TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 Media Center i karta SkyStar HD2 z modułem CI

Windows 7 Media Center i karta SkyStar HD2 z modułem CI
« dnia: 09 Październik 2009, 09:52:58 »
Witam,

Czy udało się komuś uruchomić kartę SkyStar HD2 z modułem CI i telewizją na kartę (TNK) pod Windows 7 Media Center ?

Kartę zainstalowałem ze sterownikami ze strony producenta (v. 1.3) i karta działa ale tylko z kanałami FTA bo znalazłem np. 4fun.TV
Na liście znalazłem też TV Polonia ale ten nie działa.

Niestety nie mogę poradzić sobie z kanałami kodowanymi.

Robiłem nawet opcję skanowania jednego transpondera. Podałem parametry z dokumentacji ze strony TNK ale nie wykrył mi kanałów które tam powinny być. Są ale jakieś inne kodowane nie polskie.

Ma ktoś jakąś idee ??

Pozdrawiam,


Daniel

Offline Andrew

  • *
  • 11
  • Książę ciemności. Gardzę metalami i innym ścierwem
Odp: Windows 7 Media Center i karta SkyStar HD2 z modułem CI
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2009, 16:57:49 »
Brutalna prawda jest taka, że Media Center nie radzi sobie za dobrze z tunerami DVB-S. Do odbierania TV satelitarnej najlepiej mieć analogowy tuner i do niego podłączony zewnętrzny dekoder (np Philips z Cyfry +). Takie rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie pod warunkiem posiadania pilota TV (do WMC) z odbiornikiem podczerwieni i nadajnikiem podczerwieni (to będzie ustawiało dekoder na wybrany kanał).

A jeśli chodzi o DVB-S to jedynym (prawie) działającym rozwiązaniem jest program Media Portal.....ma masę wad i nie dorasta WMC do pięt ale jeśli chodzi o oglądanie TV - wygrywa :)

Odp: Windows 7 Media Center i karta SkyStar HD2 z modułem CI
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Październik 2009, 21:54:57 »
Dzięki za słowa "otuchy" :(
Co do Media Portal to kiedyś go stosowałem ale gdy się przesiałem na Win7 i jego WMC to już nie chcę wracać.
Tymczasowo zastosowałem kartę DVB-T i mam 7 kanałów.
Co do satki to pozostał w użytku osobny tuner i tak pozostanie do czasu aż WMC będzie w stanie obsłużyć karty DVB-S.


Pozdrawiam,


Daniel

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Windows 7 Media Center i karta SkyStar HD2 z modułem CI
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik 2009, 00:23:29 »
Do tej karty najlepiej używać
http://www.progdvb.com/
lub jeszcze lepiej
http://www.skyview.republika.pl/
Przynajmniej jakiś czas temu bawiłem się tymi programami i działały wyśmienicie.

Odp: Windows 7 Media Center i karta SkyStar HD2 z modułem CI
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Październik 2009, 00:45:11 »
Do tej karty najlepiej używać
...

Problem w tym że ja chcę się ograniczyć do używanie tylko i wyłącznie WMC pod siódemką.
Nie chcę filmów oglądać na WMC a TV SAT na innym sofcie.

Pozdrawiam,


Daniel