TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

[Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit

[Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« dnia: 27 Październik 2009, 22:37:36 »
W związku z tym, że jest to mój pierwszy post na tym forum, na początek chciałbym się przywitać.

Mój problem, skrótowo opisany w temacie wygląda tak:
Na laptopie mam zainstalowany system Windows 7 Professional x64 na uczelnianej licencji MSDNAA. Całość działa idealnie do momentu, kiedy chcę włączyć jakąkolwiek stronę internetową. Po uruchomieniu przeglądarki zawiesza się cały explorer.exe. Nie da się wcisnąć żadnego przycisku na pasku zadań, nie mogę uruchomić menu Start, klawisze Ctrl+Alt+Del uruchamiają Menedżera zadań, jednak on też się zawiesza. Mogę zminimalizować przeglądarkę i dostać się do pulpitu, jednak na tym się kończy - nie mogę uruchomić żadnego programu. Po wyłączeniu przeglądarki wszystko znów działa idealnie. Dodatkowo w momencie zawieszenia się explorer'a, działają klawisze Alt+Tab i mogę przełączać się pomiędzy innymi aktywnymi programami (Outlook, BestPlayer, Aimp itp.)

Teraz trochę spraw technicznych:
Notebook: Asus N61VG (C2D T6600, 4GB DDR2, GeForce GT220M, 500GB)
Przeglądarka: Safari 4 (testowałem również na Firefox, Opera, IE - ten sam problem)

Tą samą wersję systemu zainstalowałem dla testów na drugim laptopie w domu - problem również się pojawił. Jednak w momencie, gdy instaluję wersję 32-bit wszystko działa jak należy.

Do Internetu w domu podłączam się bezprzewodowo przez router Edimax. Co ciekawe, tego laptopa używam również w pracy i tam wszystko działa doskonale, róznica jest taka, że tam podłączam się do Internetu przez kabel LAN.

Znalazłem już na forum podobny temat, jednak dotyczył on Google Chrome i podane tam rozwiązanie niestety nie działa w moim przypadku.
Jeśli ktokolwiek spotkał się już z takim problemem i wie jak temu zaradzić, bardzo proszę o pomoc.

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Październik 2009, 22:45:03 »
Sprawdziłeś sumy kontrolne pliku iso? Możliwe że był błąd podczas pobierania pliku.

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik 2009, 23:22:16 »
raczej nie jest to problem z iso, jakiś czas wcześniej testowałem wcześniejszą wersję systemu, również 64-bit i tam też był ten problem,
teraz zainstalowałem wersję finalną ponieważ byłem pewien, że poprawili ten błąd

jutro kupię kabel i podłączę się przewodowo do routera - być może jest to problem z WiFi, jednak dziś rano pobrałem nowe sterowniki do swojej karty z Windows Update, więc myślę, że nie powinno być z nimi problemu

jeśli ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły to bardzo proszę o odpowiedź

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Październik 2009, 13:22:07 »
Tez mi się wiesza x64 na laptopie, wiec zainstalowałam x86 i mam święty spokój. Choć nadal jestem ciekawa dlaczego x64 RTM się wiesza, bo w poprzednich buildach tego nie było, dopiero w RTM.

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2009, 16:38:42 »
Poszukałem, poczytałem i udało się coś zaradzić na ten problem.
Najwyraźniej problem tworzą niektóre z zainstalowanych programów - przede wszystkim nasze polskie komunikatory Tlen i GG (najwyraźniej dokonują pewnych zmian w plikch systemu).
Odinstalowałem Tlena i Safari, zainstalowałem najnowszego Firefoxa, do tego jeszcze Pidgin i wszystko działa idealnie - 0 zwiech

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad 2009, 22:56:52 »
Witam

Miałem podobny problem. System (64 bitowy) zawieszał się kilka minut po uruchomieniu. Jeśli wcześniej zdążyłem włączyć przeglądarkę (firefox) to mogłem z niej bez problemu korzystać. Problem zaczynał się gdy chciałem robić coś innego. Pasek zadań wogóle nie reagował, kursorem można było poruszać ale nawet menu nie chciało wyskoczyć. Manager zadań - brak odpowiedzi.

Okazało się że problemem był program RelevantKnowledge (w managerze proces rlvknlg*32).

Kaspersky Internet Security nie wykrył tego zagrożenia i dlatego program usunąłem ręcznie w trybie awaryjnym. I jak na razie wszystko działa bez problemu.

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marzec 2010, 15:17:31 »
witam musze odswierzyc  bo watek pasuje  do moich objaw .Czyli  win7 64  kilka razy na dzien wiesza sie  czyli : kursor znika a klepsydra  kręci sie  około 1 minuty ,a póżniej wszystko wraca do normy niechce mi sie instalowac  32 .Może ktoś juz rozwiązał ten problem ,używam opera ,gg ,nod32


posiadam toshiba x205
NVIDIA GeForce 8700M GT
Intel Core Duo
T5450 !
1,66GHz

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Marzec 2010, 14:23:17 »
To może być wina jakiegoś programu albo kodeków.

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Marzec 2010, 20:13:38 »
no wlasnie teza tak mysle ,ale  jaki ? o to jest pytanie

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Marzec 2010, 20:51:42 »
Wrzuć żuty ekranu z dodaj/usuń programy i procesów w menadżerze zadań.

Jeśli możesz to wejdź w ten link

http://showmewhatswrong.com/submit/c6nTQ1Vk6

i nagraj mi swój problem.

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marzec 2010, 09:46:18 »
nie wiem jak nagrac ten problem gdyz  jak mi sie wiesza tonic nie moge zrobić ,ale postaram nagrac telefonem jak  mi sie uda ,ale wyglada to tak że uruchamia sie klepsydra ekran sie poświetla i po 30-60 sekundach wszystko puszcza i wraca do normy.

zrzuty: http://img299.imageshack.us/gal.php?g=20100319072948.png

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Marzec 2010, 22:33:03 »
Czy działo się to zaraz po instalacji systemu czy dopiero po jakimś czasie?
Czy pojawia się ten problem gdy wykonujesz określoną czynność czy regularnie?
Przeskanuj dysk czy nie masz jakiegoś wirusa i odinstaluj kodeki sprawdź czy to pomogło.
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2010, 22:54:01 wysłana przez robert79513 »

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Marzec 2010, 09:14:52 »
Juz nie pamietam ,ale chyba  dopiero po jakimś czasie czyli po tym jak zaczołem instalowac  wszystko kodeki,programy itd
Głównie doświadczam tych zwiech przy przeglądaniu neta w operze ,nieraz  w ciągu 15min np mam 3x ,a nieraz  przez  2godz wogóle.Nie wiem może  gdy zbyt wiele stron naraz otwieram ciężko określić.
Póżniej odinstaluje i przeskanuje  to dam znać bo teraz nie mam czasu .




ps dzieki za zainteresowanie i pomoc

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Marzec 2010, 12:25:47 »
Przeinstaluj również Flashplayera i Jave.

Odp: [Win7 x64] Zwieszanie się "explorer.exe" w Windows 7 64-bit
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Marzec 2010, 17:45:51 »
Przeinstaluj również Flashplayera i Jave.

znaczy sie odinstalować i zainstalować na nowo ?