TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Win 7 bez możliwości zainstalowania Win XP?

Win 7 bez możliwości zainstalowania Win XP?
« dnia: 23 Wrzesień 2009, 19:53:30 »
Czy mi się wydaje, czy nie dorady zainstalować dodatkowo win xp aby mieć 2 systemy?

Screen http://img2.vpx.pl/up/20090923/beztytulu40.jpg

Odp: Win 7 bez możliwości zainstalowania Win XP?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrzesień 2009, 19:56:54 »
Spróbuj zainstalować win xp przy starcie systemu. I daj znać czy ci się udało.

Odp: Win 7 bez możliwości zainstalowania Win XP?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrzesień 2009, 20:42:50 »
Tak jak się spodziewałem nie działa. Jest podobnie jak w przypadku windows vista gdy instalowałem win xp. Tylko w przypadku visty dało rade bezpośrednio z windowsa, ale tak to jak teraz widzi tylko dysk C czyli widzi tylko 130gb a ja mam o wiele większy dysk

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Win 7 bez możliwości zainstalowania Win XP?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień 2009, 22:10:18 »
Jak to nie można?
Bootujesz z płytki instalatora i żaden inny system nie jest aktywny, więc nie ma nic do gadania.

Inna sprawa, to przywrócenie potem bootloadera seven. Tylko on obsłuży obydwa systemy.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Odp: Win 7 bez możliwości zainstalowania Win XP?
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrzesień 2009, 22:20:13 »
No ale jak mam Windows seven na dysku C i instalator windows xp przy bootowaniu widzi tylko C to przecież jak zainstaluje windows xp to kolei rzeczy na pewno zniknie windows seven?

Odp: Win 7 bez możliwości zainstalowania Win XP?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Wrzesień 2009, 00:29:43 »
Zawsze powinno instalowac sie systemy od najstarszego do najnowszego a wiec najpierw xp potem Windows 7

Odp: Win 7 bez możliwości zainstalowania Win XP?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Wrzesień 2009, 00:32:58 »
więc wychodzi na to że musiałbym zrobić formata dysku C no ale to jest dość nie opłacalne, bo mam na nim 80gb przeróżnych programów i kilka gier.

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Win 7 bez możliwości zainstalowania Win XP?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Wrzesień 2009, 01:31:24 »
No jak nie masz wolnego miejsca na nową instalację, to musisz zdefragmentować C:, potem w Zarzadzaniu dyskami zmniejszyć ją i wolne miejsce wykorzystać na XP.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego