TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows Media Center 100% CPU (Rozwiązanie)

Offline Petron41

  • **
  • 86
  • Windows 7 Ultimate [Aktywowany]
Windows Media Center 100% CPU (Rozwiązanie)
« dnia: 16 Wrzesień 2009, 13:36:24 »
Windows 7 RTM mimo że jest już ukończony to nadal program Windows Media Center złużywa 100% mocy procesora. Problem ten wlecze się od Windows Vista. Microsoft nie zrobił nic w tej sprawie.

Może kotoś by zgłosił do Microsftu :)
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2009, 16:01:13 wysłana przez Petron41 »

Odp: Windows Media Center 100% CPU
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2009, 14:15:02 »
Mnie zuzywa gora 50% obciazenia procesora.E nawet nie ;)

Odp: Windows Media Center 100% CPU
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień 2009, 14:29:38 »
u mnie podczas ogladania telewizji (wbudowany tuner w lapku) mam obciazenie procka (calkowite) na poziomie 20-30%, wiec nie wiem co sie u Ciebie dzieje. Moze jakis problem ze sterownikami?
hp hdx 9130el
20,1' hd, c2d 2x2,2GHz, 3GB DDR2-800, 2x160GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 2600XT 256DDR3

hp tx 2550ew
12,1' tablet, turion ZM80Ultra 2x2,1GHz, 4GB DDR2-800, 320GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 3200

Odp: Windows Media Center 100% CPU
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień 2009, 16:07:38 »
to raczej nie wina microsoftu a twojej slabej konfiguracji sprzetowej. jak nie masz odpowiedniego komputera to microsoft moze sobie optymalizowac...

Odp: Windows Media Center 100% CPU
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień 2009, 17:40:02 »
U mnie górna granica nie przekracza 15 % i nie różni się zasadniczo czy otwieram Media Center czy też inny program , więc wina leży chyba gdzie indziej


Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Windows Media Center 100% CPU
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrzesień 2009, 18:32:39 »
Na tak słabym lapku jak 1,6GHz, 1GB RAMu maksymalnie mam 50%.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Windows Media Center 100% CPU
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Wrzesień 2009, 16:26:57 »
Witam to wina wmpnetwk.exe (Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player)
Sam tak mam i nikt mi nie powie że mam za słaby sprzęt Intel Dual Core 2x 3.0GHz i 4GB Ramu.
http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/what-are-wmpnscfgexe-and-wmpnetwkexe-and-why-are-they-running/

Rozwiązanie:
Wyłączyć serwis "WMPnetwk.exe" (Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player).
Wcisnąć Win+R wpisać: "services.msc"
Wyszukać z listy: Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player
Kliknąć 2x i w start wybrać: wyłączona

Pozdrawiam

Offline Petron41

  • **
  • 86
  • Windows 7 Ultimate [Aktywowany]
Odp: Windows Media Center 100% CPU
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Wrzesień 2009, 12:36:21 »
Witam to wina wmpnetwk.exe (Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player)
Sam tak mam i nikt mi nie powie że mam za słaby sprzęt Intel Dual Core 2x 3.0GHz i 4GB Ramu.
http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/what-are-wmpnscfgexe-and-wmpnetwkexe-and-why-are-they-running/

Rozwiązanie:
Wyłączyć serwis "WMPnetwk.exe" (Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player).
Wcisnąć Win+R wpisać: "services.msc"
Wyszukać z listy: Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player
Kliknąć 2x i w start wybrać: wyłączona

Pozdrawiam
Wielkie dzięki! Pomogło! Teraz da się pracować na komputerze, bo wcześniej to  WMC robił niezłą zamułkę. Ma teraz 80% złużycia CPU więc nie jest źle. Mimo to uważam że WMC wymaga poprawki wydajności dla procesorów od Intela.

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Windows Media Center 100% CPU
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Wrzesień 2009, 14:00:49 »
Koledzy, wyłączcie okładki jako tło w ustawieniach, to cholernie obciąża procki, nie zauważyliście? ???
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline Petron41

  • **
  • 86
  • Windows 7 Ultimate [Aktywowany]
Odp: Windows Media Center 100% CPU
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Wrzesień 2009, 15:38:13 »
Wielkie dzieki. Teraz to Wndows Media Center złużywa około 20% CPU.

Problem z wydajnością rozwiązany!
Należy wyłączyć:
Po pierwsze.
Witam to wina wmpnetwk.exe (Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player)
Sam tak mam i nikt mi nie powie że mam za słaby sprzęt Intel Dual Core 2x 3.0GHz i 4GB Ramu.
http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/what-are-wmpnscfgexe-and-wmpnetwkexe-and-why-are-they-running/

Rozwiązanie:
Wyłączyć serwis "WMPnetwk.exe" (Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player).
Wcisnąć Win+R wpisać: "services.msc"
Wyszukać z listy: Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player
Kliknąć 2x i w start wybrać: wyłączona

Pozdrawiam
Po drugie.
Koledzy, wyłączcie okładki jako tło w ustawieniach, to cholernie obciąża procki, nie zauważyliście? ???
I po trzecie.
Wchodzimy do Ogólne\Efekty wizualne i dźwiękowe\ odznaczamy znaczek przy Użyj animacji przejścia i na końcu na Zapisz :)

PS. Problem z wydajnością WMC  rozwiązany :).Temat do zamknięcia.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2009, 15:59:52 wysłana przez Petron41 »