TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Bardzo często zrywa połączenie

Bardzo często zrywa połączenie
« dnia: 15 Październik 2009, 08:50:43 »
Witam!
Mam Windows7 RC, internet z TP czyli Neostrada, ruter fakt może nie najlepszy taki zwykły z allegro ale z wgranym sofem Netgear DG834G i jest problem. Non stop zrywa mi połączenie, pojawia się trójkącik z wykrzyknikiem i lakoniczny komunikat o braku połączenia z siecią. Co ciekawe po kilku minutach znika i połączenie jest  :-\ Czytam sobie coś na forum, chcę przejść na inną stronę a tu znów - odcięło. Choroby morskiej można dostać.
Dodatkowo sprawę komplikuje fakt że w tym samym czasie na drugim komputerze - laptop z XP ale przez WiFi net jest cały czas, bez żadnych przerwań. Jeszcze nigdy nie przerwało a w tym z 7 połaczonym z ruterem normalnie kablem do karty sieciowej praktycznie nie da się korzystać z netu.
Sugestie mile widziane...

Odp: Bardzo często zrywa połączenie
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2009, 07:22:24 »
Chaotycznie to opisane i nic nie rozumiem. Napisz dokładnie jak to jest podłączone.

Pozdrawiam

Odp: Bardzo często zrywa połączenie
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2009, 20:31:27 »
Ojej, nie sądziłem że to aż takie zawiłe  ;)


Odp: Bardzo często zrywa połączenie
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2009, 01:26:34 »
nie znam dokładnej twojej konfiguracji w router bo podejrzewam ze to jego wina ale możesz to sprawdzić.
wyłącz w laptopie wifi i podłącz lan do niego i zobacz wtedy :) jak nie bedzie działało wiadomo ze jest coś z lanem :)

Odp: Bardzo często zrywa połączenie
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopad 2009, 09:25:58 »
No i nadal problem, bo jak podłączyłem laptopa kablem to działało bez problemu  ??? więc przyczyna jest w blaszaku, tylko pytanie czy po stronie "soft" czy "hard". Postaram się włożyć do niego kartę sieciową na PCI i wtedy będę już 100% wiedział.

Odp: Bardzo często zrywa połączenie
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń 2011, 02:37:09 »
mam ten sam problem ustawiłem PC na sztywno i dałem DNS ale dalej lipa;/

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Bardzo często zrywa połączenie
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń 2011, 12:09:25 »
Polecam info linię dostawcy netu i ich pomoc niech oni ustawiają
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.