TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« dnia: 08 Wrzesień 2009, 15:04:28 »
Jeden z pracowników amerykańskiej sieci sprzedaży Best Buy opublikował w Internecie slajdy z prezentacji, jaką Microsoft przygotował dla sprzedawców komputerów. Jak czytamy na pierwszym slajdzie, po ukończeniu tego szkolenia sprzedawca nie będzie miał żadnego problemu z wytłumaczeniem klientom, dlaczego przy zakupie nowego komputera należy wybrać Windows 7, a nie Linuksa.

Post ze slajdami pierwotnie pojawił się na forum Overclock.net, ale teraz już go tam nie ma z uwagi na ogromne zainteresowanie i przeciażenia serwerów - pozostaje więc mirror (http://quaoar.ww7.be/ms_fud_of_the_year/569458-microsoft-attack-linux-retail-level-probably.html) , gdzie slajdy nadal można zobaczyć. Microsoft informuje na nich między innymi, że Linux posiada bardzo ograniczoną obsługę kamer internetowych i urządzeń takich jak iPody, odtwarzacze MP3, drukarki i aparaty cyfrowe. Sumienny sprzedawca według Microsoftu powinien także zwrócić klientowi uwagę, że wybierając Linuksa musi on liczyć się z brakiem autoryzowanego wsparcia technicznego. Poza tym, jak czytamy na kolejnym slajdzie, Linux nie obsługuje większości popularnych gier - jako przykład podany jest World of Warcraft.

Źródło: dobreprogramy
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień 2009, 15:22:19 »
www.żal.pl ;D

Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień 2009, 16:31:26 »
Kolejna głupia taktyka Microsoftu mająca na celu wmówienia ludziom, że Windows 7 jest najlepszym systemem.
Oczywiście nic nie mam do Windows 7 i uważam, że jest świetny. Ale jak wszyscy wiedzą, nie ma systemu idealnego.
Microsoft przynajmniej więcej zarobi.

Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień 2009, 17:48:10 »
No, ale MS ma racje w niektórych argumentach. Linux nie wspiera mp3 playerów kamer etc. etc. tak jak windows, a czasami trzeba konfigurować coś ręcznie. Nie mówie ze jest tak cały czas bo tak nie jest ale sie zdarza, a w całej mojej windowsowej karierze się coś takiego nie zdarzyło żebym musiał ręcznie konfigurować sterownik Co do supportu - też racje bo ms zapewnia, a linuks ? Komercyjne dystro tak - RedHat i SuSe, jednak tam sa te supporty na abonament, jak sie skonczy licencja roczna na SUSe trzeba kupić nową żeby mieć support więc nie fajnie ;p

Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrzesień 2009, 18:18:05 »
No, ale MS ma racje w niektórych argumentach. Linux nie wspiera mp3 playerów kamer etc. etc. tak jak windows, a czasami trzeba konfigurować coś ręcznie.

Poproszę więc o działający sterownik od Windows7 do moich drukarek, np. do HP DJ 3820, czy HP DJ 895CXi
Pod linuxem drukarki te działają bez problemu.
;-)

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrzesień 2009, 18:30:24 »
No, ale MS ma racje w niektórych argumentach. Linux nie wspiera mp3 playerów kamer etc. etc. tak jak windows, a czasami trzeba konfigurować coś ręcznie.

Poproszę więc o działający sterownik od Windows7 do moich drukarek, np. do HP DJ 3820, czy HP DJ 895CXi
Pod linuxem drukarki te działają bez problemu.
;-)

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=39327
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrzesień 2009, 18:35:54 »
Sorry drukarka ma 7 lat ;p toż to dziadek i nie ma pod nią sterownika do WIndows 7 ale jak by byl to by działal, niemniej nie napisałem ze WSZYSTKO jest a to ze WIĘCEJ OBSŁUGUJE, a jak już OBSŁUGUJE to w PEŁNI i nie trzeba grzebac ręcznie.

Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Wrzesień 2009, 19:04:48 »
Są zastosowania gdzie winda leży i kwiczy albo prościej po prostu użyć linucha. Dla posługujących się Linuksem taka ręczna konfiguracja to zaleta i to duża. Jednak trzeba przyznać, że winda jednak dominuje.
Osobiście nie umiałbym się obejść bez linuksa.

Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrzesień 2009, 21:00:13 »
A ja właśnie nagrałem płytkę z linuxem i biore sie za instalację.
Będę próbował swoich sił z konfiguracją ftpd i iptables.
Back to Bash :)
tryb textowy rządzi, przynajmniej można sie czegoś wartościowego nauczyć :)
Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W


Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrzesień 2009, 11:23:29 »
Są zastosowania gdzie winda leży i kwiczy albo prościej po prostu użyć linucha. Dla posługujących się Linuksem taka ręczna konfiguracja to zaleta i to duża. Jednak trzeba przyznać, że winda jednak dominuje.
Osobiście nie umiałbym się obejść bez linuksa.

Osobiście nie widzę żadnego konkretnego zastosowania w którym linux by mi się lepiej sprawował od Windows. Na linuxa nie ma nawet porządnych (produktywnych) narzędzi programistycznych ;)

A ja właśnie nagrałem płytkę z linuxem i biore sie za instalację.
Będę próbował swoich sił z konfiguracją ftpd i iptables.
Back to Bash :)
tryb textowy rządzi, przynajmniej można sie czegoś wartościowego nauczyć :)

A ja właśnie głaskam kota pijąc przy tym poranną kawunię ;D
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2009, 11:27:28 wysłana przez sCooBy^ »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Wrzesień 2009, 11:45:23 »
A może inaczej... Linux jest w pełni darmowy i legalny. Jeśli ktoś potrzebuje komputera do pracy biurowej, obróbki zdjęć czy też filmów, może mieć system za darmo. Jakby nie było, parę stówek zaoszczędzonych przy kupnie komputera jest nie do pogardzenia. A i obsługa jest prawie zbliżona do Winzgrozy.

Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Wrzesień 2009, 16:48:18 »
Osobiście nie widzę żadnego konkretnego zastosowania w którym linux by mi się lepiej sprawował od Windows. Na linuxa nie ma nawet porządnych (produktywnych) narzędzi programistycznych ;)

Nikt nie twierdzi, że jesteś jedynym i najbardziej doświadczonym użytkownikiem tego systemu może dlatego. Kolejny powód to taki, że jak widać nie miałeś wiele doświadczenia w budowaniu wydajnych i ekonomicznych systemów dla przedsiębiorstw o różnych wymaganiach informatycznych. Prosty i znany przykład Dobrychprogramów gdzie wg szacunków udało się przyciąć znacząco koszty i wyeliminować wąskie gardło systemu.

Linuks służy mi także do zabawy, ostatnio zapewnia mi bardzo dużo frajdy  ;D

Kiedyś była tylko winda a teraz zawsze mam pod ręką jakiś live cd  ;D :D 8)

A może inaczej... Linux jest w pełni darmowy i legalny. Jeśli ktoś potrzebuje komputera do pracy biurowej, obróbki zdjęć czy też filmów, może mieć system za darmo. Jakby nie było, parę stówek zaoszczędzonych przy kupnie komputera jest nie do pogardzenia. A i obsługa jest prawie zbliżona do Winzgrozy.

To jest właśnie typowe podejście do linuksa. Jeśli chcecie zaoszczędzić tylko kilka stówek na cenie Windy to na pewno z linuksa nie będziecie zadowoleni z prostej przyczyny => Linuks NIE JEST zamiennikiem Windowsa.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2009, 16:52:52 wysłana przez Gerald »

Odp: Dlaczego nie warto używać Linuksa? Szkolenie Microsoft ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Wrzesień 2009, 08:56:00 »
To jest właśnie typowe podejście do linuksa. Jeśli chcecie zaoszczędzić tylko kilka stówek na cenie Windy to na pewno z linuksa nie będziecie zadowoleni z prostej przyczyny => Linuks NIE JEST zamiennikiem Windowsa.

Dlaczego typowe? Nigdzie nie napisałem, że to ma by zamiennik Windowsa, tylko, że obsługa jest zbliżona. Sam korzystam z Linuksa w pracy. Bardziej podkreśliłbym tutaj słowa DARMOWY i LEGALNY. Ktoś jeszcze pamięta że można postawić kompletny router, który mieści się na jednej dyskietce? To jest przewaga Linuksa. Możliwość dostosowania.
Jeszcze raz podkreślę... Jeśli ktoś chce mieć w pełni funkcjonalny system legalnie i za darmo, a załóżmy, że od czasu do czasu napisze jakieś pismo, odbiera pocztę i łazi po internecie, to Linuks mu wystarczy.