TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Mój ulubiony gadget i dlaczego go lubie :)

Mój ulubiony gadget i dlaczego go lubie :)
« dnia: 19 Wrzesień 2009, 15:28:10 »
Nie wiem czy wiele osób korzysta z niego ale może kogoś zaciekawi.
http://www.janzeman.com/ClipboardManager/
Jest to podręczny schowek ale ma kilka funkcji bez których nie wyobrażam już sobie wygody.


1. Przed wszystkim pamięta każdy tekst który skopiujemy.
Przeglądając www czy czytając jakiś dokument zaznaczam co mnie interesuje i magiczna kombinacja "ctrl+c" i mam to. Potem klikamy "more" i cała lista skopiowanych tekstów. Działa też fajnie jak z kilku dokumentów coś składamy.


2. I najważniejsze: obsługa grafiki.
Przechwytuje użycie klawisza "print scrn" - dowolna ilość, potem można oglądać i wykorzystać potrzebny. Łapie też wycinki z "Narzędzia wycinania" z windowsa.
Idealnie działa z programami do grafiki. Taki podręczny schowek. Robiąc coś (ja używam Paint.NET) po prostu jak jakiś fragment mi się podobał albo dobrze wyszedł (tu mam na myśli przygotowywanie własnego skina pod gadżety) to go zaznaczałem i "ctrl+c" i za tydzień jak chciałem użyć czekał w schowku.
Przeglądamy jakąś strone i podoba nam sie obrazek. Prawoklik na niego i  kopiuj obrazek (w firefoxie)

Tu akurat jedna z emotikonek z nad pola do pisania.

3. Zakładka ulubione.
Prawym na interesujący nas wycinek i:


4. Można ustawić sswoje zdefiniowane do wklejenia: aktualna godzina czy data lub dowolny tekst.
Wystarczy kliknąć na "time" i mamy w schowku to co chcieliśmy :)


I na koniec:

Kopia posta z tekstem, wszystkimi linkami i grafika pod ręką  ;D

Wpisy w historii można pojedynczo kasować.
Mamy też do wyboru: czyścić przy wylogowaniu lub zachować i wiele innych funkcji.



Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Offline kakarott

  • *
  • 45
  • Owner
Odp: Mój ulubiony gadget i dlaczego go lubie :)
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrzesień 2009, 22:19:37 »
Ten gadżet jest extra  ;D Wielkie dzięki że go tutaj dałeś  ;)

Offline run3

Odp: Mój ulubiony gadget i dlaczego go lubie :)
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrzesień 2009, 10:12:29 »
Dzięki  i wszystkim polecam .Używałem go wcześniej  ,niestety mam skleroze postepujacą i zapomniaje nazwy ,ale te gadżet polecam każdemu .
Tak podpinając się pod temat szukam aplikacji pokazujacą informacje o komputerze w postaci tapety .Kiedyś był taki ze 4 lata temu  ,tylko zapomniałem nazwy.Nie chodzi mi o suramitsu ,bo to sobie robię sam , ale za chiny nie mogę sobie przypomnieć nazwy tego programu .MOże ktos bedzie łask przypomnieć lub napotkał  taki :):)

Pozdrawiam

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Mój ulubiony gadget i dlaczego go lubie :)
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2009, 10:44:12 »
@run3
SysInternals bginfo?
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Offline run3

Odp: Mój ulubiony gadget i dlaczego go lubie :)
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrzesień 2009, 10:17:06 »
Dzięki  to był bginfo,ale sie tego naszukałem :):):)

Odp: Mój ulubiony gadget i dlaczego go lubie :)
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Październik 2009, 18:07:34 »
Czy to jest gadget?
A jak tak, czy da się go zminimalizować lub dodać do traya lub cosik takiego.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Mój ulubiony gadget i dlaczego go lubie :)
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2010, 14:52:10 »
Gadżet (ang./fr. Gadget) - wymysł, przyrząd, urządzenie. Niewielki przedmiot, czasem niepełniący funkcji użytkowej. Gadżetami mogą być durnostojki[1], reklamówki, figurki, podstawki, przyciski do papieru, długopisy, breloczki, itp.

W połowie XIX w., w potocznym slangu marynarskim, słowo gadjet oznaczało niewielki mechanizm lub część statku, których brakowało bądź o których zapomniano


Gadżety dla systemu Windows Vista i Windows 7 to małe aplikacje pozwalające użytkownikom na dotarcie do niezbędnych informacji lub narzędzi od razu z poziomu pulpitu systemu operacyjnego bez konieczności uruchamiania witryn internetowych. Gadżety najczęściej pokazują informacje przydatne w codziennym życiu takie jak: pogodę , kursy walut, aktualne wiadomości itp.

Po zainstalowaniu, gadżety systemu Windows pojawiają się na pulpicie na tzw. pasku bocznym (Sidebar) po prawej stronie ekranu. Można je również przenieść z „Paska bocznego” na środek pulpitu. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie „Pasek boczny i gadżety systemu Windows” witryny Microsoft.com

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Mój ulubiony gadget i dlaczego go lubie :)
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń 2010, 19:17:37 »
W Sevenie zrezygnowano z paska bocznego, zauważ.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium