TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów

Odp: Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Wrzesień 2009, 23:08:56 »
Cytuj
Może dlatego że w panelu sterowania brak odpowiedzialnej za to funkcji?
Ta opcja odpowiedzialna jest za funkcję: "Praca w wybranym języku i przełączanie się między 35 językami.".


Cytuj
Może też dlatego że w przypadku wersji innej niż Utimate nie ma możliwości jej pobrania?
Tutaj się nie zgodzę, ponieważ paczki językowe dostępne są dla posiadaczy subskrypcji Technet/MSDN  czy też dla studentów w MSDN AA. Poza tym jak mówi licencja:

Cytuj
UZUPEŁNIAJĄCE POSTANOWIENIA LICENCYJNE DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA MICROSOFT
DODATEK LANGUAGE INTERFACE PACK DLA SYSTEMU WINDOWS 7
Microsoft Corporation (lub, w zależności od miejsca zamieszkania Licencjobiorcy, jeden z podmiotów stowarzyszonych Microsoft Corporation) udziela Licencjobiorcy licencji na to uzupełnienie. Licencjobiorca może z niego korzystać, pod warunkiem że uzyskał licencję na dowolną wersję systemu Microsoft Windows 7 („Oprogramowanie”.)


Cytuj
Wydaje mi się że brak tych możliwości w wersjach Starter/HB/HP/Pro jednak z czegoś wynika.
Wynika z tego, że nie można wykorzystać funkcji: "Praca w wybranym języku i przełączanie się między 35 językami.".


Cytuj
Oczywiście że nie musi pochodzić z oficjalnego źródła Mrugnięcie Możesz iść do kolegi, który ma wersję Ultimate i poprosić żeby udostępnił Ci polski pakiet językowy. Podobnie możesz poprosić żeby pożyczył Ci płytę z Office 2007, tylko co to ma wspólnego z późniejszą legalnością oprogramowania, które w ten sposób zdobędziesz i zainstalujesz?
Nie wiem jak to jest z Office 2007, ale jeśli chodzi o Windows 7, to jest tu mowa o nośniku i zobaczmy co mówią POSTANOWIENIA LICENCYJNE DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA MICROSOFT

(Retail):

Cytuj
16.   DOWÓD POSIADANIA LICENCJI.
a.   Oryginalny dowód posiadania licencji. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie na dysku lub innym nośniku, posiadanie licencji na takie oprogramowanie potwierdza oryginalna etykieta certyfikatu autentyczności Microsoft, towarzyszący jej oryginalny klucz produktu oraz dowód zakupu. Jeśli Licencjobiorca nabył i pobrał oprogramowanie w trybie online, posiadanie licencji na takie oprogramowanie potwierdza oryginalny klucz produktu Microsoft otrzymany razem z oprogramowaniem oraz dowód zakupu otrzymany od autoryzowanego dostawcy oryginalnego, przesyłanego drogą elektroniczną oprogramowania Microsoft. Dowód zakupu może zostać zweryfikowany na podstawie dokumentacji sprzedawcy.

(OEM):

Cytuj
15.   DOWÓD POSIADANIA LICENCJI.
a.   Oryginalny dowód posiadania licencji. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie na komputerze, dysku lub innym nośniku, fakt posiadania licencji na to oprogramowanie potwierdza oryginalna etykieta Certyfikatu Autentyczności Microsoft wraz z oryginalną kopią oprogramowania. Aby etykieta była ważna, musi być przyklejona do komputera lub znajdować się na opakowaniu oprogramowania dostarczonym przez producenta urządzenia lub osobę bądź firmę instalującą oprogramowanie. Etykieta dostarczona oddzielnie jest nieważna. Aby potwierdzić prawo do używania oprogramowania, należy zachować etykietę na komputerze lub opakowaniu. Jeśli komputerowi towarzyszy więcej niż jedna oryginalna etykieta Certyfikatu Autentyczności, Licencjobiorca może używać wersji oprogramowania określonych na etykietach.


Cytuj
Premiery 7 jeszcze nie było, a próbowałeś znaleźć i pobrać pakiety językowe np. do Visty na ogólnodostępnej stronie M$?
Nie, ponieważ nie miałem takiej potrzeby i nic mnie do tego nie zmuszało.

