TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Przezroczystość i karta graficzna

Przezroczystość i karta graficzna
« dnia: 30 Wrzesień 2009, 19:02:00 »
Witam.
Posiadam laptopa, w którym karta graficzna nie obsługuje efektu przezroczystości.
Dane grafiki:


W panelu sterowania/wykrywanie problemu  (do do efektu aero itp) jest informacja o niezgodności sterownika video (nie jest zgodny ze standardem WDDM). Wcześniej miałem system WinXP i działał mi efekt przezroczystości (jakiś program/nakładkę zainstalowałem) Czy jest możliwość "oszukania" systemu by wyświetlał efekt przezroczystości? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odp: Przezroczystość i karta graficzna
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2009, 19:16:12 »
Musi byc sterownik zgodny z WDDM inaczej nie da rady.Poza tym ilosc pamieci karty graficznej jest za mala.Minimalne wymagania to 128 mb dla aero glass

Odp: Przezroczystość i karta graficzna
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Październik 2009, 20:39:31 »
Żeby nie robić kolejnego tematu o tym samym:

Mam właśnie problem z Aero, mimo zainstalowania najnowszych sterowników do karty graficznej (GeForce 6200 TurboCache 256 MB), Aero nie działa, mimo zgodności z WDDM.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Przezroczystość i karta graficzna
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Październik 2009, 09:16:41 »
Żeby nie robić kolejnego tematu o tym samym:

Mam właśnie problem z Aero, mimo zainstalowania najnowszych sterowników do karty graficznej (GeForce 6200 TurboCache 256 MB), Aero nie działa, mimo zgodności z WDDM.
Aero nie będzie działać gdyż twoja karta fizycznie ma bodajże 32 mb, a resztę pobiera z pamięci ram. Poczytaj sobie o technologii turbo cache, odpowiednikiem ze strony ati(amd) jest hyper memory.

Odp: Przezroczystość i karta graficzna
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Październik 2009, 09:42:17 »
Żeby nie robić kolejnego tematu o tym samym:

Mam właśnie problem z Aero, mimo zainstalowania najnowszych sterowników do karty graficznej (GeForce 6200 TurboCache 256 MB), Aero nie działa, mimo zgodności z WDDM.
Aero nie będzie działać gdyż twoja karta fizycznie ma bodajże 32 mb, a resztę pobiera z pamięci ram. Poczytaj sobie o technologii turbo cache, odpowiednikiem ze strony ati(amd) jest hyper memory.
A to dziwne bo u mnie na zintegrowanej grafice (GF 7050) AERO działa, pomimo że korzysta ona tylko z ramu.

Odp: Przezroczystość i karta graficzna
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik 2009, 15:33:19 »
Witam ponownie,
problem już rozwiązany. Dokupiłem 2GB ram a następnie zainstalowałem win7 od nowa. Teraz w klasyfikacji systemu za grafikę mam ocenę 3 (wcześniej miałęm 1). Chodzi aero jak trzeba;) Pozdrawiam