TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dziwny problem ze sterownikami

Dziwny problem ze sterownikami
« dnia: 15 Styczeń 2009, 15:17:37 »
Witam otóż sprawa wygląda następująco zainstalowałem kilka sterowników do moich urządzeń przeznaczonch pod win xp , chciałem zainstalować sterniki visty ale po prostu producent tych urządzeń ich po prostu nie wydał , sterowniki chodzą bez problemowo ale za każdym razem jak odpalam system od nowa instalują się tak jakby od nowa w tle  . Czy można jakoś na stałe zainstalować sterowniki od xp czy będzie sie tak robiło przy każdorazowym uruchamianiu , zamieszczam screen tego co odpala się za każdym razem http://i42.tinypic.com/bitjwi.png

Odp: Dziwny problem ze sterownikami
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2009, 17:12:24 »
Sterowniki przeznaczone pod XP działają na Seven? Dla mnie to trochę dziwne. Z zrzutu ekranu wynika, że Seven instaluje sterowniki, które ma wbudowane. Zamieść tutaj może dokładny opis jaki masz sprzęt (model płyty głównej, kartę dźwiękową, kartę bezprzewodową).

Odp: Dziwny problem ze sterownikami
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2009, 19:07:32 »
Płyta to asus p5vdc-x , karta wi-fi d'link dwl 520+, no i kara dźwiękowa SB audigy 2 . Sterowniki do sieciówki wi-fi zainstalowałem z xp bo d'link nie wydał wersji na viste , dziwi mnie to ze sterowniki do SB pobrał sobie sam z windows update i dzieje sie podobnie jak ze sterownikami z sieciówki . Ogólnie wszytko działa bez problemowo tylko po odpaleniu windowsa trzeba jeszcze poczekać az wszystkie sterowniki sie tak jakby zainstalują (około 30s) wtedy dopiero można wypełni wykorzystać je i np. za każdym razem trzeba wybierać sieć radiowa z jakiej chce się korzystać i ustawiać wsztko potrzebne do połączenia co jest trochę monotonne.

Odp: Dziwny problem ze sterownikami
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2009, 19:25:15 »
Sterownik do karty dźwiękowej http://www.download.net.pl/d12032/creative-sound-blaster-audigy-audigy-2-audigy-4-driver-windows-vista-32-bit-vista-64-bit/
Sterowników do karty sieciowej faktycznie nie ma pod Vistę. Pod płytę główną, a właściwie dla chipsetu nie znalazłem. Ja więcej nie jestem wstanie pomóc.

Odp: Dziwny problem ze sterownikami
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2009, 19:42:07 »
Ogólnie mnie to bardzo nie zraża ze się instalują to w tle od 15 lat używam również linuxa i tam dopiero czasem były problemy ze sterownikami ,a ze z vista nie miałem nie do czynienia wiec pomyślałem ze tą instalacje w tle sterowników da się rade wyłączyć.Windowsa używam jedynie właściwie do grania ,a ze wyczytałem ze ten jest równie wydajny co xp to postanowiłem się przekonać niestety sterownik jaki podałeś nic nie zmienia dalej się instaluje wszytko przy uruchomieniu komputera ale ważne ze działa , trzeba to przeczekać może wyjdzie jakaś łatka naprawiającą ten błąd.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Dziwny problem ze sterownikami
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2009, 18:30:23 »
To dopiero Beta więc wiele rzeczy nie jest dopracowanych jeszcze. Poczekajmy na RTM. Będziemy świętować. Tylko nie wiem jeszcze z jakiego powodu.