TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Testujesz Windows 7?

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Testujesz Windows 7?
« dnia: 05 Styczeń 2009, 19:13:22 »
Cytuj
Newsroom IDG.pl/MJ
5 stycznia 2009 13:50

Używanie oprogramowania w wersji beta często wiąże się z różnymi niedogodnościami. Tym razem niespodziankę sprawił Windows Media Player 12 zaimplementowany w wersji beta Windows 7.

Wedle licznych raportów użytkowników, wbudowany w betę Windows 7 odtwarzacz Windows Media Player 12 może uszkodzić pliki MP3. Firma Microsoft potwierdziła, że taki błąd rzeczywiście występuje i podobno już pracuje nad jego usunięciem. Okazało się, że Windows Media Player 12 może wykasować pierwsze 2-3 sekundy odtwarzanego utworu. Sytuacja taka ma miejsce, jeśli opcja automatycznej aktualizacji danych o utworach w sieci i zapisywania ich w plikach jest aktywna. Co istotne, jest to domyślne ustawienie WMP 12 przy ekspresowej instalacji.

Najprawdopodobniej problem występuje w wypadku edycji metadanych w plikach MP3 (lub innych plikach multimedialnych), gdy nagłówek przekracza wielkość 16 kB. Zapisanie metadanych powoduje uszkodzenia początku pliku i może nastąpić zarówno podczas automatycznej aktualizacji, jak i ręcznej edycji danych z poziomu Explorera, bądź Windows Media Player 12.

http://www.pcworld.pl/news/331671/Testujesz.Windows.7.Uwazaj.na.MP3.html

No jak widać, na razie w7 wcale nie jest tak dopracowany. :P
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2009, 20:00:46 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń 2009, 22:22:28 »
No jak widać, na razie w7 wcale nie jest tak dopracowany. :P

A który program w wersji beta był dopracowany ???

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2009, 22:30:45 »
Testuje W7 ale nie WMP12 ani innej wersji tylko do filmów Classic. Powinni z tym programem to samo zrobić co z Messengerem czy z czym tam jeszcze - kto chce to sobie ściągnie (chyba) bo i tak nie wiele osób tego używa.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń 2009, 22:32:11 »
No nie wiem. Właśnie sporo osób używa WMP. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2009, 22:40:18 »
No to juz wiem co sie stalo z moimi wszystkimi mp3 ;) Dobrze ze ma sie te kopie na plytach hehe.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń 2009, 22:48:14 »
no właśnie mnie zdziwiło jak mało osób używa np winampa a jak dużo WMP czy iTunes.
podoba mi sie ten nowy wmp12 ale nie mam okazji przetestować go żeby zobaczyć jak odtwarza płyty blu-ray itp. ;)
niestety według mnie dalej muli mocno system. może nie tak jak wcześniej ale jednak.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń 2009, 22:51:47 »
no właśnie mnie zdziwiło jak mało osób używa np winampa a jak dużo WMP czy iTunes.
podoba mi sie ten nowy wmp12 ale nie mam okazji przetestować go żeby zobaczyć jak odtwarza płyty blu-ray itp. ;)
niestety według mnie dalej muli mocno system. może nie tak jak wcześniej ale jednak.

Nigdy nie uzywalem Winampa, to chyba najbardziej niewygodny w obsludze program z jakim mialem doczynienia ( oczywiscie to kwestia przyzwyczajenia i gustu ). za to dziwie sie ze ludzie uzywaja iTunes - bo o ile na Mac OS`ie sprawuje sie idealnie i nawet nie mysle o zmianie odtwarzacza, to jednak wersja na Winde chodzi tak tragicznie wolno i ociezale ze trzeba byc masochista zeby sluchac tym muzyki jak na moje oko.

ziebal

Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Styczeń 2009, 22:59:38 »
Do tej pory nikt o tym nie wiedział i wszystko było ok...
A teraz jak błąd jest ujawniony, nagle okazuje się, że wszyscy mają pliki mp3 z nagłówkami i metadanymi powyżej 16 kb...
16 kb tekstu to jest około 6 stron czystego tekstu (Calibri, czcionka 11) - czy ktoś na forum ma tytuł piosenki o takiej długości? A może wykonawce?

Jak tak to poproszę o nazwę - jestem otwarty na poznanie nowych wykonawców i gatunków muzycznych ;P

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń 2009, 22:59:58 »
Ja znam może do 10 osób, które używają WMP do słuchania muzyki a jeszcze mniej do oglądania filmów. Dla mnie tylko się podobały ustawiania basów, nie pamietam jak to się nazywało.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Styczeń 2009, 21:34:55 »
Spodziewałem się innej treści po tym tytule.  :-\

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Styczeń 2009, 22:05:01 »
O to chodzi w temacie, żeby zachęcić do czytania, tak samo bylo z pewnym tematem na pcworld, gdzie początek był jak to XP SP3 jest wspaniały i że są wodotryski z Visty, tyle że nikt nie czytał dalej gdzie pisał, że tak byśmy pisali gdyby tak było. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Styczeń 2009, 22:08:56 »
A potem ludzie się dziwili czemu po instalacji SP nic nie zmieniło się w wyglądzie. xD
BTW Po sieci krążyły screeny, z których jasno wynikało, że wygląd XP zmienia się po instalacji SP3, ale wykonane pewnie po instalacji pakietu typu Vista Transformation Pack i krótkiej zabawie w Photoshopie. :P

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Styczeń 2009, 00:44:19 »
Niech szybciej wypuszczają 7012 bo moje testowanie 6956 się zaraz skończy - komp się zaczyna wieszać i coś nie widocznego zjada mi często około 90% CPU.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Styczeń 2009, 14:14:25 »
Przesiądź się na 7000...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Testujesz Windows 7?
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Styczeń 2009, 14:20:05 »
Do tej pory nikt o tym nie wiedział i wszystko było ok...
A teraz jak błąd jest ujawniony, nagle okazuje się, że wszyscy mają pliki mp3 z nagłówkami i metadanymi powyżej 16 kb...
16 kb tekstu to jest około 6 stron czystego tekstu (Calibri, czcionka 11) - czy ktoś na forum ma tytuł piosenki o takiej długości? A może wykonawce?

Jak tak to poproszę o nazwę - jestem otwarty na poznanie nowych wykonawców i gatunków muzycznych ;P

Hmm, blad polega raczej na tym ze za kazdym razem gdy aktualizuje to dopisuje - po kilku razach zaczyna juz ucinac muzyke, im wiecej razy - tym wiecej sekund utworu znika. Kilka moich mp3 ucielo o jakies 15-20 sekund hehe.