TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(

Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Wrzesień 2009, 21:08:18 »
No i gdzie tutaj widzisz szkodę na rzecz użytkownika.
Adres ip jest podstawą protokołu TCP/IP.
Wchodząc na to forum również podajesz swój adres ip i nikt nie płacze że forum szpieguje userów bo zbiera informacje na temat adresów którzy sie tutaj logowali (a zbiera bo istnieje coś takiego jak *.log i tam wypisane są wszystkie połączenia do serwera).
Podajesz również wersję systemu operacyjnego, dane dotyczące przeglądarki a nawet rozdzielczość  w której pracujesz.


Zapomniałeś o nazwie hosta, które też zbieramy ;p  Byle wywołanie strony www wymagainformacji tego typu więc nie wiem o co halo .

Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Wrzesień 2009, 23:08:14 »
No i gdzie tutaj widzisz szkodę na rzecz użytkownika.
Adres ip jest podstawą protokołu TCP/IP.
Wchodząc na to forum również podajesz swój adres ip i nikt nie płacze że forum szpieguje userów bo zbiera informacje na temat adresów którzy sie tutaj logowali (a zbiera bo istnieje coś takiego jak *.log i tam wypisane są wszystkie połączenia do serwera).
Podajesz również wersję systemu operacyjnego, dane dotyczące przeglądarki a nawet rozdzielczość  w której pracujesz.


Zapomniałeś o nazwie hosta, które też zbieramy ;p  Byle wywołanie strony www wymagainformacji tego typu więc nie wiem o co halo .

W kwestii formalnej - tu ja mogę decydować w zupełności, jakimi danymi nakarmię ptaszyska;-) Technologii i patentów jest sporo - od połączenia poprzez router radiowy sąsiada;-), aż po trasowanie cebulowe i praca w sieci TOR. Jako libertarianin tu mogę sam zabezpieczyć swoją anonimowość. Dla cywili jest: http://anonmyip.w.interia.pl/index.html
A tu sam system operacyjny działając wbrew mojemu prawu do prywatności, bardziej mi to utrudnia.
Nakazuje mi z mojego niezbywalnego prawa rezygnować dobrowolnie - i to jest skandal!!!

Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Wrzesień 2009, 23:12:58 »
Nie nakazuje -  ty mu pozwalasz akceptując licencje i to jest piękne że nie musisz z niego korzystać ;p  ;)

Aleksiej - Jak to jest ? No jakim cudem? Powiedz mi no dlaczego tak robisz ? Jak skończę "oporządzać" forum , odwalac spam do kosza, spoufalać się z Edytą to spoglądam - kto tutaj jest zalogowany ... .... Aleksiej... , odświerz - nowy post w tym wątku twojego autorstwa ? 100% powtarzalności! Albo to jest ciąg związany z moim trybem pracy na forum, lub jesteś połączony z moim komputerem i wykradasz mi dane, albo to jest dowód że Świat jest moją chora imaginacją ;p

Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Wrzesień 2009, 13:18:57 »
Nie nakazuje -  ty mu pozwalasz akceptując licencje i to jest piękne że nie musisz z niego korzystać ;p  ;)

Cóż, muszę zmienić przyzwyczajenia w zaglądaniu na forum ;-)- stałem się przewidywalny i przez to namierzalny - Dzięki za info :-)

Wracając do tematu - faktem jest to co napisałeś - mogę się na warunki zgodzić lub nie. Jak się nie zgadzam - mogę "oprogramowanie" zwrócić - o ile mam siłę i samozaparcie, by na sobie przećwiczyć całą procedurę zwrotu, np. gdy będzie ono na siłę "oferowane" z nowym komputerem czy laptopem.

Wiele osób jednak kupi taki komputer, nawet nie czytając licencji, z definicji zgadzając się na rezygnację ze swojej prywatności.

Stoimy bowiem na dużo słabszej pozycji w relacji Korporacja - klient. Obecna licencja to może początek nowego, co nas czeka gdy będzie już Windows 8 czy może tylko sama wersja netowa, z licencją i powiedzmy, miesięcznym abonamentem za wszystko, płatnym jak obecna faktura za telewizję kablową ;-)

Nareszcie za cenę abonamentu internetowego i miesięcznych opłat licencyjnych - będziemy mogli być legalni i będzie nas stać na zaawansowane oprogramowanie, ale kosztem permanentnej inwigilacji i utraty prywatności, w ramach walki Korporacji o ochronę praw autorskich i walki ze światowym terroryzmem, itd... ;-).

To oczywiście pieśń całkiem niedalekiej przyszłości - ale by móc to sprawnie zrealizować - konieczne są małe kroki prawne, by przyzwyczaić nas nowych zachowań Korporacji i Systemu- w takiej formie jak przykładowo obecna licencja na Windows7.

Pojawia się pytanie, gdzie jest granica ustępstw na jakie musimy się godzić jako użytkownicy?

