TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

W7 i dwie karty graficzne?

W7 i dwie karty graficzne?
« dnia: 10 Październik 2009, 19:45:45 »
Witam,

Powoli przymierzam się do zmiany sprzętu i planuję wykorzystanie dwóch GPU. Jeden będzie z integry AMD 785G natomiast drugi to GTS250 lub HD4850. Czy taka konfiguracja będzie działała w W7? Oczywiście nie chodzi o działanie w trybie SLI czy CrossFire ale o normalne podpięcie 3 monitorów i telewizora po HDMI oraz rozszerzenie pulpitu.

Żurek

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: W7 i dwie karty graficzne?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik 2009, 00:46:17 »
Dobrze rozumiem? Chcesz korzystać jednocześnie z karty zewnetrznej i zintegrowanej??? Nie radzę bo po co ci to? a poza tym jak ma takie coś działać? pierwsze słysze o współdziałaniu jednocześnie np amd785g i gts250. A jeśli nie chodzi ci ani o sli ani o cf to o co? O to, żeby gniazdo zintegrowane od mobo wykorzystać tylko do podłączenia do monitora bez używania grafiki zintegrowanej jako tako? A swoją drogą po co ci 3 monitory i telewizor!!?? Zastanawiające troche :P zwykle max 2 monitory wystarczaja każdemu. A jak chcesz sie bawić w coś takiego to kup 2 x radeon 4850. Bo takie rozwiązanie, propozycja jaką ty masz jest bez sensu i wątpie w jej sens i pozytywne aspekty ;)

Odp: W7 i dwie karty graficzne?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2009, 07:42:17 »
Dobrze rozumiem? Chcesz korzystać jednocześnie z karty zewnetrznej i zintegrowanej??? Nie radzę bo po co ci to? a poza tym jak ma takie coś działać? pierwsze słysze o współdziałaniu jednocześnie np amd785g i gts250. A jeśli nie chodzi ci ani o sli ani o cf to o co? O to, żeby gniazdo zintegrowane od mobo wykorzystać tylko do podłączenia do monitora bez używania grafiki zintegrowanej jako tako? A swoją drogą po co ci 3 monitory i telewizor!!?? Zastanawiające troche :P zwykle max 2 monitory wystarczaja każdemu. A jak chcesz sie bawić w coś takiego to kup 2 x radeon 4850. Bo takie rozwiązanie, propozycja jaką ty masz jest bez sensu i wątpie w jej sens i pozytywne aspekty ;)

No tak, ale ja nie pytałem o sens i pozytywne aspekty, tylko czy to będzie działać. Potrzebuję podłączyć 2 monitory (tak pracuję teraz i nie wyobrażam sobie pracy na jednym) i do tego TV po HDMI. Jedna karta tego nie obrobi, a skoro będę miał dodatkowe wyjście monitorowe to może i trzeci monitor przypnę. A to że "pierwsze słysze o współdziałaniu jednocześnie np amd785g i gts250" to nie moja wina. W XP tego typu konfigi działają normalnie i stąd moje pytanie o W7.

P.S. A po jakiego grzyba mi 2 x 4850 skoro na płycie będę miał już grafikę?? 6 wyjść monitorowych nie jest mi potrzebne..
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2009, 07:44:52 wysłana przez darzur »

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: W7 i dwie karty graficzne?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik 2009, 14:37:47 »
Nie rozumiemy nawzajem czegoś. Pomyśl na logikę.
po 1. jak karty amd i nvidii mogą pozwolić sobie na takie koleżeństwo
po 2. Jak chcesz mieć 3 monitory. Chcesz, aby gniazdo monitora od integry tylko było gniazdem jakby rozsszerzeniem do gfx zewnętrznej? Bez używania jej?
po 3. Nie istnieje hybryda jednocześnie działających kart amd i nvidii (właściwie jest ale to i tak są karty zewnetrzne, a do tego skomplikowana budowa mobo)
po 4. Jak już to np coś takiego jak hybrid sli (nie testowałem osobiście i nie jestem pewien) czyli np geforce 8500gt i 8200 zintegrowany ale twoja myśl jest puki co NIEREALNA
i wreszcie po 5. Jeśli używasz grafiki zewnetrznej to grafika zintegrowana jest wyłączana. A jesli używasz integry to zewnętrzna jest off/.

http://www.frazpc.pl/artykuly/576/Nowinki/NVIDIA/HYBRID/SLI,/NFORCE/7/DLA/AMD/i/GEFORCE/8200
coś o hybrid sli

Odp: W7 i dwie karty graficzne?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Październik 2009, 15:26:56 »
Cytuj
po 1. jak karty amd i nvidii mogą pozwolić sobie na takie koleżeństwo

W XP to działa. Mogę mieć dwie karty różnych producentów i do każdej oddzielne sterowniki.

Cytuj
po 2. Jak chcesz mieć 3 monitory. Chcesz, aby gniazdo monitora od integry tylko było gniazdem jakby rozsszerzeniem do gfx zewnętrznej? Bez używania jej?

Nie. Chcę mieć w systemie 2 karty graficzne. W tej chwili mój XP widzi X1950 z dwoma monitorami jako 2 karty. Kiedy dokładam kartę PCI to jest widziana jako trzecia i mogę ją normalnie wykorzystać. Pytanie czy W7 też to obsłuży?

