TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zarządzaj z menu kontekstowego Komputer przestało działać

Zarządzaj z menu kontekstowego Komputer przestało działać
« dnia: 18 Wrzesień 2009, 22:30:18 »
Tak jak w temacie - kiedy wybieram Zarządzaj z menu nic się nie dzieje prócz chwilowego ukazania się kursora pracy w tle. Nie wiem co mogło (i kiedy ) to spowodować - jakieś "oczyszczanie" rejestru, a może wyłączenie którejś z usług ?
Jak można przywrócić to do porządku ?
Proszę, pomóżcie. 
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2009, 22:33:15 wysłana przez Boruteczko »

Offline run3

Odp: Zarządzaj z menu kontekstowego Komputer przestało działać
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień 2009, 19:33:17 »
Przywracanie systemu Ci pomoże.

Jeżeli używasz kombajnów do czyszczenia rejestru to masz odpowiedź.
W Windows7 i Vista nie należy używać kombajnów do czyszczenia rejestru.Na obecną chwilę nie ma zoptymalizowanego oprogramowania tego typu i struktura rejestru znacząco odbiega wpisami od poprzedników przez co wpisy są brane za błędne .

Pozdrawiam

Odp: Zarządzaj z menu kontekstowego Komputer przestało działać
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrzesień 2009, 19:38:01 »
No jest juz narzedzie przygotowane specjalnie pod Windows 7 w tym pod czyszczenie rejestru (Yamicsoft Windows 7 manager) ;)

Offline run3

Odp: Zarządzaj z menu kontekstowego Komputer przestało działać
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrzesień 2009, 19:48:47 »
Michalus dzięki ale postoje i poczekam .Testowałem  i wywaliło wszystkie wpisy mojej karty tv-sat .Więc niestety to jeszcze nie to ale można używać. Podobno to wolny kraj :):) Osobiscie uzywam starego dobrego  reg /opt :):)

Pozdr

Odp: Zarządzaj z menu kontekstowego Komputer przestało działać
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrzesień 2009, 20:12:14 »
Przywracania systemu chciałem uniknąć, często więcej z tego kłopotu niż korzyści. Usunę nowe błędy, a przywrócę stare. :-\
Liczyłem raczej na wyedytowaniu rejestru - może znajdzie się jakiś "specjalista" ?
Zazwyczaj używam CCleanera, ale podkusiło mnie i odpaliłem właśnie Windows 7 Managera, bo niby zoptymalizowany dla W7, no i proszę... Niby przejrzałem wszystkie wpisy do usunięcia, ale widocznie coś przeoczyłem.

Odp: Zarządzaj z menu kontekstowego Komputer przestało działać
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Wrzesień 2009, 20:26:33 »
Dziwne bo ja uzywam Yamicsofta czyszcze rejestr nic nie odhaczam a zarzadzaj dziala.Hmm moze sprobuj przywracania to nic strasznego przeciez

Odp: Zarządzaj z menu kontekstowego Komputer przestało działać
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Wrzesień 2009, 20:44:08 »
Z przywracania systemu nici - ostatni punkt utworzył się już po założeniu tematu.
Co do Windows 7 Manager - tak jak już napisałem, przeglądałem wpisy zaznaczone do usunięcia, więc głowy nie daję, że kłopoty mogą być spowodowane równie dobrze przez CCleaner albo przez moje "tuningowanie" a może i nie... :P
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2009, 20:51:33 wysłana przez Boruteczko »