TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Darmowy update z Visty na 7 - jak to jest poza polską?

Darmowy update z Visty na 7 - jak to jest poza polską?
« dnia: 05 Wrzesień 2009, 18:06:17 »
Ostatnio głośno o tym, że darmowy update wcale nie jest darmowy... Np HP Polska każe płacić sobie około 25€ (jeśli się mylę proszę mnie poprawić) jako "koszty przesyłki, nośnika i obsługi".

Jestem teraz w Norwegii. Wiem np., że jeśli ktoś kupuje Acera (nie wiem jak z resztą producentów) z WinVistaHP z możliwością update do 7 dostaje coś jak 'broszurkę' o Win7 a na niej naklejkę z kluczem do Windows'a, którego w październiku wystarczy pobrać z internetu jako obraz DVD...

Czy tylko Polska jest tak zacofana, czy tylko mi się wydaje? Ma ktoś inne informacje na ten temat?
"Frontpage is not and never been WYSIWYG. (...) It was more like WYSIWTF." (userfriendly.org)

:D

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Darmowy update z Visty na 7 - jak to jest poza polską?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień 2009, 18:27:10 »
W przypadku tej samej oferty tyle że dotyczącej upgrade'u z XP do Visty wielu użytkowników się przekonało że darmowy upgrade nie jest darmowy. Tutaj: http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,2658.msg44876.html#msg44876 można znaleźć coś w tym temacie jeśli chodzi o poszczególnych producentów. To w jaki sposób jest dostarczany "nośnik" z systemem i czy jest to odpłatne pewnie zależy w głównej mierze od producenta. Jeden z moich znajomych, który posiada notebooka Acer'a korzystał z upgrade'u XP do Visty. Nośnik został mu przesłany bezpłatnie pocztą, więc w jego przypadku był to faktycznie darmowy upgrade.