TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wielkość i kolor konsoli

Wielkość i kolor konsoli
« dnia: 03 Styczeń 2009, 22:21:05 »
Witam ! Chce ustawić wielkość okna konsoli  , rozmiar czcionki i kolory aplikacji konsolowych . Zmieniłem ustawienia cmd i faktycznie jak włączam cmd jest tak jak ustawiłem , ale jak włączam jaką kolwiek inna aplikajce konsolową jest po staremu - jak temu zaradzić? Jak ustawić globalnie ustawienia do wszystkich aplikacji konsolowych ? 

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Wielkość i kolor konsoli
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2009, 08:51:22 »
Hmm. Dziwne, a czasem kolory nie zmieniają się kiedy wyłączasz konsolę? Jak to zrobiłeś, że cały czas konsola ma te kolory które wybrałeś?
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wielkość i kolor konsoli
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2009, 10:02:56 »
Chyba się nie da.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Wielkość i kolor konsoli
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2009, 10:57:48 »
Ja znam tylko jedną komendę, tzn. color, jest jakaś która ustawia kolory nadal po wyściu z wiersza? Bo według twej wypowiedzi, wychodzi na to, że jest.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Wielkość i kolor konsoli
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2009, 15:53:08 »
W opcjach programu cmd można sobie ustawić wielkość , kolor czcionki i tła .Jak włanczam cmd to jest tak jak ustawiłem , jednak jak odpale jakiś program konsolowy to jest standardowo małe okienko i szare napisy na czarnym tle . Chodzi o to zeby zmienić tak żeby każda konsolowa aplikacja uruchamiana w cmd wyglądała tak samo tj. moja czcionka kolor i rozmiar - teraz rozumiecie  ;D?

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Wielkość i kolor konsoli
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń 2009, 17:05:48 »
Każdy program jest napisany tak, że używa swoich ustawień.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Wielkość i kolor konsoli
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń 2009, 17:15:09 »
Pod XP programy np. Turbo Pacsal dostosowują się do tych ustawień, w nowszych windach już je olewają, mususz zmienić ustawienia cmd, wtedy gdy będzie odpalony w nim ten program.

ziebal

Odp: Wielkość i kolor konsoli
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Styczeń 2009, 17:19:11 »
W Viście używasz tego menu do globalnych ustawień wyglądu konsoli:



W Windows Seven odpalasz jakiś konsolowy program i klikasz na belce z jego nazwą i wybierasz Defaults z menu podręcznego...
Mi to zadziałało na prostych programikach pisanych w C#...

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wielkość i kolor konsoli
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń 2009, 20:09:35 »
Pomogła wypowiedź ziebala?

Jak tak to zamykam.

Odp: Wielkość i kolor konsoli
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń 2009, 18:44:07 »
Witam ! Przepraszam za nieobecność ale mieszkam na takim zadupiu że mi internet na 3 dni zamarzł ;/   Tak i nie - mimo ze mam globalnie ustawione to i tak nie chce tego czytać . Faktem jest ze wiem już teraz jak do poszczególnej aplikacji zmienić kolory ale domyslnie i tak jest małe okno , mała czcionka i czarno . Ja i tak jestem usatysfakcjonowany .