TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Czy pójdzie na tym sprzęcie? :D

Czy pójdzie na tym sprzęcie? :D
« dnia: 03 Wrzesień 2009, 21:56:34 »
Chciałbym się dowiedzieć czy będzie dało się używać systemu i grać w pewne MMO o nazwie Metin2 :)
Komp to:
Procesor: Intel Celeron D 2,66GHz
RAM:512MB
Karta graficzna: Geforce 6600

Z góry dzięki :)
Pozdrawiam Aszparte

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Czy pójdzie na tym sprzęcie? :D
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2009, 22:02:04 »
Pojdzie.
Ale nie warto bo sie meczyc bedziesz.

Odp: Czy pójdzie na tym sprzęcie? :D
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Wrzesień 2009, 06:28:48 »
A co dodać/zmienić w tym kompie żeby było git? :D

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Czy pójdzie na tym sprzęcie? :D
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Wrzesień 2009, 07:21:32 »
A co dodać/zmienić w tym kompie żeby było git? :D
Właściwie to najlepiej wszystko  :D Możesz dokupić ramu co jesk kosztem niewielkim jeśli masz ddr2. Możesz procesor wymienić na jakiegoś cd2, pdc albo pentium d jeśli płyta główna nie obsługuje nowych modeli. Kartę graficzną też możesz wymienić na lepszy model. Napisz jaka masz płyte głowna to mogę napisać więcej i ile masz środków pieniężnych na upgrade sprzętowy ;)

Odp: Czy pójdzie na tym sprzęcie? :D
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Wrzesień 2009, 07:27:13 »
To kupię 2X1gb ramu, tylko nie wiem czy moja płyta główna będzie współpracować z core2duo :D
Płyta główna: Gigabyte GA-8IP775-G

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Czy pójdzie na tym sprzęcie? :D
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Wrzesień 2009, 07:41:31 »
Patrząc info o twojej płycie nie mam zbyt dobrej wiadomości. O ile 2 gb ramu skutecznie przyspieszyłoby komputer, ale kupowanie pamięci ddrI (typ wymagany w twojej płycie głównej) jest nieopłacalne i zbyt drogie. Ale twój wybór. Karta graficzna też by pomogła (głównie w grach) ale co z tego jesli: po pierwsze twoja płyta ma starsze gniazdo AGP, grafiki na nie są drogie, trudno dostępne a na przyszłość nieprzydatne. Po drugie twój procesor jest na tyle wolny, że skutecznie spowolni jakąkolwiek szybszą grafikę. A wymiana procesora to już inna bajka. Mobo obsługuje co najwyżej celerony d  i pentium 4. Nawet nie wsadzisz pentium D. Moze przejście z celerona na pentium pomoże nieco, ale i tak to będzie bezsensowne rozwiązanie. Taka jest niestety brutalna prawda  :-\ napisz tylko ile masz funduszy na ewentualną modernizację (jeśli koniecznie jej chcesz)

Odp: Czy pójdzie na tym sprzęcie? :D
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Wrzesień 2009, 16:39:03 »
Skoro tak to wygląda...
Czyli ddr2 nie będzie banglać? :D

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Czy pójdzie na tym sprzęcie? :D
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Wrzesień 2009, 17:07:37 »
Nie.
Jak wymieniac to cały sprzet.

Offline mk

  • ***
  • 165
  • everybody lies
Odp: Czy pójdzie na tym sprzęcie? :D
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Wrzesień 2009, 17:17:08 »
Nie.
Jak wymieniac to cały sprzet.

Sotom ma rację, jak wymieniać to całe pudło bo cząstkowa wymiana się poprostu nie opłaca. Co do tego system sam w sobie nie będzie jakoś mulić na twoim sprzęcie. Ja mam Win7 postawiony na dużo słabszej maszyni i spokojnie działa nie muli nawet z Aero Glass. Co do metina2 to wiem tyle że niezależnie od tego jaki będziesz mieć sprzęt to i tak będą lagi. Ta gra jest strasznie zabugowana i źle zrobiona. Pograj sobie lepiej w Battlefield: Heroes

Odp: Czy pójdzie na tym sprzęcie? :D
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Wrzesień 2009, 06:11:38 »
Jeśli chodzi o metka to chodziło mi o lagi spowodowane samym kompem a nie serwerami. A co do lagów spowodowanych serwerem to mi to lata xD