TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Chłodzenie laptopa na Windows 7??

Chłodzenie laptopa na Windows 7??
« dnia: 09 Wrzesień 2009, 19:26:52 »
Witam. Mam laptopa Toshiba A300 1MW. Od 4 dni użytkuje Windowsa 7 (7600, 64 bity). System wporządku, jak do tej pory. Wszystko chodzi jak należy, z wyjątkiem chłodzenia. Około po 40 minutach po odpaleniu komputera, chłodzenie staruje i jest tak cały czas. Laptop wogóle się nie przegrzewa, ma normalną temperaturę, a co ciekawsze powietrze, które jest wydmuchiwane z boku jest zimne. Więc, tak jak bym chłodzenie chodziło bez powodu. Komputera używam do pracy (internet, zdjęcia, filmy) żadnych gier, więc teoretycznie nie powinien być przeciążony... Ocenę konfiguracji, jaką przyznał mi Windows to 4.1 więc nie najgorzej. Jeśli ktoś sięspotkał z czymś podobnym, ablo wie jak rozwiązać mój problem proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odp: Chłodzenie laptopa na Windows 7??
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrzesień 2009, 21:04:22 »
No a gdzie Ty tu widzisz problem.Przeciez to normalne ze nawet przy ustawieniu najmniejszego taktowania zegara procesora procesor sie nagrzewa i musi byc chlodzony.Oczywiscie wiatrak powinien chodzic wtedy na najmniejszych obrotach.To na jakie obroty sie wlacza zalezy od temperatury procesora.Lepiej sprawdz jakims programem temperature procesora ;).Wiec ja tu nie widze nic dziwnego

Odp: Chłodzenie laptopa na Windows 7??
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrzesień 2009, 22:03:52 »
Komputera używam do pracy (internet, zdjęcia, filmy)

Gdzie ty pracujesz ;p ?

Może to być wina sterownika od chipu, gdzie to na sztywno włącza chłodzenie.Zainteresuj sie sterami i jakimś power managerem od producenta. Może być np. tak ze 7 lepiej wykorzystuje sprzęt niż inne systemy i zajmuje go do szczytnych celów (np. wysyłanie informacji o twojej rodzinie i dewiacjach do MS żeby mogli cię oskarżyć ;p , nie żartuje apropo jednego tematu ;p )a np. xp nie wiedział co robić i tak poprostu stał.

Odp: Chłodzenie laptopa na Windows 7??
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrzesień 2009, 00:41:24 »
wejdź na stronę domową toshiby i pobierz oprogramowanie do obsługi laptopa.
miałem tak samo tylko ze z laptopem Acer.