficjalnymi frajerami w oczach koncernu z Redmond ^^
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Styczeń 2009, 00:42:05 »
No wiadomo ;) Ale jest to także system wybierany przez tych, którzy nie potrzebują wodotrysków lub nie mają za dużo pieniędzy.

To tak jakby poniekąd Windows Vista faktycznie był przejściowy dlatego żeby Ci co go kupili tuż przed premierą sięnie zawiedli na Microsofcie dostaną taką szansę, Ci co to zrobili wcześniej są nieoficjalnymi frajerami w oczach koncernu z Redmond ^^

No masz, musiales to powiedziec nie ? :D a juz myslalem ze nikt procz mnie na ten pomysl z frajerami nie wpadnie hehehe.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Styczeń 2009, 13:44:16 »
No wiadomo ;) Ale jest to także system wybierany przez tych, którzy nie potrzebują wodotrysków lub nie mają za dużo pieniędzy.

To tak jakby poniekąd Windows Vista faktycznie był przejściowy dlatego żeby Ci co go kupili tuż przed premierą sięnie zawiedli na Microsofcie dostaną taką szansę, Ci co to zrobili wcześniej są nieoficjalnymi frajerami w oczach koncernu z Redmond ^^

Mylisz się. Tak samo było z premierą Visty i XP też można było wymienić...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline MP

Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Styczeń 2009, 15:04:43 »
Może i tak było przed premierą Visty ale wtedy za update trzeba było zapłacić - z tego co pamiętam nie było to zbyt opłacalne jak na ówczesne warunki. Teraz pojawiła się informacja o darmowej aktualizacji więc to zmienia postać rzeczy. Sam niedawno zakupiłem komputer z Vistą na pokładzie i nie jest do końca fair, że osoby który kupią OEM kilka miesięcy przed premierą dostaną Windows 7 za darmo. Wychodzi na to, że jestem gorszy bo kupiłem sprzęt o 6 miesięcy za wcześnie :) a tak na marginesie nie ma co się bulwersować bo informacje są jeszcze niepotwierdzone więc może okazać się, że darmowego Sevena nie będzie ;)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 będzie za darmo
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Styczeń 2009, 16:49:39 »
Mylisz się. Można było darmowy upgrade zrobić z WinXP Pro do Visty Bussines. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)