TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Cena upgrade a OEM - nie rozumiem

Offline Mike

Cena upgrade a OEM - nie rozumiem
« dnia: 22 Wrzesień 2009, 21:31:18 »
W jednym z tutejszych postów przeczytałem, że Windows 7 Upgrade dla Windows Vista Home Premium będzie kosztował 420 zł, natomiast Windows 7 Home premium w licencji OEM będzie można nabyć po cenie 400 zł. To coś mi tu nie pasuje, czy nie powinno być na odwrót ? Kupiłem laptopa z preinstalowanym Windows Vista Home Premium x32 i miałem nadzieję że upgrade będzie o wiele tańszy od systemu operacyjnego tu natomiast dowiaduję się że jest zupełnie inaczej i do tego cena nie różni się prawie wcale biorąc pod uwagę pełną kwotę produktu Microsoft. Proszę wyjąśnijcie mi o co chodzi i może ktoś zna cenę tego Upgrade dla Windows Vista Home Premium x32. Lepiej kupić Upgrade czy nowy system operacyjny ? Jeśli cena systemów wachać się będzie między 20-50 zł co lepiej wykonać upgrade czy instalację nowego systemu od podstaw ?  ???

Odp: Cena upgrade a OEM - nie rozumiem
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2009, 22:01:03 »
Dziwne. Np. w HP płaci się 29 euro za upgrade...

Offline Mike

Odp: Cena upgrade a OEM - nie rozumiem
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień 2009, 22:06:07 »
Jestem właśnie użytkownikiem laptopa firmy HP. Podkreślam że nie zakupiłem go po 1 lipca (czy którym to tam :P) i nie kwalifikuję sie do nabycia Windows 7 za darmo lub w jakichś promocjach jak już się tego dużo w internecie naczytałem. Skąd wiesz o tak niskich cenach w firmie HP ? Możesz zamieścić jakiś link do tych informacji ?  :-\ Nic mi o tym nie wiadomo. Kupiłem laptopa HP Pavilion więc mogę za tą cenę nabyć Windows 7 ?  :o
-----------------------------

hmmm... szukam i szukam po tym całym hp i nie mogę nic znaleźć. Jeśli ktoś wie o tańszym upgrade dla użytkoników hp (nie chodzi mi o tą promocję "komputer zakupiony po 26 czerwca a przed 31 stycznia" czy jakoś tak to mogą nabyć za darmo) to niech wstawi tu jakieś odnośniki, napiszę informację, jak nabyć, gdzie szukać, itd ? Jako użytkownik HP dzwoniłem i powiedziano mi że muszę nabyć taki upgrade we własnym zakresie :(. Czekam na wasze opinie.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2009, 23:02:39 wysłana przez Mike »

Odp: Cena upgrade a OEM - nie rozumiem
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2009, 22:58:44 »
O cenach wiem, bo już zamówiłem upgrade. Oto mail od HP po zamówieniu upgrade'u:


Do tego upgrade'u kwalifikują się tylko laptopy objęte promocją.
Mój laptop to HP Pavilion dv6-1108sl
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2009, 23:00:21 wysłana przez Baskey »

Offline Mike

Odp: Cena upgrade a OEM - nie rozumiem
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2009, 23:06:47 »
Do aktualizacji systemu do Windows&reg; 7 kwalifikują się komputery spełniające wymagania, zakupione pomiędzy 26. czerwca 2009 r. a 31. stycznia 2010 r.,  <---- taka informacja się tam znajduję. Ja nie spełniam tego wymogu. Czyli upgrade mogę jedynie nabyć po cenie nie-promocyjnej ?! ???
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2009, 23:36:17 wysłana przez Mike »

Odp: Cena upgrade a OEM - nie rozumiem
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Wrzesień 2009, 16:24:37 »
W takim razie zostaje Ci cena niepromocyjna.

Offline Mike

Odp: Cena upgrade a OEM - nie rozumiem
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Wrzesień 2009, 12:52:59 »
Na stronie: http://sklep-ms.pl/121,1,1,kategoria,Home_Premium.aspx podane zostały ceny poszczególnych wersji licencyjncyh systemu Windows 7 Home Premium. Dlaczego Licencja: OEM 32-bit kosztuje 399 PLN natomiasto Licencja: BOX Uaktualnienie kosztuję 449 PLN ? Rozumiem że uaktalnienie jest dla osób posiadających system Windows Vista Home Premium. W czym lepsze jest uaktualnienie od wersji nowego systemu w licencji OEM jak wskazuje cena ? Rozumiem że BOX można instalować wielokrotnie na różnych maszynach i system nie zostaje przypisany do maszyny. Czy w moim przypadku lepiej będzie zakupić system w wersji OEM czy uaktualnienie w wersji BOX ? (przypominam jestem posiadaczem Windows Vista Home Premium x32) Co wybrać skoro cena tak nieznacznie się rożni od tych dwóch wersji licencyjnych ? Przecież jak będę kupował nowy komputer kiedyś to pewnie z preinstalowanym systemem Windows 7, więc jak ?  ???
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2009, 12:56:19 wysłana przez Mike »

Odp: Cena upgrade a OEM - nie rozumiem
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrzesień 2009, 08:45:35 »
(...)Rozumiem że uaktalnienie jest dla osób posiadających system Windows Vista Home Premium. W czym lepsze jest uaktualnienie od wersji nowego systemu w licencji OEM jak wskazuje cena ? Rozumiem że BOX można instalować wielokrotnie na różnych maszynach i system nie zostaje przypisany do maszyny. Czy w moim przypadku lepiej będzie zakupić system w wersji OEM czy uaktualnienie w wersji BOX ? (przypominam jestem posiadaczem Windows Vista Home Premium x32) (...)
Tylko wersja "BOX uaktualnienie" jest do wcześniejszej wersji BOX Windows (np. Vista HP BOX). Z tego co napisałeś to wnioskuję, że masz Vistę OEM, więc możesz skorzystać jedynie z pełnej wersji BOX za 748,99 lub wersji OEM za 399.

Odp: Cena upgrade a OEM - nie rozumiem
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Wrzesień 2009, 08:45:30 »
No dobra, a jak ja zamierzam kupić laptopa Lenovo to to czy dadzą mi Win 7 już zależy od producenta tak? To w takim razie jak chciałbym dostać nie upgrade tylko normalną płytę w pudełku! Jest to w ogóle możliwe? Bo sam fakt, że kupuję laptopa z gotową Vistą bez płyty a z kluczem jest nietaktem :(

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Cena upgrade a OEM - nie rozumiem
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrzesień 2009, 09:47:47 »
Plyty nie dostaniesz jak kupisz laptopa z systemem. System jest na ukrytej partycji i z niej sie przywraca w razie problemow, przynajmniej oficjalnie :D Licencja z kluczem jest naklejona na laptopa.
Z Win 7 jeszcze nie sprzedaja laptopow, natomiast sprzedaja z Vista i mozliwoscia upgrade Win 7.
Jak chcesz od razu z licencja Win 7, to musisz poczekac do premiery.

Odp: Cena upgrade a OEM - nie rozumiem
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Wrzesień 2009, 03:29:12 »
Swoją drogą uaktualnienie z visty do win7 jest darmowe dla tych co kupią komputer po 1 lipca. A opłata jest za "kompletacje, przygotowanie i wysyłkę". Tylko dlaczego u niektórych producentów sprzętu (np. Toshiba :'( ) kosztuje to ok.30€, czyli prawie 1/3 wersji OEM a u innych (np.Acer) to ok.15 €.