TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."

Witam wszystkich użytkowników,
dzisiaj próbowałem zainstalować Windows 7 RTM x64 w języku polskim, jednak już na samym początku instalacji otrzymałem komunikat "Nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń. Upewnij się, że nośnik instalacyjny zawiera odpowiednie sterowniki a następnie kliknij przycisk OK"
Wcześniej jeszcze wywaliło mi jakiś komunikat o CD/DVD jednak jego już nie zapisałem, a nie pamiętam dokładnie co było tam napisane. Przypuszczam, że to problem ze sterownikami dysku?
Moja płyta głowna ASUS M2N-SLI DELUXE, dysk podłączony pod SATA.
Proszę o pomoc, dziękuje.

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2009, 21:49:48 »
A skąd masz windowsa? I czy to nie żadna okrojona wersja? Ile zajmuje na płycie?
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień 2009, 22:00:00 »
System z pewnego źródła, sumy kontrolne się zgadzają:
MD5: 7a9d1d6936efe0c1c4b436b87ff46f55
SHA-1: B8888801B3EE236C1DD5D63CF71FB1E2491008E5
CRC32: BC615E03

Nazwa: 7600.16385.090713-1255_x64fre_client_pl-pl_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_PL_DVD.iso
Rozmiar: 2,90 GB (3*124*578*304 bajtów)

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień 2009, 23:18:10 »
To znaczy tu masz jak stworzyć dyskietkę ze sterami sata i je załadować.co prawda do innej płyty i do xp ale ładuje się je w tym samym momencie
[strona nie jest już dostępna]

tu masz paczkę ze sterami do twojej płyty
http://www.nvidia.pl/object/nforce_win7_64bit_15.35_pl.html
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 13:51:09 wysłana przez Mirahz »
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Wrzesień 2009, 07:27:16 »
Dziękuje, jeszcze dziś postaram się sprawdzić, czy wszystko działa.
Jednak może być mały problem z tym prehistorycznym urządzeniem jakim jest stacja dyskietek :)
Aczkolwiek wydaje mi się, ze można będzie te sterowniki wrzucić na pendrive'a i potem spokojnie wskazać windzie ścieżkę do nich podczas instalacji, jak myślisz? Czy jednak też może być problem ze sterownikami do pendrive'a?

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Wrzesień 2009, 21:37:48 »
Mi jakoś zawsze łapało instalke bez problemu.
Coś się wymyśli.
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Wrzesień 2009, 19:09:07 »
Witam ponownie,
dzisiaj probowałem zainstalować "Siódemkę" jeszcze raz...
Niestety ponownie porażka. Tym razem przyjrzałem sie pierwszemu błędowi, o którym wspominałem w pierwszym poście.
Brzmi on następująco: "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD/DVD (lol) lub flash USB ze sterownikami włóż go teraz."
No więc tutaj nie ma już żadnych niejasności, że chodzi o sterownik SATA. Więc podłączam pendrive'a ze sterownikami, wskazuje mu sterownik i po jakichś 5-ciu minutach czekania dostają kolejny komunikat z błędem: "Nie można odnaleźć żadnych nowych urządzeń. Upewnij się, czy pliki sterowników są poprawne i znajdują się na nośniku instalacyjnym sterownika".
Kompletny bezsens, a sterowniki na pewno poprawne bo ściągane z oficjalnej stronki, do Windows 7.
Co ciekawe, dziwnie zachowuje się napęd DVD podczas instalacji systemu. Najpierw ekran "Instalator rozpoczyna pracę..." trwa dobre 10 minut , napęd w tym czasie głównie stoi - rozkręca się co 2-3 minuty i znowu cichnie - wszystko powtarza się 3-4 razy i potem wyskakuje właśnie ten błąd "Brak wymaganego sterownika..."
Cóż, nie tak miała wyglądać moja przygoda z Siódemką, trochę się już rozczarowałem i zdystansowałem na samym początku - przy instalacji.
Proszę o pomoc, jeżeli cokolwiek da się zrobić.
Pozdrawiam

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Wrzesień 2009, 19:17:01 »
Sprobuj instalacji z pendrive

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Wrzesień 2009, 22:13:22 »
Spróbuj, ale wydaje mi się, że nawet jak się załaduje instalka, to nie będzie dysków do wyboru przy instalacji. Spróbuj, czy w biosie nie masz opcji emulacji ATA. Albo może te sterowniki masz jakieś nie takie.

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Wrzesień 2009, 22:21:10 »
tu masz paczkę ze sterami do twojej płyty
http://www.nvidia.pl/object/nforce_win7_64bit_15.35_pl.html

Wypakowałeś z tej paczki stery i mu podałeś? I nadal nic?

« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 13:51:23 wysłana przez Mirahz »
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Wrzesień 2009, 09:25:31 »
tu masz paczkę ze sterami do twojej płyty
http://www.nvidia.pl/object/nforce_win7_64bit_15.35_pl.html

Wypakowałeś z tej paczki stery i mu podałeś? I nadal nic?



Tak, wskazałem mu dokładnie te sterowniki, które mi podałeś. Wykrywa je on normalnie jako zgodne z zainstalowanym na komputerze sprzętem, ale tak jak mówię, po 5-ciu minutach jego myślenia wyrzuca mi błąd: "Nie można odnaleźć żadnych nowych urządzeń. Upewnij się, czy pliki sterowników są poprawne i znajdują się na nośniku instalacyjnym sterownika".

Jak załatwię pendrive'a to spróbuję puścić instalację z niego i dam znać.
Ale naprawdę, nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, przecież płyta główna nie jest jakas "przedpotopowa", sterowniki mu wskazuje, system z pewnego źródła, nietknięty, więc o co tu chodzi  :-\
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 13:51:35 wysłana przez Mirahz »

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Wrzesień 2009, 11:50:37 »
Jeśli masz jakiś zainstalowany system na kompie, uruchom instalację w nim ;)
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Marzec 2010, 18:39:33 »
WITAM

CZY WIECIE MOŻE, JAK ZAINSTALOWAĆ STEROWNIKI DO ASUSA P5B-VM SE
BO MI WYSKAKUJE TEN SAM PROBLEM CO KOLEDZE POWYŻEJ, I W OGOLE SKĄD
MAM POBRAC TE STEROWNIKI, BO NIGDZIE NIE MOGE ZNALESC,

DZIEKI Z GORY ZA POMOC

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Marzec 2010, 19:18:44 »
sterowniki sciagniesz ze strony producenta.

co do tematu autora - wyglada na to iz masz zle wypalony obraz na płytce - moze jakas wadliwa jest albo cos - nagraj raz jeszcze u kumpla - doładuj stery i powinno ruszyc.

Odp: Problem z instalacją - "Nie znaleziono żadnych sterowników..."
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Kwiecień 2010, 18:10:22 »
Mam podobny problem jak kolega w pierwszym poście " Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD " , mam legalnego  win 7 ze strony msdn ( x86 ) . W moim acer-e aspire 3810 nie  ma napedy dlatego instaluje z pendriva . Kilka miesiecy temu instalowalem system w ten sam sposob i nie bylo zadnych problemow. Czy ma ktos jakies pomysly jak to naprawić ?