TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Plama na monitorze

Offline maka

Plama na monitorze
« dnia: 03 Wrzesień 2009, 23:45:15 »
Witam, ostatni na swoim monitorze zauważyłem jasna plamęw prawym górnym rogu, najlepiej widać ja na szarym ekranie bądź niebieskim, co to jest?

Monitor był już 2x naprawiany, lecz wymieniania była płyta PWB czy coś takiego, a to chyba nie związane jest z matrycą;/


Jako że chce odesłać monitor znowu na gwarancje jest możliwość zażądania od nich np: nowego monitora lub zwrotu pieniędzy?? I jak to najlepiej załatwić ;/ Model monitora to LG L1732S


Tu 2 fotki:

Cytuj
http://www.voila.pl/027/9frro/index.php?get=1&f=1
http://www.voila.pl/024/bycz9/index.php?get=1&f=1

Odp: Plama na monitorze
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2009, 08:51:55 »
gwarancja danego producenta okresla ile martwych pikseli moze miec matryca przed uznaniem tego za szkode i podjeciem naprawy

Offline matto

Odp: Plama na monitorze
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Wrzesień 2009, 11:53:52 »
Serwis naprawiając monitor zapaskudził ja od wewnątrz, albo inaczej serwisant nie myje rąk

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Plama na monitorze
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Wrzesień 2009, 12:35:22 »
Mój znajomy miał podobny problem z monitorkiem LCD LG na matrycy TN. Siadywał po kilkanaście godzin dziennie i pogrywał w jakąś gierkę (niestety tytułu nie pamiętam) a w prawym górnym rogu ekrany wyświetlany był jakiegoś rodzaju panel informacyjny. W większej części był on nieruchomy i dokładnie w miejscu tego panelu po jakimś czasie pojawiła się tego rodzaju "plama" na monitorze. Kiedy na dłuższy okres odpuszczał granie w tą gierkę, "plama" z czasem powoli zanikała. Niestety znajomy dochodzenia w tym temacie nie robił i nie wiem co było tego przyczyną, ale po powyższych objawach można przypuszczać że w jego przypadku było to związane z długim wyświetlaniem statycznego obrazu w tej części monitora.
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2009, 12:40:31 wysłana przez KilKr »

Offline maka

Odp: Plama na monitorze
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Wrzesień 2009, 14:41:27 »
No mi sie tez to wyświetla po dłuższym czasie, nie odrazu jak włączę, ale to mi na jakiś panel odbity nie wygląda ;p