TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Seven naprawdę wydajny !

Seven naprawdę wydajny !
« dnia: 04 Styczeń 2009, 00:46:20 »
Pewien gość zrobił testy i patrzcie co się okazało :

http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=3236&page=2


Czy na pewno seven jest tak diametralnie lepszy ? Czy na pewno na słabszych maszynach równie dobrze chodzi co pokazuje test ? Ja myśle ze tak i że Seven będzie tym WOW czym miała być Vista ;D

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Seven naprawdę wydajny !
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2009, 08:56:08 »
Na razie to tylko wyniki wydajności....
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Seven naprawdę wydajny !
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2009, 15:42:05 »
Cóż, ja w testy wydajności nie wierze bo one zawsze pokazują dużo punktów a przy użytkowaniu potem okazuje się że wcale tak różowo nie jest - ale, faktycznie zauważam sporą różnice w porównaniu do XP czy Visty SP1 chociażby w wydajności programu Fruity Loops 8 czy prędkości renderingu ścieżek do mp3. Poprawiła się też wydajność przy niskim buforze próbek i to prawie o połowe - więc faktycznie coś się dzieje.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Seven naprawdę wydajny !
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń 2009, 20:06:16 »
Licencja podobno zabrania robienie testów wydajności w tej fazie rozwoju systemu.

Odp: Seven naprawdę wydajny !
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2009, 20:08:41 »
Licencja podobno zabrania robienie testów wydajności w tej fazie rozwoju systemu.
A co ciekawe czytałem tekst licencji buildu 6959 i tam taka informacja się nie pojawia. ;)

Offline veed

Odp: Seven naprawdę wydajny !
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń 2009, 20:15:17 »
Mówiąc ogólnie to różnie z tymi testami bywa... wszystko zależy dla kogo są robione, przez kogo i kto jest sponsorem :P

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Seven naprawdę wydajny !
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Styczeń 2009, 01:58:21 »
Licencja podobno zabrania robienie testów wydajności w tej fazie rozwoju systemu.

Jeśli dobrze doczytalem to zabrania sie wykonywania testow wydajnosci w przypadku gdy win7 pracuje jako system na maszynie wirtualnej.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Seven naprawdę wydajny !
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Styczeń 2009, 20:28:20 »
Ja tylko pamiętam jakąś część/fragment tekstu który czytałem i było napisane o testach.

Odp: Seven naprawdę wydajny !
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Styczeń 2009, 21:08:26 »
Jeśli dobrze doczytalem to zabrania sie wykonywania testow wydajnosci w przypadku gdy win7 pracuje jako system na maszynie wirtualnej.
Zdaje się, że pamięć cię myli. :P

Cytuj
Co ciekawe w przypadku tej wersji systemu Microsoft zabrania wykonywania testów wydajności - aby je wykonać należy posiadać pisemną zgodę koncernu z Redmond.
http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/2123-licencja-windows-7-beta-1.html
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2010, 18:09:49 wysłana przez Mirahz »

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Seven naprawdę wydajny !
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Styczeń 2009, 00:47:11 »
"Windows 7 można zainstalować dodatkowo na jednej maszynie wirtualnej. Kwestia ta wygląda podobnie jak w przypadku Windows Vista SP1. Co ciekawe w przypadku tej wersji systemu Microsoft zabrania wykonywania testów wydajności"

Czytalem pobierznie i pomylilem "w przypadku tej wersji" z "w tym przypadku" ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Seven naprawdę wydajny !
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń 2009, 22:02:58 »
Jeśli dobrze doczytalem to zabrania sie wykonywania testow wydajnosci w przypadku gdy win7 pracuje jako system na maszynie wirtualnej.
Zdaje się, że pamięć cię myli. :P

Cytuj
Co ciekawe w przypadku tej wersji systemu Microsoft zabrania wykonywania testów wydajności - aby je wykonać należy posiadać pisemną zgodę koncernu z Redmond.
http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/2123-licencja-windows-7-beta-1.html

O to mi właśnie chodziło.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2010, 18:11:36 wysłana przez Mirahz »

Odp: Seven naprawdę wydajny !
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Styczeń 2009, 19:22:54 »
Może ten gościu ma od nich zgodę ??