TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Liczba aktywacji windows 7

Liczba aktywacji windows 7
« dnia: 10 Październik 2009, 19:46:39 »
Na ilu maszynach jednocześnie można zainstalować jedną kopię windows 7? Chodzi mi tu o edycje home/ultimate w wersjach box i oem.

Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2009, 19:52:51 »
Legalnie na 1 :)

Offline A$IOR

  • *
  • 36
  • GG:18514721
    • Windows 7/Windows Seven
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2009, 20:44:03 »
2.   PRAWA DO INSTALACJI I UŻYWANIA.
a.   Jedna kopia na komputer. Na jednym komputerze Licencjobiorca może zainstalować jedną kopię oprogramowania. Komputer ten jest wówczas „licencjonowanym komputerem”.
b.   Licencjonowany komputer. Licencjobiorca może korzystać z oprogramowania na maksymalnie dwóch procesorach licencjonowanego komputera jednocześnie. O ile niniejsze postanowienia licencyjne nie stanowią inaczej, używanie oprogramowania na innym komputerze jest niedozwolone.
c.   Liczba użytkowników. O ile niniejsze postanowienia licencyjne nie stanowią inaczej, oprogramowania może używać tylko jeden użytkownik naraz.
d.   Wersje alternatywne. Oprogramowanie może obejmować więcej niż jedną wersję, np. 32-bitową i 64-bitową. Nie można zainstalować i używać więcej niż jednej wersji naraz.

fragment licencji EULA instalatora systemu Windows 7
Windows 8 6.2.9200.16422 PL (aktywowany)

Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2009, 22:11:31 »
Aha... ale jak to będzie wyglądało - kiedy na dwóch swoich komputerach zainstaluję tą samą kopię Windows 7, to drugi już się nie aktywuje? Czy jednak aktywacji można wykonać więcej?

Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2009, 22:19:19 »
Majac legalny oryginalny klucz mozesz aktywowac system dowolna ilosc razy masz do tego prawo,przeciez zawsze mozesz reinstalki robic.Pewnie ze sie aktywuje bo MS rozpozna twoj klucz jako oryginalny ale nie bedzie to legalne bo zlamiesz licencje

Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2009, 22:25:43 »
No, to wszystko dobrze! Mogę aktywować, a licencje w polskiemu prawu wiszą i powiewają, więc spokojnie mogę instalować na pc i lapku.
Dzięki za odpowiedź!

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2009, 23:17:13 »
(...)Licencjobiorca może korzystać z oprogramowania na maksymalnie dwóch procesorach licencjonowanego komputera jednocześnie.(...)
Sorry, ze się podczepie, ale czy to znaczy że quady mają przerąbane? Czy to ja źle zrozumiałem?
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Październik 2009, 07:51:16 »
Nie nie maja przerabane bo przeciez quad to jeden procesor tylko czterordzeniowy a wiec jak najbardziej wszystko bedzie ok

Offline Dano

Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Październik 2009, 08:26:30 »
Mogę aktywować, a licencje w polskiemu prawu wiszą i powiewają, więc spokojnie mogę instalować na pc i lapku.

Czy jest tego jakiś sens kiedy MS daje klucze za free ?

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Październik 2009, 14:41:41 »
Tyle że quad to w rzeczywistości 4 procesory...
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Październik 2009, 19:19:03 »
z taką różnicą, że są to 4 rdzenie (procesory) fizyczne. Ale logiczny jest tylko jeden. Możesz mieć procesor 256 rdzeniowy, ale to i tak 1 procesor umieszczony na jednej podstawce(tak określa microsoft 1 procesor)

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Październik 2009, 21:29:28 »
Trochę głupio to w takim razie zrobili... Tylko serwery mają 2 procesory...
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Październik 2009, 13:39:59 »
Czy ja wiem czy głupio? Jak dla mnie jest akurat. A malo kto ma w komputerze więcej niż 1 procesor fizyczny. Właściwie w takich wypadkach i np w serwerach instaluje sie wersje serwerowe windowsa.

Offline Wojdas

  • *
  • 11
  • Royaume de Jérusalem
Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Listopad 2009, 15:19:21 »
A jak to jest z kluczami z MSDNAA - czy można użyć tego samego klucza do aktywacji na np. 2 kompach czy MS zablokuje klucz po takim kombinowaniu?

Offline Selph

Odp: Liczba aktywacji windows 7
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Listopad 2009, 17:49:49 »
Podpinam się do pytania o MSDN AA. Słyszałem, że można ściągnąć tam system w dwóch wersjach - polskiej i angielskiej, i że otrzymane klucze są wymienne. Czy to prawda, i czy w takim wypadku mogę poprosić kumpla który ma konto o jeden z tych kluczy i będzie to działać jak oryginał?