TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kilka pytań

Offline Ali

Kilka pytań
« dnia: 08 Wrzesień 2009, 14:08:52 »
Całkowicie się przerzuciłem na w7 64bity. No i mam pare pytań. Nie wiem czy dobry dział...
Czemu mam napisane coś takiego przy ramach: "4,00 GB (dostępne 2,94 GB)" to z ilu w końcu korzysta ? mam 4gb
Chciałem sam poukładać foldery na dysku jak to ustawić abym sam sobie mógł nimi latać ?
Znacie jakieś fajne gadżety/dodatki czy inne ciekawe programy na w7 które mogą się przydać ?
Gdy chodzę po necie i słucham muzyki i przewijam stronę albo kliknę w jakiś link to w tym momencie trzeszczy mi muzyka, wiecie jak to naprawić ?

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień 2009, 14:22:35 »
Korzysta z 4 GB.Napewno masz wersje 64 bitowa?

Offline Ali

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień 2009, 14:25:34 »
Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny <- tak mam napisane. To coś jest nie tak ?

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień 2009, 14:51:46 »
Nie korzystałeś przypadkiem z porady przyspieszania bootowania systemu?
Mianowicie chodzi mi o trick dotyczący podania ilości pamięci ram w programie msconfig.
Coś takiego się dzieje właśnie wtedy gdy zastosuje się ten trick, który w rzeczywistości nic nie daje.
Jeżeli nic takiego nie robiłeś to możliwe, że po prostu Bios coś ci ogranicza.

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrzesień 2009, 15:01:48 »
Ja mam podobnie z tą muzyką, podczas pisania postów, pisania na gg, adresu strony, kasowania tekstu. Nie wiem jak to naprawić, najnowsze stery i kodeki nic nie dały. Zmiana programu też nic nie daje.

Offline Ali

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrzesień 2009, 15:41:35 »
Nie robiłem nigdy takiego triku. Po prostu miałem XP zrobiłem format i zainstalowałem windowsa 7 i tyle

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrzesień 2009, 15:50:17 »
A w BIOSIE sprawdzałeś?

Offline Ali

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Wrzesień 2009, 16:33:13 »
Wchodzimy w Biosa -> Manual-> Chipset -> North Bridge Configuration -> teraz odnajdujemy ustawienie o nazwie Memory Remap Feature i włączamy je (Enabled)
Teraz system 64-bitowy powinien uzywać 4 GB ramu (a nie jak wcześniej 3)
Znalazłem. Ale co z resztą pytań ktoś pomoże ?
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2009, 17:08:16 wysłana przez Ali »

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrzesień 2009, 17:18:08 »
Instalowałeś stery do grafiki i audio? Jeśli masz laptopa, to jaki plan wydajności?

Pliki i foldery poprzestawiasz klikając prawym na pulpit -> widok -> coś z siatką wyłączasz, nie pamiętam.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium