TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Safari 3 beta dla Windows

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Marzec 2008, 19:35:00 »
tylko czy to jest najnowsza 3.1, bo najnowsza się nie wiesza (dokładnie 3.1 (525.12))

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Marzec 2008, 19:58:52 »
Czy ta przeglądarka zasługuje na takie uznanie? Czy ma szanse dorównać choćby IE ? bo nie mówię już o firefox`ie czy Operze :| Uważam że szkoda czasu na takie zabawy z innymi. Takie same zadnie mam o tych wszystkich przeglądarkach niczym się różniących od IE - klapa.

Pozdrawiam

Offline UZi

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Marzec 2008, 20:10:22 »
Safari jako przeglądarka pod windowsem? IMHO nie, KHTML czyli silnik w niej użyty jak najbardziej.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Marzec 2008, 20:47:50 »
Po co nam Safari jak mamy FIREFOX`a !!

ziebal

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Marzec 2008, 23:21:08 »
Po co nam Safari jak mamy FIREFOX`a !!

IMHO Safari jest lepsze od Firefox'a  ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Marzec 2008, 11:05:30 »
IMHO Safari jest lepsze od Firefox'a  ;)

Co niby ma lepszego? :D

Offline MP

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Marzec 2008, 15:55:02 »
Testowałem Safari i nie odniosłem dobrego wrażenia. Przy pierwszym uruchomieniu podczas ładowania strony wyłączyła się całkowicie  ???  ;D

ziebal

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Marzec 2008, 14:05:48 »
IMHO Safari jest lepsze od Firefox'a  ;)

Co niby ma lepszego? :D

Zainstaluj, a zobaczysz  :)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Marzec 2008, 15:00:24 »
Zainstaluj, a zobaczysz  :)

Twoja niezwykle obszerna wypowiedź, badająca dogłębnie i wyczerpująca zupełnie temat wypowiedzi na pewno pomoże nam w podjęciu decyzji co do zainstalowania Safari na swoim komputerze. Twoje głębokie przemyślenia uświadomiły mi (i innym pewnie także), że Safari wcale nie jest taki zły. Twoje liczne argumenty otworzyły nam oczy. Od tej pory inaczej spojrzymy na tą przeglądarkę. ;)

Firefox mi wystarcza w zupełności :)

ziebal

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Marzec 2008, 18:19:05 »
Zainstaluj, a zobaczysz  :)

Twoja niezwykle obszerna wypowiedź, badająca dogłębnie i wyczerpująca zupełnie temat wypowiedzi na pewno pomoże nam w podjęciu decyzji co do zainstalowania Safari na swoim komputerze. Twoje głębokie przemyślenia uświadomiły mi (i innym pewnie także), że Safari wcale nie jest taki zły. Twoje liczne argumenty otworzyły nam oczy. Od tej pory inaczej spojrzymy na tą przeglądarkę. ;)

Firefox mi wystarcza w zupełności :)

Pięknie dostosowałeś cytat z pewnego serwisu do realiów tego forum. Gratuluje.

Tylko Twoja wypowiedź wniosła do tematu jeszcze mnie niż moja ^^

Z Safari jest jak z innymi produktami Apple. Albo je pokochasz, albo znienawidzisz... I od razu sugeruje nie być nastawionym na jeden produkt, jednej firmy...  :)
Przykład to Vista: Jadą po niej wszyscy, ale 9 na 10 osób krytkujących nigdy jej nie zainstalowała...

PS: A ci co zainstalowali i mają dość szybkiego kompa, wcale na nią aż tak nie narzekają, prawda revanmj;)
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2008, 18:30:53 wysłana przez ziebal »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Marzec 2008, 19:09:53 »
Podaj konkretne przykłady świadczące o potędze tego programu oraz które przekonają mnie oraz innych użytkowników do zainstalowania Safari. :)

ziebal

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Marzec 2008, 20:12:52 »
Podaj konkretne przykłady świadczące o potędze tego programu oraz które przekonają mnie oraz innych użytkowników do zainstalowania Safari. :)

Wygląd
Bardziej dopracowane przeszukiwanie stron (Ctrl+F)
Lepiej rozwiązane przeglądanie historii
Lepsza wydajność
Powiększanie obaszaru wpisywania tekstu - chyba jedna z najfajniejszych rzeczy
Fajnie działający czytnik RSS
Autowypełnianie formularzy


Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Marzec 2008, 21:05:24 »
Wygląd
Czy ja wiem czy wygląd jest przyjaźniejszy dal oka? W Firefox instaluje skórkę i mam inny wygląd.

Bardziej dopracowane przeszukiwanie stron (Ctrl+F)
Co to znaczy? W Firefox`ie jest sprawa rozwiązana na dwa sposoby poprzez kombinację klawiszy "Ctrl + F" lub zaczynamy pisać to co chcemy znaleźć i automatycznie wyskakuje nam okienko wyszukiwania. Cóż więcej trzeba?

Lepiej rozwiązane przeglądanie historii
Firefox ma wbudowaną wyszukiwarkę przeglądanych stron oraz możliwość wyświetlania historii na 5 rożnych rodzajów: "Według daty i witryny", "Według witryny", "Według daty", "Według liczby wizyt", "Według ostatniej wizyty". A co to znaczy lepiej w przypadku Safari?