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Wrzesień 2009, 23:29:05 »
Wiem jaka funkcja odpowiada za możliwość przełączania się miedzy językami. Nie porównuj licencji OEM czy BOX jako że Technet/MSDN to właśnie jest licencja zbiorowa, w której jest zgoda na zamianę:
Cytuj
Bezpłatna zamiana wersji językowych oprogramowania jest możliwa tylko jeśli licencje były kupione w ramach programów licencjonowania grupwego np. Otwartej Licencji Microsoft . Fragment umowy licencyjnej mówiący o tym: "...Zamiast któregokolwiek produktu, na który nabyli Państwo licencję w ramach niniejszej umowy, mogą Państwo uruchamiać (i) wcześniejszą wersję lub (ii) inną wersję językową (dopóki ta inna wersja językowa jest dostępna w tej samej lub niższej cenie niż cena wersji zamówionej) tego samego produktu..."

W pozostałych przypadkach (wersje OEM, paczki) nie ma możliwości bezpłatnej zamiany wersji językowej, należy zakupić oprogramowanie we właściwym języku.
Wynika z tego kawałka również to że w przypadku licencji OEM i BOX nie ma możliwości bezpłatnej (legalnej) zmiany językowej. Wydaje mi się że:
1. Posiadanie licencji na wersję ENG OEM lub BOX i instalacja wersji PL = zamiana wersji językowej
2. Posiadanie licencji na wersję ENG OEM lub BOX i doinstalowanie w jakikolwiek sposób pakietu językowego = zamiana wersji językowej.
Nie ma tutaj mowy o tym w jaki sposób zostaje zmieniona wersja językowa więc czy będzie to sposób 1 czy 2 nie jest to możliwe bez zakupu odpowiedniej licencji.
Rozumiem że nie miałeś potrzeby szukania pakietów językowych dla Visty, ale jeśli byś je znalazł na stronie M$ do pobrania dla każdego to przemawiałoby to za Twoją teorią :)

Odp: Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów
« Odpowiedź #47 dnia: 08 Wrzesień 2009, 09:42:06 »
Nie miałem zamiaru porównywać licencji OEM i BOX, pokazałem różnicę, która odnosiła się do tego:
Cytuj
Oczywiście że nie musi pochodzić z oficjalnego źródła Mrugnięcie Możesz iść do kolegi, który ma wersję Ultimate i poprosić żeby udostępnił Ci polski pakiet językowy. Podobnie możesz poprosić żeby pożyczył Ci płytę z Office 2007, tylko co to ma wspólnego z późniejszą legalnością oprogramowania, które w ten sposób zdobędziesz i zainstalujesz?
Gdzie legalność nośnika albo jego pochodzenie nie jest wymagane jako dowód posiadania licencji (trochę inaczej jest to w przypadku llicencji OEM). Uważam, że mam prawo mówić o takich różnicach, by pokazać "(...) co to ma wspólnego z późniejszą legalnością oprogramowania, które w ten sposób zdobędziesz i zainstalujesz?".

I nie wrzucałem licencji OEM i BOX oraz Technetu/MSDN do jednego wora tylko odpowiadałem: Nieprawdą jest,( (...) że w przypadku wersji innej niż Utimate nie ma możliwości jej pobrania?)
Bo jak się okazuje jest taka możliwość.



Cytuj
Bezpłatna zamiana wersji językowych oprogramowania jest możliwa tylko jeśli licencje były kupione w ramach programów licencjonowania grupwego np. Otwartej Licencji Microsoft . Fragment umowy licencyjnej mówiący o tym: "...Zamiast któregokolwiek produktu, na który nabyli Państwo licencję w ramach niniejszej umowy, mogą Państwo uruchamiać (i) wcześniejszą wersję lub (ii) inną wersję językową (dopóki ta inna wersja językowa jest dostępna w tej samej lub niższej cenie niż cena wersji zamówionej) tego samego produktu..."

W pozostałych przypadkach (wersje OEM, paczki) nie ma możliwości bezpłatnej zamiany wersji językowej, należy zakupić oprogramowanie we właściwym języku.

Wyjątek!

