TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Liczba aktywacji windows 7

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Listopad 2009, 22:51:34 »
Cytuj
Podpinam się do pytania o MSDN AA. Słyszałem, że można ściągnąć tam system w dwóch wersjach - polskiej i angielskiej, i że otrzymane klucze są wymienne.
Co ma klucz do wersji językowej :D
Cytuj
czy w takim wypadku mogę poprosić kumpla który ma konto o jeden z tych kluczy i będzie to działać jak oryginał?
Co znaczy dzialac jak oryginal?
Moze chodzi ci o legalnosc. Jesli nie masz konta w MSDNAA to legalne nie bedzie, a jak masz, to bedzie. Proste.

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Listopad 2009, 14:56:15 »
Dla MS - oryginał i legalny.

Dla ciebie - nie.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Styczeń 2010, 00:12:18 »
Witam!
Mam pytanie, czytałem że aktywować W7 OEM można robić wielokrotnie (na jednym kompie) no i właśnie z tym mam problem. Zakupiłem Asus'a K70IO z preinstalowanym W7 64bit, który już był aktywowany. Oczywiście śmiecia tam tyle, więc postanowiłem sam postawić "7" od podstaw. Aktywacja poprzez internet nie zadziałała więc aktywowałem przez infolinię. Tu się udało i to kilka razy, dokładniej z jakieś siedem razy:D. Dzisiaj znowu postawiłem W7 (ten sam build, ta sama płyta), no i tak jak zawsze dzwonię do M$ w celu aktywacji. A tu kupa, pan "syntezator" powiedział że mój klucz nie może zostać zweryfikowany. He?? Mimo, że mam jeszcze trzy dni to jestem negatywnie zdziwiony, iż może mi się OS nie aktywować.
Co może być tego przyczyną? Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że wszystkie cyfry wpisałem poprawnie (jak i w kluczu, jak i podczas samej aktywacji). Może wina leży po stronie centrali Microsoftu i mają problem z systemem weryfikacji?

Pozdrawiam
FredDie

PS. Z góry dziękuję za rychłą i konkretną odpowiedź.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Styczeń 2010, 19:43:24 »
porozmawiaj z konsultantem, a nie z automateem, będzie wygodniej  ;)

Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Styczeń 2010, 20:32:37 »
Też mi się tak wydaję, aczkolwiek mam pewne obawy. Mianowicie ostatnio czytałem, że są zmiany w licencji OEM i mogą mi nie dać nowego klucza. Druga sprawa to taka, że instaluje W7 z zapasowego nośnika, bo do zestawu dostałem recovery (naklejkę mam).
Macie jakieś scenariusze i jak poprowadzić rozmowę z konsultantem...?

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Styczeń 2010, 21:49:53 »
normalnie, powiedz prawdę. Powiedz o wymuszonych reinstalacjach systemu, powiedz jaki masz sprzęt i wszystko. Dostaniesz albo nowy klucz albo klucz do aktywacji offline (telefonicznej)

Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Maj 2011, 10:22:39 »
Mi dopiero po 10 aktywacjach online wyskoczyło że muszę aktywować przez telefon

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Maj 2011, 20:10:21 »
czytaj cały wątek, a nie ostatni post. CHodzi o przypadek zmiany sprzętu. . .

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Luty 2015, 14:59:55 »
Przecież można na własnym nie firmowym na ilu się che do użytku domowego.
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.