TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Lista kompatybilnych programów z Windows Seven

Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #165 dnia: 06 Marzec 2009, 20:46:37 »
Ja miałem tak samo i teraz nie zmienie systemu póki nie wyjdzie następny x64 :) Nie zamieniłbym 64bitów na 32 nigdy!!!

Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #166 dnia: 06 Marzec 2009, 22:35:59 »
U mnie w Windows 7 Build 7000 chodzą bez żadnych problemów:

  • Norton Internet Security 2009 (najnowszy Norton 360 v 3.0, który właśnie wyszedł jest już oficjalnie kompatybilny z Windows 7)
  • Adobe Reader 9
  • Adobe AIR
  • Office 2007 SP1 dla użytkowników domowych
  • XnView 1.96
  • 7-Zip 4.65
  • Windows Live Vawe 3 build 14.0.8064.0206 (jest to najnowszy stabilny build, uzywam głównie Live Mail, ale inne też chodzą OK)
  • Driver Cleaner Pro 1.5 Build 14
  • System Information for Windows (SIW) Build 2009-02-24
  • Google Earth 5.0
  • FlashGet 2.0
  • Sterowniki myszy A4Tech 2X-Office 7.80 (instalator w starym stylu pamietającym jeszcze czasy Windows 95 budził pewien niepokój, ale sterowniki chodzą)
  • Kodeki Win7 Codecs (bez nich nie odtworzymy w Windows Media Playerze m.in. plików OGG Vorbis popularnych choćby w Wikipedii)

Z pewnymi problemami uruchamiają się:
  • Visual Route 2009
  • Niektóre wersje dodatku Norton Add-On Pack (piszę o tym niżej)

Programy do zmian w systemie typu CCleaner a także Recuva do odzyskiwania danych wymagaja przywilejów administratora. Ikony na pulpicie tych programów są widoczne jedynie na koncie administratora. Ponadto część funkcji Norton Internet Security 2009 czy Norton 360 w ogóle nie uruchomi się na koncie z ograniczeniem (dotyczy to dostępu do Norton Account i ustawienia backupu w Norton 360 v 3.0 a także niektórych ustawień w Norton Internet security 2009). Wystepuje to jednak również w Viście i pewnie w XP tez. Ograniczenie to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa poprzez niemożliwość dokonania pewnych zmian na koncie z ograniczonymi prawami.

W Windows 7 nie chce się zainstalować dodatek Norton Add-On Pack w najnowszej wersji 3.5 i to mimo zgodności językowej (dodatek jest po angielsku a ja mam Norton 360 v 3.0 po angielsku). Natomiast instaluje się Norton Add-On Pack dla Norton Internet Security 2009 (wersja 3.1.0.8 po polsku, program Norton musi być w tym samym języku co dodatek). Norton Safe Web Beta w ogóle się nie chce instalować, nawet jesli program antywirusowy też jest po angielsku, tak jak ten dodatek (musimy mieć Norton Antivirus lub Internet Security 2009). Pewnie oddzielny Safe Web, którego nawiasem mówiąc nie można już ściąhnąć jest niekompatybilny z Windows 7 (instalator jest taki jak w produktach 2009). Na szczęście Norton 360 v 3.0 ma już zintegrowany Safe Web, który działa bez zarzutu.
Generalnie są problemy ze ściągnięciem Norton Add-On Pack i jego instalacją (co dziwne problemy z instalacją dotyczą najnowszej wersji 3.5 z programu testowego Symantec Enchanced testing).

Większość z wymienionych programów mam w wersji polskiej i nie ma żadnych problemów z pracą i wyswietlaniem polskich znaków.
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #167 dnia: 06 Marzec 2009, 23:31:55 »
A jak ze sterami nvidia i realtek HD Audio?
Bo aktualnie siedze na virtualu i niechcą dzialac ;p

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #168 dnia: 06 Marzec 2009, 23:59:13 »
śmiga i to i to aczkolwiek Realtek HD Audio musiałem instalować całkowicie ręcznie :)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #169 dnia: 07 Marzec 2009, 00:05:59 »
Tzn? Mozesz jasniej? Bym nie mial poblemow pozniej ;p

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #170 dnia: 07 Marzec 2009, 00:49:31 »
do nvidii automatycznie ci ściąga poprzez Windows Update. Do Realteka ni chust nie wykryje za Ludowe Chiny nawet jak wskażesz jak na patelni element docelowy ze sterownikami więc - bierzesz płytę cd od płyty głównej lub ściągasz sterowniki instalacyjne z internetu i instalujesz jakby nigdy nic. Jak wyskoczy problem to uruchamiasz jako administrator z trybem zgodności wstecznym jakimś i już. :) restart i śmiga.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #171 dnia: 07 Marzec 2009, 11:09:07 »
do nvidii automatycznie ci ściąga poprzez Windows Update.

