TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Rozdzielczość w grach.

Rozdzielczość w grach.
« dnia: 28 Wrzesień 2009, 15:55:11 »
Dlaczego pod Windows 7 nie działa Aspect ratio (utrzymywanie proporcji obrazu jakby ktoś nie wiedział). Pod Vista ustawiając sobie rozdzielczość 1024x768 i Aspect ratio na 16:10 gra ładnie się rozciągała na cały ekran. Niestety pod Win7 to nie działa i żeby mieć grę na całym ekranie muszę wybrać jedna z rozdzielczości 16:10 co jest mi nie na rękę bo spadają mi FPSy.... Zna ktoś sposób na to żeby wymusić działanie tej opcji?

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Rozdzielczość w grach.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień 2009, 15:58:09 »
U mnie dziala pod warunkiem, ze gra bedzie miala w opcjach to ustrojstwo.

Odp: Rozdzielczość w grach.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień 2009, 18:09:34 »
No CoD: WaW ma te opcje, jednak co nie ustawie i tak mam piękne paski po bokach... :/

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Rozdzielczość w grach.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień 2009, 22:56:59 »
Bo te piękne paski po bokach służą właśnie utrzymaniu poprawnych proporcji obrazu. Przecież obraz o proporcjach 4:3 rozciągnięty na ekran 16:10 jest zdeformowany/spłaszczony/dziwny. Paski usuwają ten problem. Tak ma właśnie być, w Viście było źle. :>

Ale jeśli koniecznie chcesz to zmienić, to zwykle oprogramowanie sterownika karty graficznej udostępnia taką opcję. Np. w NVIDII masz to w zakładce "Zmień skalowanie monitora płaskiego".
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2009, 22:59:00 wysłana przez Luke »

Odp: Rozdzielczość w grach.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Wrzesień 2009, 10:43:22 »
No wszystko ładnie, pięknie ale nie mam tej opcji w Panelu NVIDIA :o

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Rozdzielczość w grach.
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Wrzesień 2009, 16:29:57 »
Serio?  :o

Nie masz tego?

Jeśli jednak znajdziesz tą opcję, to z góry uprzedzam, że ona DZIAŁA, choć po kliknięciu przycisku "Zastosuj" zaznaczenie zawsze wraca do "Używaj wbudowanego...". Mimo to, w systemie zapamiętane jest to, co ustawiliśmy.  ;)

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Rozdzielczość w grach.
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Wrzesień 2009, 19:43:09 »
Bo te piękne paski po bokach służą właśnie utrzymaniu poprawnych proporcji obrazu. Przecież obraz o proporcjach 4:3 rozciągnięty na ekran 16:10 jest zdeformowany/spłaszczony/dziwny. Paski usuwają ten problem. Tak ma właśnie być, w Viście było źle. :>

Wcale nie jest zdeformowany jezeli w grze jest opcja Aspect ratio na 16:10, rozdzielczość 1024x768 ladnie pokazuje na pelnym ekranie.
No CoD: WaW ma te opcje, jednak co nie ustawie i tak mam piękne paski po bokach... :/
A w monitorze masz ustawione na wide? Taki efekt czarnych paskow  jest wtedy jak w monitorku ustawione jest 1:1
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2009, 19:49:16 wysłana przez matys1 »

Odp: Rozdzielczość w grach.
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Wrzesień 2009, 12:46:26 »
Nie masz tego?
Mój panel. Jeżeli chodzi o język to ani w angielskim ani w polskim CP nie ma tej opcji ??? Sprawdzałem na forceware 190.62 i 191.03 beta.

A w monitorze masz ustawione na wide? Taki efekt czarnych paskow  jest wtedy jak w monitorku ustawione jest 1:1
W OSD nie mam opcji do ustawiania proporcji, a poza tym w Win Vista ta opcja w grach działała bez zarzutu. Testowane na kilku wersjach CoD'a i paru innych grach. W którymś buildzie testowym Win 7 Aspect działało, a później znów się zepsuło.
Może to od sterowników zależy... ??? Podajcie na jakich jedziecie i skąd macie pobrane? Z WU czy ze strony Nvidia?