TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Upgrade?

Upgrade?
« dnia: 22 Październik 2009, 07:48:21 »
W Vobisie za 499zł jest boksowe upgrade. Czy kupując je trzeba mieć Vistę? I czym się różni wersja upgrade od zwykłej?
Bo w opakowaniu są dwie płyty, więc niby jest windows. Czy jest i oddzielny klucz?
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2009, 08:13:14 wysłana przez Riddle »

Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Październik 2009, 09:40:44 »
Trzeba mieć xp lub vistę
w upgrade chodzi o to że jest to uaktualnienie do windows 7
kupuje je ten co ma oryginalny system xp lub vista....
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Październik 2009, 20:00:09 »
Nic mi nie rozjaśniłeś.

Upgrade wygląda mi na zwykły boxowy zestaw. Czym się od niego różni?
I do czego w jego instalowaniu będzie potrzebna vista/xp?

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2009, 20:21:34 »
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Październik 2009, 20:38:24 »
Cytuj
wersja upgrade jest przeznaczona tylko do upgrade'u, nie ma możliwości czystej instalacji

Ale czemu? W opakowaniu są nośniki Windows 7.
W sklepach piszą "obowiązkiem posiadania wcześniejszej wersji systemu Microsoft np Windows Vista BOX."


Już nie wiem co robić...
Byłem zdecydowany na OEM, ale w BOX i Upgrade jest napisane, że mają nośniki 64 i 32 bit. BOX za drogi, Upgrade - chcę na czysto instalować więc nie, OEM - jedną edycję przeżyję, ale "Jedyną różnicą w stosunku do wersji BOX jest to, że w czasie aktywacji jest ona przypisywana na zawsze do komputera na którym jest instalowana, nie można przenieść jej na inna stację roboczą. " nie.

Argh!

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Październik 2009, 17:42:12 »
Już wyjaśniam. Właściwie to zestaw upgrade to windows box ale z innym kluczem i zapisem w licencji. Teoretycznie powinieneś posiadać wersję box uaktualnianego systemu. Ale w praktyce nie musisz miec.
Instalujesz sevena bez klucza, system działa jako trial zwykłego systemu.
Potem sevena uaktualniasz do sevena ale tym razem z kluczem i gitara.
Gwarancji nie daję, ale bynajmniej na viscie takie cos działa bez problemu.

Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Październik 2009, 20:22:02 »
Cytuj
Potem sevena uaktualniasz do sevena ale tym razem z kluczem i gitara.

7 do 7?

Czy można zrobić (z upem) tak:
Włożyć płytkę z jego opakowania, zainstalować z kluczem od Visty/XP?

Aha, jak to jest z OEM? Czy (realnie, nie licencyjnie) mogę go zainstalować jednocześnie na kilku komputerach, tak by działało potwierdzenie legalności?
« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2009, 20:37:35 wysłana przez Riddle »

Offline gurek

Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Październik 2009, 02:33:21 »
Aha, jak to jest z OEM? Czy (realnie, nie licencyjnie) mogę go zainstalować jednocześnie na kilku komputerach, tak by działało potwierdzenie legalności?

OEM będzie Ci działać tylko na 1 komputerze (podczas aktywacji serial przypisywany jest do danego komputera-sprzętu)

Offline 69218

Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Październik 2009, 09:38:24 »
Pytał realnie, nie licencyjnie.

Będzie działać, na obydwóch kompach system zostanie aktywowany.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Październik 2009, 13:00:56 »
Z tym się nie zgodzę. Klucz zostanie zaakceptowany ale co z tego jak nieaktywowany system stanie się trialem. A gdy będziesz chciał aktywować wyskoczy komunikat, że klucz jest w użyciu, aktywacja niedozwolona, klucz jest nieprawidłowy na potrzeby aktywacji albo jeden z wielu błędów. Klucz owszem, będzie działał nawet na 1000 komputerach, ale aktywujesz system tylko na jednym.
BTW. To również jedna z różnic pomiędzy wersjami domowymi a korporacyjnymi/serwerowymi.