Zupełnie hipotetycznie, powiedzmy że w następnym Windows8 pojawi się zapis licencyjny, że chcąc korzystać z oprogramowania, musisz oddać nerkę czy napletek ;-)
Oczywiście - masz wolny wybór - możesz nie kupić licencji, czy ją zwrócić. Możesz też zamieszkać w beczce, czy na drzewie - i możesz zrezygnować z internetu, czy nawet z komputera.
 
Ale czy stawianie nas, użytkowników w pozycji: "Niewolniku, czym chcesz dostać, trzcinką czy pałką" - zasługuje obecnie aż na tak wielkie oklaski?

Przypomnę tylko, że taki podatek VAT został wymyślony początkowo przez Francuza - a płaciły go na początku tylko firmy importujące towar oraz hurtownie. Następnie rozszerzono zakres jego działania TYLKO na supermarkety - a była to granica, którą przekroczono bardzo szybko. Teraz płatnikiem podatku VAT są praktycznie wszyscy, prócz kilku grup zawodowych ;-)
Obecnie uzasadnieniem konieczności płacenia VATu jest jedyny argument - bo płacą go w Unii wszyscy.

Pomiędzy płaceniem podatków, a utratą prywatności jest pewna analogia. Zgadzając się na takie zapisy licencyjne, wkrótce zgodzimy się na utratę prywatności i powszechną inwigilację - a argument będzie podobny: bo tak jest na całym świecie.

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Wrzesień 2009, 19:51:57 »
Pomiędzy płaceniem podatków, a utratą prywatności jest pewna analogia. Zgadzając się na takie zapisy licencyjne, wkrótce zgodzimy się na utratę prywatności i powszechną inwigilację - a argument będzie podobny: bo tak jest na całym świecie.


I tu się muszę z tobą zgodzić ponieważ MS począwszy od XP do tego dąży nie ubłaganie. Niestety większość ludzi obecnych na tym forum i nie tylko bo nawet przeciętnemu Kowalskiemu ciężko jest wytłumaczyć do czego to zmierza. Cóż jeżeli tak dalej pójdzie to będzie się na linux-a przymusowo bo chcąc zachować anonimowość i nie godzić na permanentną inwigilację.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Wrzesień 2009, 19:58:46 »
Pomiędzy płaceniem podatków, a utratą prywatności jest pewna analogia. Zgadzając się na takie zapisy licencyjne, wkrótce zgodzimy się na utratę prywatności i powszechną inwigilację - a argument będzie podobny: bo tak jest na całym świecie.


I tu się muszę z tobą zgodzić ponieważ MS począwszy od XP do tego dąży nie ubłaganie. Niestety większość ludzi obecnych na tym forum i nie tylko bo nawet przeciętnemu Kowalskiemu ciężko jest wytłumaczyć do czego to zmierza. Cóż jeżeli tak dalej pójdzie to będzie się na linux-a przymusowo bo chcąc zachować anonimowość i nie godzić na permanentną inwigilację.

A jaki masz problem z odpowiednim skonfigurowaniem filtrowania ruchu? Wystarczy po blokować odpowiednie porty, wyłączyć usługę raportowania oraz aktywację (jest na to sposób) i tyle.

Ludzie nie popadajcie w paranoję, ja rozumiem mentalność użytkowników linuxa no ale nieraz warto sie porządnie zastanowić zanim się coś napisze ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Wrzesień 2009, 00:53:40 »
No i można gdybać co będzie w windows 8.
To że w unii płaci sie VAT, ma swoje plusy i minusy.
Są kraje w których sie nie płaci, lub płaci sie mniejsze, ale kto chciałby mieszkać w Kenii Lub Kambodży?
Pomijając oczywiście podatkowe raje, ale to już inna liga.

To co M$ o nas wie zostało po części omówione.
Niestety internet nie jest miejscem w którym można zachować anonimowość.
Najlepsi zostają namierzeni gdy zachodzi taka potrzeba.

Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W


Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Wrzesień 2009, 23:57:36 »

To co M$ o nas wie zostało po części omówione.
Niestety internet nie jest miejscem w którym można zachować anonimowość.
Najlepsi zostają namierzeni gdy zachodzi taka potrzeba.



Co do tego to się nie zgodzę. Biorąc pod uwagę ze linuxy dysponują pełną swobodą konfiguracji wysyłanych pakietów. Po za tym kiedyś były testy miedzy Ubuntu a Vista i cóż się okazało, ze do Visty łatwiej włamać niż do Ubuntu
Pozdrawiam wszystkich.

