TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zwalnianie filmów po 20-23minutach.

Zwalnianie filmów po 20-23minutach.
« dnia: 10 Wrzesień 2009, 11:43:33 »
Witam serdecznie, dopadł mnie może niezbyt poważny ale za to doskonale psujący klimat problem przy oglądaniu filmów.

Z ustawowych 25/23fps po tym czasie (20min+, nie chodzi o czas folmu a czas ciągłego oglądania bez innej aktywności na komputerze) robi się 1fps. Dźwięk działa poprawnie, obraz pokazuje klatkę kluczową, co jakiś czas. Sprawdzane w media player alternative, inne odtwarzacze mają problem z wydajnością już na starcie tak jak w tym temacie http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,321.0.html).

Podejrzewam tutaj jakiś proces/usługę systemową, która uruchamiana jest przy braku aktywności użytkownika po określonym czasie. Jeśli ktoś ma pomysł, co to za usługa (poza indeksowaniem/defragmentacją w tle) bądź ma może inną teorie na temat tego co może się dziać to proszę o pomysły. Na windowsie xp sp3 czy Windows Server 2003 żaden podobny błąd czy problemy z wydajnością przy odtwarzaniu czegokolwiek nie występują. Używam tych samych kodeków (klcodec pack i real alternative). Problem dotyczy filmów w formacie rmvb (możliwe, że innych również – jeszcze nie sprawdzałem).

Konfig sprzętowy:
Procesor:  Intel Core 2 Duo E7400 2.80GHz, 3M Cache, FSB 1066MHz
Płyta główna: Asus P5K PRO
Ram: 4GB@800MHz
HDD (sys): SSD OCZ Core v2
Karta graficzna: GF8800GTX

Konfig systemowy:
Typowa optymalizacja pod SSD opisana tu: http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?t=47212
(jeśli hotlinkowanie jest zabronione na tym forum (nigdzie nie znalazłem) to proszę o usunięcie samego linka, proces opiszę samemu)). I trochę modyfikacji skracających czas odpowiedzi systemu po tcp/ip.

Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem bądź ma pomysł co jeszcze mogę sprawdzić to proszę o info.
pozdrawiam.

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Zwalnianie filmów po 20-23minutach.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2009, 16:44:04 »
Antywirus? Wygaszacz? ???
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

mati xl

Odp: Zwalnianie filmów po 20-23minutach.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2009, 19:20:01 »
Oo ja też miałem z tym problem oglądałem ,,Kochaj i tańcz'' na mediacenter i po 15 minutach zaczeło się ścinać i pomyślałem ,że to wina odtwarzacza bo dużo pamięci systemowej zabierał więc pobrałem allplayera i też się zaczeło ścinać.
Problemem było indeksowanie dysku!
Wejdź w panel sterowania i napisz w wyszukiwarce indeksowanie i tam wejdź i wstrzymaj (tylko na 15 min).Ja odznczyłem wszytko i indeksuje mi się bardzo krótko i nie lagsują mi się filmy :)

Odp: Zwalnianie filmów po 20-23minutach.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrzesień 2009, 13:44:16 »
->Tom
Antywitusa brak na chwilę obecną na tym systemie. O wygaszaczu na śmierć zapomniałem, bo albo domyślnie był wyłączony albo coś faktycznie nie trybi z nim. Sprawdzę.

->mati xl
Co do indeksowania to wyłączyłem je jako jedną z pierwszych usług, bo ta funkcja wpływa negatywnie na późniejszą pracę ssd.

Ale obie sugestie sprawdzę jak wrócę z pracy i dam znać. Dzięki piękne!.

//EDIT

Rozwiązanie problemu:
CPL->Power Options (reszta na screenach)



« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2009, 21:34:29 wysłana przez jblokers »