Offline 69218

Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Październik 2009, 13:29:33 »
Mylisz się.

Klucz z COA xp z msi wind: Używany na 5 komputerach - wszystkie aktywowane, przechodzą mgadiag, windows update.

Klucz z COA visty z lapka (lapki i tak są aktywowane metodą slic+cert+key slp, więc klucz z coa jest bezużyteczny na takim sprzęcie) : Używany na 3komputerach - wszystkie aktywowane, przechodzą mgadiag, windows update.

edit:
Możliwość bloka/deaktywacji klucza może pojawić się wtedy, gdy zbyt wiele osób go użyje. Póki co na więcej niż 5pc nie próbowałem.
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2009, 13:41:20 wysłana przez 69218 »

Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Październik 2009, 20:20:48 »
69218 - Niestety hubert1 ma rację, gdyż mówił o wersji OEM. BOX działa na dowolnej ilości pc.

Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Luty 2011, 17:26:29 »
Odkopie troszkę temat bo nadal czegoś nie rozumiem...
Piszecie, że wersja upgrade ma możliwość tylko i wyłącznie uaktualnienia... a to dlaczego sprzedawca z Agito pisze mi Coś takiego:

Witamy, Dziękujemy za zainteresowanie ofertą naszego sklepu. Pragniemy poinformować, że jest to jest pełna wersja oprogramowania a dla spelnienia warunkow licencji należy mieć inny legalny system microsoft. Przy instalacji wykrywa on czy jest zainstalowany jakiś system. Nie ma możliwości zainstalowania jej na "czystym" komputerze. Produkt nic nie robi z kluczami do innych używanych systemów."

Generalnie koleś mnie nie zrozumiał, bo chodzi mi o to... mam sobie laptopa z preinstaloanym systemem xp media center i moje pytanie jest takie czy mogę kupić o tą wersję wersję:
http://www.agito.pl/oprogramowanie/microsoft-windows-7-home-premium-pl-box-uaktualnienie.1156.358498.html
i ze zględu na słabe parametry nie będe instalował go na nim (z windowsm xp mu dobrze) tylko na innym komputerze da się tak zrobić ? W takim razie jaka jest procedura sprawdzenia czy ja tego windowsa xp mam ? Ja tak sobie myślę, że pierwszo zainstalować na tym lapku zrobić na nim pierwszą aktywację a po tym instalować gdzie się chce- bo przecież inaczej bez sensu jest posiadanie wersji box(uaktualnienie) bez możliwości zainstalowania jej na innym PC. Gość mi można powiedzieć nie odpowiedział na moje pytanie, bo to że instalka wykrywa poprzedni system to ja wiem (każda tak ma) ale komu podaje się klucz do weryfikacji ? sprzedawcy ? Czy tak jak pisałem pierwsza aktywacja na pc z  oryginalną poprzednią wersją systemu a następna już może być na innych ?

Mam nadzieje, że w miarę jasno wyraziłem swoje przemyślenia... czekam na wasze info :)
A jeszcze jedno to co koleś pisze o: Nie ma możliwości zainstalowania jej na "czystym" komputerze
Co z tym skoro pisał, że jest to pełna wersja to przecież musi być opcja czystej instalacji systemu  ::)
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2011, 17:31:30 wysłana przez jasiorr »

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty 2011, 23:37:28 »
Oczywiscie ze mozna zainstalowac na czystym dysku, ale wtedy zlamiesz warunki licencji, a jesli to zrobisz to po co ci legalny system ktory staje sie wtedy nielegalny i jeszcze za to zaplaciles?
Upgrade to upgrade i dlatego mniej kosztuje.

Odp: Upgrade?
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Luty 2011, 07:30:28 »
to po co mi wersja upgrade box ?
dla czego nie piszą oem?