TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dwa Adresy IP i MAC w jednej karcie sieciowej czy to wirus?

Dwa Adresy IP i MAC w jednej karcie sieciowej czy to wirus?
« dnia: 06 Październik 2009, 22:20:04 »
Witam wszystkich Forumowiczów
Mam wielki problem, mam komputer podpięty do routera, kiedy uruchamiam go moja karta sieciowa raz znajduje  natychmiast sieć, raz znajduje sieć i nie potrafi się z nią połączyć. Ostatnio pojawił się jeszcze jeden problem, moja karta sieciowa'' widzi''2 sieci, kiedy otwieram w centrum sieci i udostępnienia łącze ,, połączenie lokalne ''  pierwszej z sieci  widać  w szczegółach  wszystkie dane karty i połączenia internetowego.Kiedy otwieram taką samą kartę  w drugim połączeniu lokalnym, w szczegółach tego połączenia  mam inny adres IP i MAC. Nadmieniam że mam jedną kartę sieciową.
Co może być przyczyną?  takie pojawienie się jakby wirtualnej karty sieciowej? Co najlepsze Gry online i radio internetowe działa bez zarzutu, natomiast przeglądarki interentowe działają fatalnie.
Bardzo prosze o rade co to może być skanowałem już komputer antywirusowo.
Router mój komputer widzi też czasem jakby mój komputer łączył się z nim za pośrednictwem dwóch kart sieciowych o różnych adresach MAC  i IP.
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2009, 22:27:30 wysłana przez krisder »

Offline Dano

Odp: Dwa Adresy IP i MAC w jednej karcie sieciowej czy to wirus?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik 2009, 10:19:59 »
Nie masz czasami Hamachi? albo jakiejś wirtualnej maszyny?

Odp: Dwa Adresy IP i MAC w jednej karcie sieciowej czy to wirus?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2009, 14:47:20 »
Sprawdż proszę te dwa mcadresy. Ja miałem co prawda jeden ale za to napisany po hebrajsku -od prawej do lewej.
wyszło z porównania ipconfig z XP i Win 7
Pod Win XP mcadres był ok i łaczyłem sie z internetem, a pod Win 7 nie łączył bo mc adres WINDOWS wpisał odwrotnie :o
Pozdrawiam

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: Dwa Adresy IP i MAC w jednej karcie sieciowej czy to wirus?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudzień 2009, 00:46:44 »
.
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

firefighter1

Odp: Dwa Adresy IP i MAC w jednej karcie sieciowej czy to wirus?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień 2009, 09:17:30 »
a może firewire(1394) należy do tego połaczenia, może wyłącz go w menadzeże urządzeń.