TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Karta graficzna a moc zasilacza

Karta graficzna a moc zasilacza
« dnia: 05 Październik 2009, 20:12:43 »
Witam. Zastanawiam się nad zakupem tej karty graficznej:
http://www.allegro.pl/item752975978_palit_896mb_gtx_260_mit_cuda_625_2200_sonic_55nm.html
Jednakże wyczytałem, że karta wymaga zasilacza o mocy minimum 500W.
Mój zasilacz to Amacrox Warrior 450W. Właściwie z tego co przeczytałem moc 450W to moc szczytowa.
Normalna moc to 400W. Oto link do jego testu (jest tam też specyfikacja).
http://pcarena.pl/articles/show/77812/Amacrox-Warrior-AX450-PNF-moc-prawdziwego-wojownika
I teraz mam pytanie? Czy mój zasilacz udźwignie tę kartę, czy będę musiał go wymienić??
Dodam, że poprzednio miałem kartę INNO3D 8800GTS 512, która wymagała 450W zasilacza.
http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-701

Offline B4rt

Odp: Karta graficzna a moc zasilacza
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2009, 13:41:55 »
Wydaje mi się że trzeba kupić nowy zasilacz ale kup jakiegoś cheiftecka albo crossaira 550-600W

Odp: Karta graficzna a moc zasilacza
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2009, 21:00:44 »
Niestety na razie nie mam funduszy na dodatkowy zakup zasilacza.
Jeśli nie uda mi się zdobyć pieniędzy to będę zmuszony zakupić słabszą kartę,
która pociągnie mi na moim zasilaczu. W takim razie proszę o radę.
Jaką najlepszą możliwą kartę do 550zł mógłbym zakupić, aby mój zasilacz ją
uciągnął?

PS. A gdybym jednak zakupił tego GTX 260 i spróbował go podłączyć. Co się stanie?
Czy komputer po prostu nie włączy się i karta graficzna będzie piszczeć (co będzie
znaczyło, że zasilacz jest za słaby)? Czy może stać się coś gorszego?
Ponadto na stronce:
http://www.thermaltake.outervision.com/
jest szczegółowy kalkulator poboru mocy przez komputer.
Według jego obliczeń ten zasilacz w zupełności wystarczy do pociągnięcia tej karty. Przy maksymalnym
obciążeniu pobiera podobno trochę ponad 300W. Mimo to nie wiem czy do końca można temu
kalkulatorowi wierzyć.
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2009, 21:12:22 wysłana przez egonek »

Offline n00b

Odp: Karta graficzna a moc zasilacza
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Październik 2009, 16:58:30 »
zasilacz jak i inne podespoly moga poprostu sie spalic

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Karta graficzna a moc zasilacza
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Październik 2009, 13:00:37 »
bez przesady. Od zbyt niskiego napięcia (lub zbyt wysokiego obciązenia w przypadku zasilacza) komp nie włączy się wgl, albo co najwyżej spali się bezpiecznik w zasilaczu. Wiem coś o tym bo już wielokrotnie miałem taki przypadek. Co nie zmienia faktu, że zasilacz i tak i tak do wymiany bo trudno dopasować bezpiecznik.

Odp: Karta graficzna a moc zasilacza
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik 2009, 19:15:03 »
zasilacz jak i inne podespoly moga poprostu sie spalic

hubert1 masz rację. Z tego co mi wiadomo, to gdy zasilacz będzie za słaby to komp mi się w ogóle nie włączy a karta graficzna będzie piszczeć
co oznacza, że dostaje za mało mocy. Wtedy będzie to znak, że muszę wymienić zasilacz. Póki co spróbuje kartę włączyć na tym co mam.
Na innym forum pisząc ten sam temat otrzymałem odpowiedź, że zasilacz powinien spokojnie wytrzymać, gdyż jest porządny (chodzi mi o producenta).
Znalazłem na poniższej stronce lepszy kalkulator poboru mocy:
http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
Według niego (a z tego, co czytałem jest on dość wiarygodny) mój komp z tą kartą przy maksymalnym obciążeniu i 20% zapasem mocy
pobierał będzie 395 W. Czytałem również test kart graficznych, gdzie pokazany był pobór mocy różnych kart. Według tego testu PALIT GTX260 216core
"porównując" go do innych kart GTX260 pobiera mało prądu. Więc spróbuję, zaryzykuje, najwyżej nie będzie działać, mówi się trudno. Ale na pewno nic
mi się nie spali, jeśli zasilacz okaże się za słaby na kartę.

PS. W specyfikacji karty podali wymaganą moc 500W, gdyż biorą oni pod uwagę ewentualną rozbudowę komputera o dodatkowe dyski, napędy, podkręcanie
procka.

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: Karta graficzna a moc zasilacza
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudzień 2009, 21:44:16 »

PS. W specyfikacji karty podali wymaganą moc 500W, gdyż biorą oni pod uwagę ewentualną rozbudowę komputera o dodatkowe dyski, napędy, podkręcanie
procka.

nie zupełnie, specyfikację podają dla jak najuboższej konfiguracji i bez OC, a dodatkowe dyski to jakieś pare groszy więcej watów....
Ja widzę, że ta karta wymaga nawet 550W i to markowego zasilacza, więc nie masz szans odpalić tej karty na swoim zasilaczu, dodam jeszcze , że ten amacrox warrior nie ma dobrej linii 12V, więc 9800gt to jest max.