TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Safari 3 beta dla Windows

ziebal

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Marzec 2008, 21:33:52 »

Wystarczy popatrzeć na udział procentowy przeglądarek na rynku, gdzie Firefox a gdzie Safari. Jak sam widzisz nic nowego Safari nie daje a przy tym jest wolniejszy wg. wyników podanych wyżej. 


Używasz nocnych bulidów Firefoxa 3?  :)

Offline nawrok888

  • *
  • 10
  • instalki.pl reprezentant....;)
    • forum instalki.pl
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Marzec 2008, 00:55:26 »
witam...mam pytanie odnośnie Safari....gdzie można ustawić stronę startową?...

pzdr

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Marzec 2008, 16:59:15 »
W górnym pasku klikni na Edycja lub Edit i wybierz opcje Preferencje lub Preferences. W otwartm oknie znajdź strona domowa i ją zmień np. na onet.pl zamknij okno. Spróbuj włączyć stronę domową lub uruchom przeglądarkę ponownie.

Offline nawrok888

  • *
  • 10
  • instalki.pl reprezentant....;)
    • forum instalki.pl
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Marzec 2008, 20:14:22 »
dzięki o to chodziło...tylko żeby zapisała się nowa strona domowa trzeba najpierw przełączyć zakładkę w Preferences a nie zamykać okno, bo wtedy nici ;)...dzięki

pzdr

edit:
a więc....na ogół używam Firefox'a i głównie z nim porównywałem Safari....uważam, że jest to dobra przeglądarka ale ma niestety parę minusów....po pierwsze - czasem nie chce ponownie załadować strony, którą załadował wcześniej....

po drugie - nie ma możliwości zapamiętywania haseł...za każdym razem trzeba wpisywać....po trzecie - w FF najeżdżając na jakiś link w dolnym lewym rogu przeglądarki był pokazany cały adres.....tego mi tu brakuje....i po czwarte - nie działa tutaj przewijanie stron za pomocą kółka w myszce....nie chodzi tu o zwykłe przewijanie poprzez kręcenie kółeczkiem, ale o to, że w FF  po wciśnięciu kołeczka wystarczyło przesuwać myszką w dowolnym kierunku i strona się przewijała....tego chyba najbardziej mi brakuje....podsumowując uważam, że Safari jest dobrą przeglądarką....

pzdr
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2008, 14:32:23 wysłana przez nawrok888 »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Marzec 2008, 14:45:36 »
Używasz nocnych bulidów Firefoxa 3?  :)

Obecnie Firefox 3 Beta 3  ;)

a więc....na ogół używam Firefox'a i głównie z nim porównywałem Safari....uważam, że jest to dobra przeglądarka ale ma niestety parę minusów....po pierwsze - czasem nie chce ponownie załadować strony, którą załadował wcześniej....

po drugie - nie ma możliwości zapamiętywania haseł...za każdym razem trzeba wpisywać....po trzecie - w FF najeżdżając na jakiś link w dolnym lewym rogu przeglądarki był pokazany cały adres.....tego mi tu brakuje....i po czwarte - nie działa tutaj przewijanie stron za pomocą kółka w myszce....nie chodzi tu o zwykłe przewijanie poprzez kręcenie kółeczkiem, ale o to, że w FF  po wciśnięciu kołeczka wystarczyło przesuwać myszką w dowolnym kierunku i strona się przewijała....tego chyba najbardziej mi brakuje....podsumowując uważam, że Safari jest dobrą przeglądarką....

pzdr

??? Skoro wymienienie minusów przeglądarki daje pierwsze miejsce i jest wtedy "dobrą przeglądarką" to Firefox przegrywa :(

Jak można wymieniać minusy przeglądarki a na końcu podsumowując, że jest dobra?  :o
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2008, 14:52:36 wysłana przez michau »

