TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z udostępnieniem sieci w Windows 7

Problem z udostępnieniem sieci w Windows 7
« dnia: 20 Wrzesień 2009, 16:03:02 »
Witam. Ja pisze z takim problemem, który napisałem na innym forum, ale nie ma coś za bardzo odzewu, więc pomyslałem że spróbuje tutaj. Mam 2 sieciowki : jedna integra przez ktora przekazuje neta do switcha a on go daje dwóm osobom (systemy win XP), oraz Realtek z ktorego poprzez DHCP mam neta dla siebie i na którym mam włączone Sharing. Ponizej pokazuje to zdjecie.

http://img87.imageshack.us/i/konfigu.jpg/

Wszystko dziala, ale do czasu. Po pewnym czasie, jest to roznie np 20min, osoba której udostepniam (nie wiem jak w przypadku drugiej bo jej akurat obecnie nie ma) łącze, nagle przestaje miec neta, chociaz ja sam neta mam i sharing jest ciagle wlaczone tak jak powinno byc, to jednak ciagle musze wylaczac i wlaczac glowna sieciowke. Nie wiem co jest grane , moze ta siec którą opisałem na czerwono na obrazku nie powinna byc publiczna. Nie znam sie na tym windowsie, mam go od dzisiaj, robie wszystko jak jest z poradników , ale jednak to udostepnianie działa tylko na kilkadziesiat minut.

Na razie jak mowilem obsluguje tylko jedna osobe z XP bo drugiej na razie nie ma. Tej osobie, co jest dziwne, nie wyskakuje zaden komunikat, typu ze jest ograniczone polaczenie ani nic zwiazanego z konfliktem IP. I jak sprawdziłem to wystarczy tylko ze wchodze na te głowna sieciowke na ktorej mam sharing, odznaczam sharing, daje OK , zaznaczam ponownie i znow daje OK i osoba spowrotem ma neta na 20-30 min ,no tak mniej wiecej. Konfliktu adresow raczej nie ma , bo czemu mial by byc ? Od paru lat tak udostepniam polaczenie tylko ze wczesniej bylo na XPku. Ja mam IP od ISP z przedzialu 10.xxx.xxx.xxx. i nie mam zadnego konfliktu z ludzmi ktorzy tez z takiego przedzialu dostaja. A ludki ktorym ja daje neta , sa dla nich niewidoczni , za moim serwerem , neta maja poprzez switcha i przedzial 192.xxx.xxx.xxx czyli z puli nierutowalnych i do tej pory wszystko gralo pod XP. Zastanawia mnie tylko czemu automatycznie przydzielony IP na druga sieciowke to AŻ 192.168.137.1 , czemu to nie jest adresowane np od 192.168.1.1 albo 192.168.0.1  I jeszcze jedna sprawa. Po wpisaniu ipconfig /all dostaje dluuuga liste: 1. Windows IP Configuration. 2.Ethernet adapter Local Area Connection. 3.Ethernet adapter Local Area Connection.4.Tunnel adapter isatap.5.Tunnel adapter Local Area Connection* 9:.6Tunnel adapter 6TO4 Adapter:7.Tunnel adapter Local Area Connection* 11: i dalej jest jeszcze z 10sięć tych Tunnel adapter Local Area Connection* z numerami az do 20:.
Czy to jest normalne wogole ?

Zmieniłem ustawienia , tzn włączyłem konkretny adres na komputerze klienta , przypisałem mu 192.168.0.2, maske 3x255, BRAME i DNS wpisałem 192.168.0.1 , w ustawieniach WINS włączyłem NETBIOS i net działa tak samo jak przy przypisywaniu adresu automatycznie , jednak gdzies po 30 min klient nie ma dostepu do neta. Sprawdziłem i mozna pingowac np server http://www.wp.pl poprzez jego IP 212.77.100.101, jednak wchodzenie na wp.pl poprzez wpisaniu bezposrednio adresu w przegladarce nie powoduje przejscia do strony, a powinno. Grupe robocza ustawilem ta sama co komputer ktoremu chche udostenic neta. Moze oprocz tego udostepniania trzeba stworzyc jakies dodatkowe konto ? No ale to by bylo dziwne bo przeciez bez niczego dodatkowego dziala przez jakies 30 min , ale pozniej juz jest blokada i musze jeszcze raz zaznaczac i odznaczac ICS.Prosze o pomoc , bo juz nie wiem o co chodzi.



firefighter1

Odp: Problem z udostępnieniem sieci w Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2009, 11:30:53 »
Publiczna napewno nie, przestaw na firmową i  spróbuj wyłączyć w XP uwierzytelnianie IEEE. Jeśli to Homy to znajdziesz to tylko w regedit. Adresy masz dobrze wpisane a kono nie trzeba zakładać, ten ipcfg zobacze jak u mnie wygląda bo to ciekawe co mówisz. A masz tester do kabli? no i sprawdziłbym czy na innym switchu (podaj markę) działa tak samo- jaka jest prędkość 10/100/1000?

Odp: Problem z udostępnieniem sieci w Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik 2009, 13:26:16 »
Czy mógłby mi ktoś dokładnie opisać jak udostepnic neta drugiemu komputerowi ??
Mam 2 karty sieciowe jedna zintegrowana z płytą główną , która jest podłączona do modemu,  druga dołożona w wejście PCI podłączona kablem do drugiego kompa.W XP wiem jak sie udostepnia łącze a tu coś mi nie idzie.Proszę o pomoc

Odp: Problem z udostępnieniem sieci w Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2009, 01:23:16 »
podpowiem tylko ogółem.. kabel komputer-komputer, komputer switch
nie jestem pewien czy to ma jakieś znaczenie.
sam mam problemy z kablami u siebie ale mam wifi wieć odpuszczam.