I to update trzeba ukryć i nie pozwolić na ściąganie, bo nie jest to najnowszy sterownik. Lepiej ściągnąć najnowsze stery ze strony nVidii (sa już stery beta dla Windows 7, ale u mnie na laptopie z GeForce GO 7400 źle działają, więc zainstalowałem stereowniki laptopowe, jednak i tak nowe z lutego Przynajmniej tak jest w buildzie 7000. Może nowsze buildy proponują w Windows Update najnowsze sterowniki.
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #172 dnia: 07 Marzec 2009, 11:21:21 »
I to update trzeba ukryć i nie pozwolić na ściąganie, bo nie jest to najnowszy sterownik.

Nie mam już nvidi ale miałem i powiem ci tyle że windosowe sterowniki są nieraz szybsze...a tym bardziej jesli masz laptopa z 7300 dużej róznicy nie bedziesz miał nowe stery poprawiają wydajnosc głownie w nowych kartach żeby dzieciak który odpala Crysisa miał pare fps wiecej...

@Nyczaj róznisz się od innych userów piszesz poprawnie,kulturka,głupisz postów nie widziałem...hm no więcej nam takich trzeba :)

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #173 dnia: 07 Marzec 2009, 14:33:19 »
do nvidii automatycznie ci ściąga poprzez Windows Update.

I to update trzeba ukryć i nie pozwolić na ściąganie, bo nie jest to najnowszy sterownik. Lepiej ściągnąć najnowsze stery ze strony nVidii (sa już stery beta dla Windows 7, ale u mnie na laptopie z GeForce GO 7400 źle działają, więc zainstalowałem stereowniki laptopowe, jednak i tak nowe z lutego Przynajmniej tak jest w buildzie 7000. Może nowsze buildy proponują w Windows Update najnowsze sterowniki.

to prawda że należy i że już są na stronie najnowsze joł, alle jak już pisałem na forum i w komantarzu... dobra skopiuję.

Cytuj
to są inne stery świeżo wydane przez nVidie specjalnie dla Win7 - szczegóły w dziale download na stronie nVidii...Sterowniki poprawiają faktycznie wydajność niestety dla mnie mają dwa minusy:-kiedy wcześniej miałem do wyboru odświeżanie 60, 70, 72 i 75 mhz tak teraz tylko 60, męczenie wzroku jest przez to odczuwalne...-nie mogę podkręcić karty poprzez Rivę tak więc de facto gry chodzą gorzej niż na podkręconej karcie ze sterownikami 182.05 bodaj dla Visty.Karta: GeForce 8600GT

Teraz mam dla Visty 182.08 najnowsze i działają lepiej. czyli mając do wyboru łał dajne dedykowane pod 7 i działające z visty lepiej to nie mam pytań ^^
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #174 dnia: 07 Marzec 2009, 14:35:31 »
do nvidii automatycznie ci ściąga poprzez Windows Update. Do Realteka ni chust nie wykryje za Ludowe Chiny nawet jak wskażesz jak na patelni element docelowy ze sterownikami więc - bierzesz płytę cd od płyty głównej lub ściągasz sterowniki instalacyjne z internetu i instalujesz jakby nigdy nic. Jak wyskoczy problem to uruchamiasz jako administrator z trybem zgodności wstecznym jakimś i już. :) restart i śmiga.

Nie uwierzysz ale po instalacji Win7 od razu miałem dzwiek ;) Nie musialem nic robic kompletnie. lol :D
Moze mi ktos powiedziec gdzie jest opcja wyłaczania IE, WinMedia etc?

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #175 dnia: 07 Marzec 2009, 15:06:01 »
oo to nieźle :) (a czekaj czekaj, jaki build  winodwsa? bo to może kwestia tego że nowsze buildy od razuinstalują?) ja i tak się cieszę że nie miałem takich problemów jak inni ;) no właśnie, wyłączyć te pierdoły możesz w control panel - turn off windows features ale w tym najnowszym buldzie głównie.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #176 dnia: 07 Marzec 2009, 17:16:06 »
Win7 64bit build 7048.
Sam instalnal. I do neta i chipsetu tez.
Dzieki za podpowiedź ;)

Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #177 dnia: 08 Marzec 2009, 11:41:31 »
Z kompatybilnych wymienię jeszcze najnowszy Java Runtime Environment 6 update 12 (uruchamia się bez problemów w IE 8). JDK pewnie też jest kompatybilny.
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #178 dnia: 09 Marzec 2009, 16:42:50 »
  • Wiedźmin 1.0 FUCK YEAH! :D
    i po upatchowaniu do 1.3 również działa.
  • Działa również alfa STALKERA, śmiga po prostu :)
  • Brothers in Arms: Earned In Blood po ciężkich bojach (gra standardowo nie działa ani na Viście ani tym bardziej na 7, potrzebny jest plik z podstawki)
  • ToCA Race Driver 3
  • C&C:Generals
  • Another World (ten z Clicka)
  • Neverwinter Nights 2: Mask of Betrayer ENG
  • Office XP
  • Fraps
  • Last.fm scrobbler



Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Lista kompatybilnych programów z Windows Seven
« Odpowiedź #179 dnia: 09 Marzec 2009, 22:59:03 »
Ja mam pytanie do tych co działa im AQQ w obojetnie ktorej wersji ;p
Jaki build i jak to zrobiliscie ze Wam działa? :>