Dla Windows Vista Ultimate można pobrać Windows Vista Ultimate Language Pack, zawierający kilkanaście języków. W Menu Start należy wybrać: Panel sterowania -> Windows Update -> Windows Ultimate Extras. W okienku tym pojawi się lista wersji językowych, które można pobrać dla Windows Vista Ultimate w tym również Polish Language Pack.

Zródło: http://www.microsoft.com/poland/licencje/menu/faq.aspx
Jeśli kolejny raz odnosisz się do tego zacytowanego wyżej fragmentu to nasuwa mi się takie pytanie: A co z Windows 7 Ultimate? Dlaczego nie jest w wyjątkach? Czy ta informacja, aby na pewno jest aktualna?
Skoro jest aktualna i kierując się dalej twoim rozumowaniem:
Cytuj
Wynika z tego kawałka również to że w przypadku licencji OEM i BOX nie ma możliwości bezpłatnej (legalnej) zmiany językowej.
Czyli bezpłatna zmiana języka w Windows 7 Ultimate jest nie możliwa bo nie ma go w wyjątkach! Jest natomiast możliwość zmiany poprzez zakup oprogramowania we właściwym języku (ba czyli nielegalnie bo płatnie?) i odnosi się to do każdego zakupu oprogramowania we właściwym języku dla licencji OEM i BOX? To chcesz powiedzieć?
A w którym miejscu jest napisane, że nie ma możliwość legalnej zmiany języka? No w którym? Nigdzie nie jest też napisane, że tylko bezpłatnie oznacza legalnie. Uprasza się o czytanie ze zrozumieniem...


Możesz legalnie zmienić język poprzez zakupienie oprogramowania we właściwym języku. Wyjątkiem jest Windows Vista Ultimate bo nie dość, że legalnie to jeszcze bezpłatnie. Mówię tutaj o licencji typu OEM i BOX.

Zresztą umowy pakietów językowych mówią same za siebie:
Cytuj
UZUPEŁNIAJĄCE POSTANOWIENIA LICENCYJNE DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA MICROSOFT
DODATEK LANGUAGE INTERFACE PACK DLA SYSTEMU WINDOWS 7

Microsoft Corporation (lub, w zależności od miejsca zamieszkania Licencjobiorcy, jeden z podmiotów stowarzyszonych Microsoft Corporation) udziela Licencjobiorcy licencji na to uzupełnienie. Licencjobiorca może z niego korzystać, pod warunkiem że uzyskał licencję na dowolną wersję systemu Microsoft Windows 7 („Oprogramowanie”.)
Licencja na dowolną wersję systemu Microsoft Windows 7 nie oznacza tylko OEM i BOX ale również programy licencjonowania grupowego np. Otwarta Licencja Microsoft.

Czyli jeśli masz Windowsa 7 Professional ENG (OEM/BOX) a chcesz mieć PL, to zakupujesz Windowsa 7 Professional PL (OEM/BOX). Jako, że masz licencjonowaną kopie systemu Windows 7 Professional ENG to na takiej licencjonowanej wersji instalujesz packę językową i następnie podajesz klucz z wersji Windows7 Professional PL i jako, że posiadasz wszystkie dowody posiadania licencji masz licencjonowaną wersję Windows 7 Professional PL. W ten sposób bez potrzeby przeinstalowania systemu masz go w PL i legalnie, nie musisz martwić się ponowną instalacją sterowników, etc., etc.



Cytuj
Skoro jest aktualna i kierując się dalej twoim rozumowaniem:
Przeczytałem jeszcze raz i doszedłem do wniosku, że może jednak źle cię zrozumiałem. Nie miałeś na myśli, tego że bezpłatnie=legalnie, płatnie=nielegalnie, ale że bezpłatna i legalna zmiana wersji językowej jest niemożliwa (poza Ultimte).
Natomiast bezpłatna i nielegalna tak, jeśli ktoś nie zakupił licencji na oprogramowanie we właściwym języku a mimo wszystko zmienił język i użył chociażby klucza produktu z wcześniejszej wersji językowej.