Offline nawrok888

  • *
  • 10
  • instalki.pl reprezentant....;)
    • forum instalki.pl
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Marzec 2008, 16:46:27 »
gdzie jest napisane, że daje pierwsze miejsce dla safari?....uważam, że jest to dobra przeglądarka ale nic nie powiedziałem, że najlepsza....to co ja wymieniłem to są szczegóły, których tylko mi brakuje....nie sądzę, żeby komuś innemu brakowało takiej rzeczy jak przewijanie stron....da się żyć z tą przeglądarką....

pzdr

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Marzec 2008, 17:01:57 »
Powinieneś bardziej skupiać się na wymienieniu zalet i napisaniu dopiero wtedy, że jest dobra. Jak to w ogóle brzmi: "brakuje tego, tamtego i jeszcze tego niema ale jest dobra". Tak samo można pisać, że "ma to, to, tamto i jeszcze tamto ale jest złą przeglądarką"

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Marzec 2008, 18:04:44 »
w FF najeżdżając na jakiś link w dolnym lewym rogu przeglądarki był pokazany cały adres.....tego mi tu brakuje....

wystarczy wejść w menu Widok i kliknąć Pokaż pasek statusu lub coś podobnego (tłumacze z angielskiej wersji więc może być to inaczej nazwane)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Marzec 2008, 18:30:40 »
w FF najeżdżając na jakiś link w dolnym lewym rogu przeglądarki był pokazany cały adres.....tego mi tu brakuje....

wystarczy wejść w menu Widok i kliknąć Pokaż pasek statusu lub coś podobnego (tłumacze z angielskiej wersji więc może być to inaczej nazwane)

Używamy a wszystkiego i tak nie wiemy :)

Dajcie screeny w Test Acid w przeglądarkach

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Marzec 2008, 00:24:10 »
Safari to jeden z nielicznych programów jaki nie działa pod Longhornem. Instaluje się normalnie, ale jak chcę uruchomić to nic się nie dzieje :( Zainstalowałem więc pod XP i nie widzę rewelacji. Być może wersja finalna będzie miała jakieś ciekawe opcje.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Marzec 2008, 20:43:02 »
Pobieranie pamięci przez przeglądarki :) FF górą :)
http://arstechnica.com/news.media/browser-memory-comparison.png

Safari 3.0.4 Beta i Internet Explorer 8 Beta nie zostały przetestowane gdyż zawiesiły się w trakcie testu.  :D :D :D

Safari 3.1 już jest
http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/content.info.apple.com/Safari3/061-4515.20080318.Fkef/SafariSetup.exe
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2008, 12:24:15 wysłana przez michau »

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Marzec 2008, 23:22:16 »
3.1 jest sporo stabilniejsza i już po polsku, jednak tłumaczenie jest trochę dziwne. Polecenie miniatura minimalizuje przeglądarkę a "pobrane rzeczy" to menadżer pobierania :P

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Marzec 2008, 20:41:00 »
3.1 jest sporo stabilniejsza i już po polsku, jednak tłumaczenie jest trochę dziwne. Polecenie miniatura minimalizuje przeglądarkę a "pobrane rzeczy" to menadżer pobierania :P

Może Rosjanie tłumaczyli  :D

Safari tylko dla Maców?
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8574&Safari+tylko+dla+Macow?

ziebal

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Marzec 2008, 00:15:45 »
Najnowszy build Safari i nowa, pisana wersja Opery zaliczają w 100% niezwykle wymagający test zgodności ACID  :)

Szczegóły: http://latwy.com/68

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Marzec 2008, 08:13:21 »
Najnowszy build Safari i nowa, pisana wersja Opery zaliczają w 100% niezwykle wymagający test zgodności ACID  :)

Szczegóły: http://latwy.com/68

"...nowa wersja silnika przeglądarki Safari (WebKit r31368), która zalicza test Acid3 w 100 %. Stabilna wersja Safari 3.1 otrzymuje jedynie 75 punktów z 100 dostępnych."

Ale co z tego, że Safari ma 100% jak można jej używać tylko na Macach  :D