TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zwiecha - identyfikator: 41

Zwiecha - identyfikator: 41
« dnia: 24 Wrzesień 2009, 22:01:02 »
Witam, jako że to mój pierwszy na wstępie wszystkich witam :)

Od razu przechodze do sprawy którą chciałbym opisać. Z tego co szukałem w necie problem z zawieszaniem się systemu (kompletnie nic nie można robić i nic nie działa) wysępuje nie tylko umnie, ale nigdzie nie ma odpowiedzi jak temu zaradzić.

Więc tak, win się wiesza tylko podczas używania internetu, średnio co jakąś godzine, nie zalezy to od programu który używam internet (przewaznie FF lub Opera), bo zwiecha wystepuje choćby podczas używania uTorrenta (w tym wypadku zwiechy są bardzo czeste). Wykluczyć można również problem z reklamami flash i innego rodzaju technologiami używanymi na stronach www.
Znalazłem na kilku ztronach że to przez problemy z napięciem, jednak jedyne co teraz podejrzewam to sterowniki do karty sieciowej. Mam radiówkę karta ma już 3 lata, rozwój sterowników do niej zakonczył się na Win Vista, niby powiniennem ustawićzgodność, ale po zainstalowaniu się włączyły bez problemu. Zastanawiam się nad kupnem nowej karty których sterowniki są ciagle rozwjiane i wyszły już do Win7.
Mam w domu jeszcze drugi komputer z WinXP połączony poprzez LAN (karta zintegrowana na płycie głównej) i co dziwne używanie internetu na drugim komputerze nie zwiesza Win7, a wiadome jest że karta sieciowa musi wtedy pracować.
Od razu odrzucam kłopoty ze sprzętem, gdyż niedawno kupiłem nowy sprzęt:

System: Windows 7 Ultimate 64-bitowa
Sieciówka - Realtek RT61
CPU - AMD Phenom(tm) II X2 550 3.1GHz @ 3,6GHz
GPU - Gainward GTX 260 896MB
MoBo - Asus M4N78 PRO
Zasilacz - Chieftec 550W
Pamięć - OCZ 2x 2GB DDR2 800MHz Titanium CL4-4-4
HDD - Seagate 320 GB Barracuda 7200.12

jedynie procesor podkręciłem, nie grzebałem przy napięciu PCI (gdzie jest karta sieciowa)


błąd (pokazany na screenie): identyfikator: 41, kategoria zadania: 61, Źródło: Kernel-Power


Ma ktoś jakieś pomysł co można z tym zrobić? Kombinowałem już tak jak można znaleść w necie, żeby zmienić system zarządzania energią na oszczędny, ale to nic nie daje. Jedyne co wiadmo to to że zwieche powoduje korzystanie z internetu.

PS. Czas najwyższy rozwiązać ten problem   :-\ a swojądrogą chociaż w gry moge pograć
PS2. Aktualizacje systemu robie na bierząco, sterowniki do podzespołów też najnowsze.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2009, 22:02:35 wysłana przez kubu65 »

Odp: Zwiecha - identyfikator: 41
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik 2009, 23:37:42 »
Mam identyczny problem. Czy zdarzało Ci się to na Viście? Bo mi nie. U mnie też dzieje się o podczas normalnej pracy a nie pod obciążeniem. Może to być wina sterowników od Visty?