TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Wrzesień 2009, 16:39:49 »
;D ;D
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Wrzesień 2009, 20:50:40 »
Jak dla mnie dyskusja z gatunku "wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej nocy..."

Nikt nie zmusza do kupowania produktów MS. Nikt też nie zwalnia od czytania "warunków licencji" i każdy przynajmniej raz powinien się z nimi zapoznać. Argument "bo wszyscy używają Windows" jest zupełnie bez sensu. Jak wszyscy zaczną skakać w ogień? To co? Też skaczemy?

Każdy decydując się na używanie konkretnego systemu powinien sobie zdawać sprawę z warunków jakie zatwierdził instalując go. Zgoda. Hegemonia. Dominacja. Kiedyś może było prościej. W pewnym momencie nawet było do wyboru parę systemów (ktoś pamięta jeszcze OS2 Warp?).

Teraz jedyną alternatywą jest chyba tylko Linuks. Choć gdzieś tam na horyzoncie pojawia się system Google. Nie wspominam o Mac OS, bo temu daleko jeszcze do tego by działać w środowisku x86... Jakoś wolę go gdy jest dedykowany pod procesor, a nie zestaw instrukcji.

Ze smutkiem muszę przyznać, jako informatyk w administracji samorządowej, że nie używam Linuksa. Przynajmniej na stacjach roboczych. Dlaczego? Ano dlatego, że większość programów narzuconych z góry, nie działa pod nim. Tylko Windows. Prosty przykład - Płatnik. Nie ma do dziś wersji pod linuksa. A najlepsze jest zdziwienie, gdy ktoś dzwoni i pyta o wersję Worda. Nie mam. Jak to? Nie macie Worda? A co macie? Openoffica. A co to jest? I takich przykładów można ciągnąć w nieskończoność.

Każdy ma wybór. Tego na czym pracuje i na czym chce pracować. Choć przez ostatnie lata to zauważyłem jedną niepokojącą rzecz. Mówi się Word, myśli edytor tekstu. Mówi edytor tekstu, myśli się Word. I odwrotnie. Mówi się Excel, myśli się arkusz kalkulacyjny. Mówi się arkusz kalkulacyjny, myśli się Excel. A gdzie inne rozwiązania? Są, wystarczy tylko chwilę poszukać.

Kończąc. Nie zgadzasz się z tym, by firma, która dostarczyła Ci system zbierała informację o Tobie? Zrezygnuj z jej rozwiązań. Przejdź na system, który Ci odpowiada. Dostosuj go do swoich potrzeb, skonfiguruj i używaj. Nie pasuje? Zrezygnuj. Jakby nie było, mamy to szczęście, że jest w czym wybierać. A że czasem "Vox populi" przeważa... No cóż...

Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Wrzesień 2009, 22:32:10 »
@Aleksiej - Przesadzasz to raz, bo zapędzasz się - dla przykładu mogę powiedzieć ze jest to tak samo niemądre mówienie jak teoria, że USA nie ma. Powstało to w PRL że USA jest wymysłem opozycji a tak naprawde jakktoś zdobędzie wize ( taka forma ochrony ) opozycja go zabijała a jak wracał to sobowtór który odpowiednio manipulowal "relacjami". Niedorzeczne ? , a dwa nawet jeżeli doszukać się jakiejś logiki to jest problem, nie podałes żadnego argumentu na poparcie tezy ;p

BTW - Os2 Warp to nic innego jak windows, a jedynie nazwa inna ;p OS X jest świetny na x86 - tylko kwestia sterowników sprzętu jaki używamy, BSD nie wychodzi bo ma problemy prawne z AT&T, a Unix umarł z tego powodu że władze USA podzieliło firme AT&T na mniejsze bo był podobno monopolistą i AT&T z czaścią Bell labs straciła 70 000 000 000 USD więc można się domyslić dlaczego jest jak jest. AT&T sprzedała prawa do SCO z tym że SCO też zbankrutował i teraz sądzi się z bodaj jakąś firmą linuksową o wykorzystanie kodu UNIX doń należący. Firma nie ma pieniędzy więc batalie funduje inna firma licząca na wdzięczność - proces toczy się o 1 000 000 000 USD. I oto pokazuje się ze jak coś jest w formie FLOSS to tak naprawe się nie rozwija, nie robi produktów dobrej jakości i produktywności bo inaczje by podbiło rynek. UNIX'a mógł zastapić BSD, Linux, GNU Linux, Minix, Hurd, a jest jak jest - dlaczego ? Bo właśnie niewolne oprogramowanie spełnia warunki jakie podałem wcześniej oraz dodatkowo jets szybciej i efektywniej rozwijane. W Bell labs wymyslono tranzystor, fortrana z karty perforowane i wszystkie późniejsze , B, BCPL, PL, C, C++ , Limbo, Unixa oraz wiele wiele więcej, dużo pracowników Bell labs dostało nobla ( ponad 20 ) oraz wielu wielu jest laureatami nagrody Turinga.Brak funduszy spowodował upadek tego, a próby rozebrania i osłabienia MS moze prowadzić do tego samego,bez MS świat nie mógł by istnieć a widząc poraszkę z pokrojeniem AT&T MS nie zostanie rozebrany. Ostatni prawdziwy UNIX istnieje i jest rozwijany, w Bell Labs ale już pocichu -jest to ostatni bastion unixa i jego idei - Plan 9 - system rozproszony działający na wielu jednostkach, jest to unowocześniony Unix, ale unix na bazie kody System V ( najnowszy System 7 był już dystrybuowany przez SCO i szybko umarł ) i tworzy go mój wielki idol. Denis Rithie - twórca BCPL, B, C, Altranu ( dialekt fortranu ), limbo, unicsa, unixa, plan 9, inferno oraz majstrował coś tez przy multicsie, jest laureatem nagrody turinga , oraz ma fajną brode i jak uda sie też taką wychoduje :D  Tak więc pewne działania zabiły wiele rozwiazań, jednak stabilizacje przez MS nie jest zła. Jako pocieche dla bojowników FLOSSU ( nie rozumiem właściwie dlaczego ) drugi współ autor UNIXA Ken Thompson pracuje teraz w googlach i majstruje dla nich unixa, natomiast Denis siedzi w bell labs i puka Plan 9, nie wiem jak to jest ale wydaje mi się za ma tyle pieniędzy ze poprostu robi to dla przyjemności bo Plan 9 jest innowacyjny a nie słychac o nim oraz nie jest wspierany bardzo , a tego typu rozwiązania są potrzebne, Plan 9 może działać przez terminal w wtyczce IE nawet. To są moje jedynie odczucia a nie fakty.

Reasumując wolność i niezależność nie prowadzi do niczego w biznesie jaki tutaj mamy, niemniej jest to niegroznie i kontrola nie jest na taką skale jak koledzy mówią bo to jest bezpodstawne i bezargumentów wyłożone .