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Wrzesień 2009, 10:56:45 »
McVein
Oki - No to ja może podam Ci wszystkie potrzebne dane jakie będziesz chciał - IP, otwarte porty itd. a Ty mi się włam hahaha

Co z tego że masz na linuxie złudzenie bezpieczeństwa, ja za to mam to samo bezpieczeństwo i 100 razy bardziej funkcjonalny system - Windows;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Wrzesień 2009, 15:56:38 »
Mi się wydaję że do linuxa wychodzi więcej poprawek niż do Windows
zresztą linux jest dla mnie mało atrakcyjny
gry nie wszystkie działają itp.
wole Windows 7 to jest system:)
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Wrzesień 2009, 16:15:14 »
Wiadomo ze dla dzieci tylko Windows, bo gry :D

Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Wrzesień 2009, 16:18:42 »
nie chodzi o to
znajdź mi pod linuxa photoshopa itp.
ja gram mało od czasu do czasu
z resztą w szkole jest windows to i w domu mam
niedługo będę się uczyć w szkole linuxa może mi się spodoba:D
to się zainstaluje jako dodatkowy system dla testów;d
próbowałem sobie linuxa mandrive zainstalować chyba mam za dobry sprzęt po instalacji miałem czarny ekran
może to z tego powodu że mam 22 cale full hd
a nie chciało mi się bawić to usunełem
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień 2009, 16:21:18 wysłana przez pakierhakierxd »
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Wrzesień 2009, 16:23:02 »
znajdź mi pod linuxa photoshopa itp.
Klik

Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Wrzesień 2009, 14:21:18 »
znajdź mi pod linuxa photoshopa itp.
z resztą w szkole jest windows to i w domu mam
niedługo będę się uczyć w szkole linuxa może mi się spodoba:D

Może to też jest problem - ilość atrakcyjnych acz kosztownych aplikacji pod windę jest jak tsunami, nie można się temu oprzeć ;-)

Swoją drogą mało kto wie, że taki Adobe Photoshop (za prawie 4 koła w Polsce) ma również wbudowane mechanizmy szpiegujące kupującego. Taki proces jak Bonjour, co w takim MACu jest niby do ułatwiania dostępu do sieciowych elementów typu komputer-drukarka ;-), tu w Windzie robi za dużo bardziej tajemniczy proces - bo pod Windą zgoła zbędny, a jego nieumiejętne usunięcie może nagle powalić nawet start całego systemu operacyjnego. Ciekawe dlaczego? ;-)

To po prostu jest już wstrętne, jak się różne programy rozpychają po systemie łokciami, a każdy zaczyna robić za stację nadawczo-odbiorczą, każdy instaluje swój licencing service, swojego wspomagacza-uruchamiacza - co to często różne dziwne rzeczy nagle zaczyna na ścianie ogniowej wyczyniać - i nagle system chodzi jak zamulony winem marki wino pan Miecio.

Dlatego, Windows7 jest doskonały i piękny dla cywili nieświadomych utraty swojej prywatności - niechaj karmią oni ptaszyska swoimi danymi... ;-) Piękny, dopieszczony graficznie, z toną oprogramowania tak samo zasyfionego komponentami, których intencje nie są do końca jawne.

Prawdziwy diehard dla zasady, stawia sobie do neta jakiś  linux, szyfruje całość programem Truecrypt - ale nie czasem cywilnym AES-em, który hamerykańskie trzyliterowe służby czytają już jak książkę, a skutecznym jedynie przed dziewczyną czy teściową - a w nim do zabawy stawia sobie maszynę wirtualną, np. VirtualBox'a ( http://www.virtualbox.org ), a tam można już sobie poszaleć z instalacjami nie tylko innych linuchów, ale i nawet takiego szpiegującego Windows7 - ku zgrozie smutnych panów z tajnych serwerowni Microsoftu.

Wtedy dopiero nieświadomy eksperymentator, co to stawia sobie ściągniętego z rapida przykładowo, takiego Photoshopa, czy najnowszy film czy mp3 - może nie narażać kasy rodziców na kosmiczne odszkodowania.

W przeciwnym razie, odpowiednie serwery zostaną nakarmione toną informacji o legalnym lub nie oprogramowaniu, adresie IP delikwenta, adresie serwera DNS z którego korzysta, położeniu komputera w terenie, i godzinach korzystania z komputera - co może być przydatne dla celów aresztowania przez policję, bo z licencji samego Windows 7 wiadomo jest, kiedy delikwent nawet włącza komputer ;-)

Dodatkowo "wyjęcie" informacji, jak się delikwent przedstawia, na przykład w swojej skrzynce programu pocztowego Outlook, czy podczas rejestrowania dowolnego oprogramowania, co bywa zapisane w rejestrze Windows - pozwoli nawet do niego zadzwonić :-)... i zaproponować zakup pakietów legalizacyjnych oprogramowania.

Nie kupi pakietów - to będą logi z jego komputera i odpowiedni wymiar kary...

To na razie pieśń przyszłości - ale scenariusz ze wszech miar słuszny i do zastosowania - bowiem stanowić może źródło dodatkowych zysków Korporacji, może nawet dużo większych niż ze sprzedaży, znając skalę światowego piractwa i popularność takiego rapida, czy chomika.

Tak więc, cieszmy się nadal z tego, jak ładnie wygląda i szybko działa najnowszy Windows7... ale wtedy pamiętajcie - musicie być bardziej jak grzeczni... lub bardzo bogaci. Bo jak przeterminujecie wersję trial czy shareware..., to już po Was ;-)

Odp: Spyware7 Czyli jak MS szpieguje nasze komputery :(
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Wrzesień 2009, 14:34:54 »
ktoś chyba powinien wyjść czasem z domu... :D