TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z utworzeniem partycji

Problem z utworzeniem partycji
« dnia: 14 Październik 2009, 13:01:20 »
Witam,

Wczoraj zainstalowałem system Windows 7. Podczas instalacji postanowiłem usunąć dwie partycje, po czym stworzyć dwie nowe ze zmienioną ilością miejsca. Jednak podczas próby utworzenia jednej z partycji dostałem informacje o błędzie. Ogólnie skasowałem dwie partycje - Jedna(20gb) - od razu utworzyłem ją na nowo. Udało się. Druga(149gb) - nic nie dało się z nią zrobić. Podczas tworzenia partycji wyskakiwał błąd, że nie mam tyle wolnego miejsca potrzebnego do utworzenia partycji. Długo się nie zastanawiając poleciałem dalej z instalacją win7. Zainstalowałem system po czym wchodze na disk managament i jest tam zaznaczona ta część 149gb jako "free disc space" oraz podświetlona na kolor zielony. Od razu próbuje stworzyć z tego miejsca partycje.... i znów błąd o tym, że za mało miejsca do utworzenia partycji. Co gorsze wybieram daną litere partycji i po tym błędzie już nie mogę tej wybrać. Przykładowo chciałem stworzyć partycje F, po czym dostałem błąd i teraz mogę utworzyć tylko partycje G i w góre.... zaczynam się martwić... czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją ? Jak wróce z pracy zrobie pare screenów. Czy jest może jakiś darmowy, sprawdzony program dotyczący zmian w partycjach i działający na Win 7. Partition Magic z tego co czytałem jest niekompatybilny....


2. Czy 20gb wystarczy na systemową partycje dla WIN 7 ?

Odp: Problem z utworzeniem partycji
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2009, 13:17:24 »
Tak dla wersji 32 bitowej spokojnie.U mnie caly system wraz ze spora iloscia zainstalowanych programow zajmuje 10 gb.A z tymi partycjami to zrob screeny
« Ostatnia zmiana: 14 Październik 2009, 13:25:02 wysłana przez michalus »

Odp: Problem z utworzeniem partycji
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2009, 13:25:06 »
Dziękuje za odp,

Został w takim razie problem z nieprzypisanym wolnym miejscem, który grasuje sobie w przestrzeni. Czy jest jakiś program kompatybilny z Win7 ? Czy defragmentacja partycji może coś dać ? Jakieś sugestie ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.


Ok około 17 będą screeny, ponieważ jestem w tej chwili w pracy.
« Ostatnia zmiana: 14 Październik 2009, 13:38:45 wysłana przez AzoriuS »