Cytuj
po 3. Nie istnieje hybryda jednocześnie działających kart amd i nvidii (właściwie jest ale to i tak są karty zewnetrzne, a do tego skomplikowana budowa mobo)

Patrz wyżej. W tej chwili X1950 AGP i Riva 128 PCI działają bezkonfliktowo - bez skomplikowanej budowy mobo (nie używam tego konfigu, ale sprawdzałem). Tak samo zintegrowany dźwięk nForce3 działa bez konfliktów z SB Audigy.

Cytuj
po 4. Jak już to np coś takiego jak hybrid sli (nie testowałem osobiście i nie jestem pewien) czyli np geforce 8500gt i 8200 zintegrowany ale twoja myśl jest puki co NIEREALNA

Nie interesuje mnie ani hSLI ani hCrossFire. Nie rozumiem dlaczego upierasz się przy tej nierealności skoro na dzisiaj to działa i stąd moje pytanie odnośnie W7.

Cytuj
po 5. Jeśli używasz grafiki zewnetrznej to grafika zintegrowana jest wyłączana. A jesli używasz integry to zewnętrzna jest off/.

Byłoby to co najmniej dziwne, ale nie chcę się sprzeczać bo nie wiem. Jeżeli tak faktycznie jest to pozostanie mi płyta 2x PCIe i dwie karty, ale pytanie pozostaje aktualne - czy W7 to obsłuży?

Cytuj
http://www.frazpc.pl/artykuly/576/Nowinki/NVIDIA/HYBRID/SLI,/NFORCE/7/DLA/AMD/i/GEFORCE/8200
coś o hybrid sli

Jak już pisałem hCF czy hSLI mnie nie interesuje, bo na tyle na ile wiem, nie daje dostępu do dodatkowych monitorów tylko zwiększa wydajność GPU. A to mi nie jest potrzebne.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: W7 i dwie karty graficzne?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik 2009, 15:47:54 »
krótka odpowiedź. Obsłuży. Nie pisałeś wcześniej o tej rivie 128  ::) zdziwiony jestem tym. Bynajmniej połączenie integry i zewnętrznej nie powiedzie się bo tak jak pisałem, jak jedna działa druga jest off.  A z karta pcie i pci nie wiem :P nie próbowałem i niewiele jest na ten temat w necie

PS a swoją drogą nie bede sie sprzeczał już bo po pierwsze na necie jest tak jak ja pisze i wiele osób podziela moje zdanie, a po drugie osobiście nie testowałem takich rozwiązań  :P
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2009, 15:50:03 wysłana przez hubert1 »

Odp: W7 i dwie karty graficzne?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2009, 16:01:10 »
Cytuj
krótka odpowiedź. Obsłuży. Nie pisałeś wcześniej o tej rivie 128  ::) zdziwiony jestem tym.

Ale co obsłuży? Dwa zestawy sterowników graficznych? Nie pisałem o Rivie, bo pod W7 nie zamierzam jej używać - nie ma HDMI.

Cytuj
Bynajmniej połączenie integry i zewnętrznej nie powiedzie się bo tak jak pisałem, jak jedna działa druga jest off.


Wątpię, bo BIOS daje możliwość wyboru która ma być PRIMARY (integra, PCI czy PCIe). Poza tym gdyby było jak piszesz nie byłby możliwy Hybrid CrossFire.

Cytuj
A z karta pcie i pci nie wiem :P nie próbowałem i niewiele jest na ten temat w necie

To nie ma znaczenia. Jak już to dwie PCIe albo integra + PCIe. W końcu integra też działa na magistrali PCIe.

Cytuj
PS a swoją drogą nie bede sie sprzeczał już bo po pierwsze na necie jest tak jak ja pisze i wiele osób podziela moje zdanie

Tzn. jak, bo już się trochę pogubiłem w tym co piszesz..

P.S. Poza tym nie musi to być nVidia i ATI. Może to być 785G (ATI) i HD4850 (ATI) i w sumie to nawet wolałbym taki konfig, byle tylko zadziałał.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2009, 16:03:46 wysłana przez darzur »

Odp: W7 i dwie karty graficzne?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Październik 2009, 16:25:41 »
Oczywiscie ze Windows 7 ma mozliwosc obsluzenia kilku kart graficznych jednoczesnie to czy beda dzialaly wszystkie karty nie zalezy od Windows 7 a plyty glownej mozliwosci ustawien w biosie itd.Skoro jechales na xp i miales mozliwosc obsluzenia tych kart to w Windows 7 jak najbardziej ;)

Odp: W7 i dwie karty graficzne?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Październik 2009, 16:37:31 »
Oczywiscie ze Windows 7 ma mozliwosc obsluzenia kilku kart graficznych jednoczesnie to czy beda dzialaly wszystkie karty nie zalezy od Windows 7 a plyty glownej mozliwosci ustawien w biosie itd.Skoro jechales na xp i miales mozliwosc obsluzenia tych kart to w Windows 7 jak najbardziej ;)

No i to właśnie chciałem wiedzieć, bo w necie można przeczytać różne opinie na ten temat zwłaszcza że Vista ze swoimi sterownikami WDDM na to nie pozwalała. A masz to sprawdzone, czy tylko ci się wydaje?