TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Na XP ok, na 7 również OK... ale nie działa ;)

Offline wrb

Na XP ok, na 7 również OK... ale nie działa ;)
« dnia: 07 Październik 2009, 20:48:44 »
Witam,

Siedzę właśnie przed dwoma laptopami. Jeden z zainstalowanym XP, drugi z Windows 7. Gdy do tego z XP wczepię kabel LAN, bez problemu znajduje sieć, łączy się z nią i wszystko fajnie śmiga. Gdy podczepiam kabel do lapka z 7, również jest OK, znajduje inne komputery w sieci, komunikat jest taki, że jest i network i internet - czyli wszystko powinno być OK (ja to bynajmniej tak rozumiem), ale nie jest. Gdy odpalam np FF, wpisuje adres jakiejś stronki, czekam i... dostaje taki komunikat:
"Przerwane połączenie! Połączenie z serwerem zostało zrestartowane podczas wczytywania strony. Połączenie sieciowe zostało przerwane podczas negocjacji. Spróbuj ponownie."
« Ostatnia zmiana: 07 Październik 2009, 20:56:12 wysłana przez wrb »

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Na XP ok, na 7 również OK... ale nie działa ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik 2009, 22:25:33 »
Na początek spróbuj naprawiania połączenia w połączeniach sieciowych

Offline Dano

Odp: Na XP ok, na 7 również OK... ale nie działa ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Październik 2009, 23:54:16 »
Kolego, przede wszystkim jaki masz net i skąd.
Czy domowy LAN? Masz filtrowanie po MAC'u może odpalone?

Pomocy co mam zrobic ?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2011, 21:48:08 »
http://img407.imageshack.us/f/beztytuuse.jpg/

Internet działa ale mam problem z pingiem i wydaje mi się ze jest to tego wina.

Co robić ?


Pomocy

Odp: Na XP ok, na 7 również OK... ale nie działa ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty 2011, 21:54:54 »
Ip stałe czy zmienne ?
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2011, 21:56:59 wysłana przez jasiorr »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Na XP ok, na 7 również OK... ale nie działa ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2011, 00:57:53 »
wyciagnąc nalezy wtyczke zasilania modemu bądz routera  podczas przełączania kabelka z komputera do komputera - najlepiej na 5 sec(dodam ze reset nie zawsze pomaga w takiej sytuacji)

Odp: Na XP ok, na 7 również OK... ale nie działa ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2011, 06:55:03 »
wyciagnąc nalezy wtyczke zasilania modemu bądz routera  podczas przełączania kabelka z komputera do komputera - najlepiej na 5 sec(dodam ze reset nie zawsze pomaga w takiej sytuacji)
e no bez przesay takie cos to tylko gdy masz modem po nim router i zmieniasz router a nie kompa ...