TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

50% użycie procesora przez cały czas i 100% przy uruchomionych programach

Jak wyżej, system po uruchomieniu pożera 40-50% mocy procesora, proces który to powoduje to svchost.exe (netsvcs) - dodam, że nie widać go na liście procesów w Menadżerze Zadań, odkryłem go dopiero w Monitorze Zasobów. Przejechałem system, Avastem, Adaware i a-squared Free, niczego nie wykryly. Od 3 tygodni zastanawialem sie co powoduje, ze moja Opera i Firefox tna sie co jakis czas.
Ma ktos jakies pomysly, system to RTM 7600, na samym poczatku chodzil sprawnie. Co jakis czas pobieral update'y od Microsoftu.

Offline sailian

  • *
  • 4
  • PIER$%#&Ć LINUXA JA chcę grać w the sims 3 !
Odp: 50% użycie procesora przez cały czas i 100% przy uruchomionych programach
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2009, 08:36:37 »
(start)+R ->
cmd ->
wpisz w wiersz poleceń chkdsk c: /r (jeżeli nie masz opcji r wpisz chkdsk c: /help, i zobacz jeżeli r jest nie obecne użyj f lub p)
zapewne napisze że nie może być sprawdzany teraz bo dysk jest używany, czy chcesz aby dysk zostal sprawdzony przy ponownym uruchomieniu (tak)
-> exit
-> restart systemu


Moja ulubiona komenda (chkdsk).
Radzę zapamiętać, jest taka prosta a likwiduje ponad 75% wszystkich problemów w windowsie od 95 do Visty i 7

Odp: 50% użycie procesora przez cały czas i 100% przy uruchomionych programach
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień 2009, 10:43:01 »
Zrobilem jak pisales i nic z tego, nie znalazl nic podejrzanego, zdefragmentowalem tez dysk, ale nie pomoglo.  :-\ ???

firefighter1

Odp: 50% użycie procesora przez cały czas i 100% przy uruchomionych programach
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Październik 2009, 09:27:43 »
1.wiersz polecenia.
2.tasklist /svc /fi "imagename eq svchost.exe"
3.tutaj jestś w stanie określić przez PID, która usługa jest winowajcą.
4.otwórz taskmgr.
5.w zakładce usługi można znaleźć odpowiednie PID i ją zamknąć.