1. Posiadanie licencji na wersję ENG OEM lub BOX i instalacja wersji PL = zamiana wersji językowej
2. Posiadanie licencji na wersję ENG OEM lub BOX i doinstalowanie w jakikolwiek sposób pakietu językowego = zamiana wersji językowej.
Nie ma tutaj mowy o tym w jaki sposób zostaje zmieniona wersja językowa więc czy będzie to sposób 1 czy 2 nie jest to możliwe bez zakupu odpowiedniej licencji.

Mój błąd logiczny, teraz jest mi trudno nie zgodzić się z tobą... :)
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2009, 11:21:31 wysłana przez rocky^ »

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Wrzesień 2009, 15:02:40 »
Nie wiem jak Ty :) ale ja cały czas rozpatruje to na przypadku kolegi "pakierhakierxd", który to chciałby ze względu na cenę zakupić Windows 7 Home Premium ENG BOX np. w angielskim Amazonie i cały czas na tym założeniu opieram swoją opinie że legalnie i bezpłatnie nie może zmienić używanego języka na PL. Nie znalazłem również informacji aby chciał zakupić drugą licencję w wersji PL aby mógł legalnie użyć pakietu językowego do zakupionego Windows 7 Home Premium ENG.
Na koniec zacytuję odpowiedź z M$ w tym temacie:
Cytuj
Wyłącznie systemy Windows 7 Ultimate i Windows 7 Enterprise bedą dawały możliwość pobrania dodatku Language Pack.
W przypadku pozostałych systemów, nie ma możliwości zamiany wersji językowej.
 

Z poważaniem,

Justyna Rokicka

Centrum Obsługi Klienta Microsoft
I na tym kończę swój wywód :)

Odp: Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów
« Odpowiedź #49 dnia: 08 Wrzesień 2009, 16:56:04 »
Wypowiadałem się w sensie ogólnym, mając na myśli osoby, które mają zamiar zmienić wersję językową i starałem się przytoczyć argumenty, które przemawiają za moją koncepcją... nie zostały one jednak, moim zdaniem doszczętnie obalone.

Cytuj
Wyłącznie systemy Windows 7 Ultimate i Windows 7 Enterprise bedą dawały możliwość pobrania dodatku Language Pack.
W przypadku pozostałych systemów, nie ma możliwości zamiany wersji językowej.
 

Z poważaniem,

Justyna Rokicka

Centrum Obsługi Klienta Microsoft

Odpowiedź ta nie wyjaśnia moich wszystkich dociekań, a przede wszystkim brak w niej gruntownych argumentów typu: fragment umowy, fragment licencji, itp.
Chyba najlepiej będzie jak dokładnie i szczegółowo sformułuję moje zapytanie i wyślę je do MS (o ile w najbliższym czasie znajdę na to czas), wydaje mi się, że kto jak kto, ale stamtąd powinienem dostać pełną odpowiedź.

Na chwilę obecną również na tym zakończę.
Pozdrawiam...

Odp: Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Wrzesień 2009, 11:08:55 »
Jednak kupię windows 7 pro oem :D
bo podoba mi się tryb xp:D
a czy jest tam opcja downgrade tak jak w viście do xp
a tu do visty i xp
nie wiem czy bedę z tego korzystać ale po prostu chcę wiedzieć....
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Wrzesień 2009, 17:27:21 »
Jednak kupię windows 7 pro oem :D
bo podoba mi się tryb xp:D
a czy jest tam opcja downgrade tak jak w viście do xp
a tu do visty i xp
nie wiem czy bedę z tego korzystać ale po prostu chcę wiedzieć....
W przypadku zakupu Windows 7 Professional i Ultimate będziesz mógł skorzystać z downgrade'u do XP lub Visty o ile oczywiście będziesz używał tego systemu zamiast 7 a nie jednocześnie.
M$ jak na razie tego nie skomentował ale możliwe że taki downgrade będzie możliwy tylko do końca kwietnia 2010, ale to obecnie informacja niepotwierdzona.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Październik 2009, 21:07:18 »
Uważam ze w Windows 7 Home Premium Box powinna byc licencja na 3 stanowiska, tak jak w przypadku Office 2007 Home Box :D

Odp: Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Październik 2009, 21:16:46 »
Fajnie by było gdyby coś takiego było mam 2 kompy w domu:D
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Październik 2009, 21:24:34 »
Ja bym wtedy kupila oryginala w boxie za te prawie 800zl :)