Lepsza wydajność
http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,32.msg380.html#msg380
Oto, jakie udało mu się uzyskać wyniki (im mniej, tym lepiej):
- Firefox 3 (nocny build, optymalizacja PGO) - 7263.8 ms.
- Firefox 3 (nocny build z 25.02.2008) - 8219.4 ms.

- Opera 9.5.9807 beta - 10824.0 ms.
- Firefox 3 beta 3 - 16080,6 ms.
- Safari 3.0.4 beta - 18012,6 ms.
- Firefox 2.0.0.12 - 29376,4 ms.
- Internet Explorer 7 - 72375,0ms.

Powiększanie obaszaru wpisywania tekstu - chyba jedna z najfajniejszych rzeczy
Nie wiem po co to komu? Dziwne  :-\

Fajnie działający czytnik RSS
??? W Firefox`ie jest szybko działający  ;D chyba jak ktoś ma problemy ze wzrokiem.

Autowypełnianie formularzy
Nie wiem czy to takie dobre jak z komputera korzysta więcej osób ale Firefox zapamiętuje dane formularzy.

ziebal

Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Marzec 2008, 21:12:40 »
Wygląd
Czy ja wiem czy wygląd jest przyjaźniejszy dal oka? W Firefox instaluje skórkę i mam inny wygląd.

Bardziej dopracowane przeszukiwanie stron (Ctrl+F)
Co to znaczy? W Firefox`ie jest sprawa rozwiązana na dwa sposoby poprzez kombinację klawiszy "Ctrl + F" lub zaczynamy pisać to co chcemy znaleźć i automatycznie wyskakuje nam okienko wyszukiwania. Cóż więcej trzeba?

Lepiej rozwiązane przeglądanie historii
Firefox ma wbudowaną wyszukiwarkę przeglądanych stron oraz możliwość wyświetlania historii na 5 rożnych rodzajów: "Według daty i witryny", "Według witryny", "Według daty", "Według liczby wizyt", "Według ostatniej wizyty". A co to znaczy lepiej w przypadku Safari?

Lepsza wydajność
http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,32.msg380.html#msg380
Oto, jakie udało mu się uzyskać wyniki (im mniej, tym lepiej):
- Firefox 3 (nocny build, optymalizacja PGO) - 7263.8 ms.
- Firefox 3 (nocny build z 25.02.2008) - 8219.4 ms.

- Opera 9.5.9807 beta - 10824.0 ms.
- Firefox 3 beta 3 - 16080,6 ms.
- Safari 3.0.4 beta - 18012,6 ms.
- Firefox 2.0.0.12 - 29376,4 ms.
- Internet Explorer 7 - 72375,0ms.

Powiększanie obaszaru wpisywania tekstu - chyba jedna z najfajniejszych rzeczy
Nie wiem po co to komu? Dziwne  :-\

Fajnie działający czytnik RSS
??? W Firefox`ie jest szybko działający  ;D chyba jak ktoś ma problemy ze wzrokiem.

Autowypełnianie formularzy
Nie wiem czy to takie dobre jak z komputera korzysta więcej osób ale Firefox zapamiętuje dane formularzy.

No jasne, Firefox najlepszy, bo po cholere zapoznać się z programami konkurencji. Windows (a już szczególnie XP) też wymiata, bo działają gry...
Jestem ciekawy czy z takim podejściem zainstalujesz sobie, dajmy na to, jakąs wersje alpha/beta Windows 7. Po co masz to robić, skoro Twój XP jest tak zajebi$#$% systemem? Po co zobaczyć coś nowego, lepiej trzymać się jednego i wciskać wszystkim, że to jest najlepsze.

Pozdrawiam.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Safari 3 beta dla Windows
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Marzec 2008, 21:30:35 »
No jasne, Firefox najlepszy, bo po cholere zapoznać się z programami konkurencji. Windows (a już szczególnie XP) też wymiata, bo działają gry...
Jestem ciekawy czy z takim podejściem zainstalujesz sobie, dajmy na to, jakąs wersje alpha/beta Windows 7. Po co masz to robić, skoro Twój XP jest tak zajebi$#$% systemem? Po co zobaczyć coś nowego, lepiej trzymać się jednego i wciskać wszystkim, że to jest najlepsze.

Pozdrawiam.

Nie ma co się denerwować i wybuchać złością. Wystarczy popatrzeć na udział procentowy przeglądarek na rynku, gdzie Firefox a gdzie Safari. Jak sam widzisz nic nowego Safari nie daje a przy tym jest wolniejszy wg. wyników podanych wyżej. 

Ja tam nie gram na kompie :) więc nie wiem skąd te przytoczenia :]

Porównanie przeglądarki Internetowej do nowego systemu jest trochę nie na miejscu. Akurat jesteśmy na Forum o Seven więc stwierdzenie, że przy takim podejściu nie zainstaluje pierwszych wersji 7 jest bezsensu. Grubo się mylisz. Zainstaluję bo po to jestem na tym Forum i czekam z niecierpliwością jak każdy z Nas na pierwszą wersję która będzie dostępna i będzie można wrzucić i testować.