TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Integracja aktualizacji oraz sterowników z obrazem instalacyjnym Windows 7

Odp: Integracja aktualizacji oraz sterowników z obrazem instalacyjnym Windows 7
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Październik 2009, 14:14:55 »
ilosc łatek rośnie i jak komuś sie nie chce za kazdym robic tej komendy: "DISM.exe /Image:X:\7Work\WIM /Add-Package /PackagePath:X:\7Work\Update\Windows6.1-KB958559-x86.msu" to wpadłem na pewny pomysl ktory na wirtualu sie sprawdził :) potrzebujemy "Total Commandera" z wtyczką "CatalogMaker" do pakowania, wszystkie łatki "*.msu" pakujemy w total commanderze za pomoca wtyczki wczesniej wspomnianej i otrzymujemy plik ktory zajmuje kilka kB i otwieramy go F4 albo w notatniku, zobaczymy cos takiego:

usuwamy ręcznie wszystko prócz ścieżek i nazw plików, niepotrzebne znaki spacji po nazwach plików usuwamy za pomocą narzedzia "Edycja/Zamien" (w polu "znajdz" nacisnij spacje a pole "zamien na" zostaw puste i pozniej kliknij "zamien wszystko")
następnie znów "Edycja/Zamien" i tak jak na rysunku:
(pamietajcie o właściwych literach dysków!!!) komendy macie w pierwszym poście

nazwe pliku zmienic na "*.bat" np "update.bat" pozniej uruchamiamy "cmd" z uprawnieniami administratora i uruchamiamy ten plik, część rysunku przedstawiająca proces:

mysle ze kazdy z minimalną wiedzą sobie poradzi, mi przygotowanie zajmuje moze z 30 sekund, pozniej juz tylko integracja która moze trwac juz dłuższą chwile :) testowałem na wirtualu i wszystko niby działa :)
pozdrawiam

Odp: Integracja aktualizacji oraz sterowników z obrazem instalacyjnym Windows 7
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Listopad 2009, 19:18:41 »
Podczas integracji aktualizacji za pomocą gimagex mam błąd i komunikat Wystąpił błąd podczas próby uruchomienia procesu serwisowania obrazu w lokalizacji e:\7work\wim błąd : 0x801f0005. Czy ktoś ma jakiś pomysł na to?

Odp: Integracja aktualizacji oraz sterowników z obrazem instalacyjnym Windows 7
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Październik 2011, 12:37:45 »
Poradnik bardzo chaotycznie napisany, chciałem się zabrać za dodanie własnych sterowników to nawet nie wiem od czego zacząć... Mógł by ktoś bardziej szczegółowo opisać ?

Aby dodać sterowniki:

dism.exe /image:X:\7Work\WIM /Add-Driver /driver:X:\7Work\Drivers /recurse <- i co ja mam z tym zrobić ?

Wydanie tej komendy przeszuka X:\7Work\Drivers w poszukiwaniu plików .inf sterowników do zintegrowania. Aby dodać niepodpisane sterowniki na końcu komendy należy dodać /ForceUnsigned, ale nie jest to zalecane. <- przeszuka, łoł, spoko, tylko jak zrobić żeby je dodał ?

Teraz musimy zapisać zmodyfikowany plik "install.wim" <- jak ?
-Wróc do programu GImageX
-Zaznacz pole "Commit Changes" (WAŻNE! Jeśli tego nie zrobisz obraz install.wim nie zostanie zmodyfikowany)
-Na koniec kliknij na przycisk "Unmount". Poczekaj aż plik zostanie odmontowany i zapisane zostaną w nim zmiany (może to trochę potrwać). Zawartość folderu WIM zostanie usunięta. <- o tym programie byla mowa przy integracji aktualizacji, ile kroków z poradnika o aktualizacjach ma być wykonanych jak chce dodać tylko sterowniki ?

Kompletnie nic nie rozumiem z tego poradnika :/


Odp: Integracja aktualizacji oraz sterowników z obrazem instalacyjnym Windows 7
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Październik 2011, 16:49:24 »
to żeś mi pomógł, ten sam skopiowany poradnik na inne forum...

Odp: Integracja aktualizacji oraz sterowników z obrazem instalacyjnym Windows 7
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Październik 2011, 18:59:43 »
Jak byś czytał ze zrozumieniem to byś nie miał problemu z niczym,tam jest jasno wszystko opisane. :P
Daj namiar na siebie AQQ lub GG to ci wy tłumacze po kolei co i jak,jak nie jesteś w stanie tego ogarnąć.

Odp: Integracja aktualizacji oraz sterowników z obrazem instalacyjnym Windows 7
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Październik 2011, 18:32:10 »
dziękuję za chęci ale jak coś wymaga więcej zaangażowania niż daje pożytku to się mija z celem
pozdrawiam.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Integracja aktualizacji oraz sterowników z obrazem instalacyjnym Windows 7
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Październik 2011, 21:10:37 »
Więcej zaangażowania wymaga twoje czytanie ze zrozumieniem. Dziki ci coś podaje na tacy, a ty jeszcze masz pretensje.


Odp: Integracja aktualizacji oraz sterowników z obrazem instalacyjnym Windows 7
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Październik 2011, 15:54:09 »
Wsadź sobie w buty swoje mądrości życiowe będziesz wyższa.

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Integracja aktualizacji oraz sterowników z obrazem instalacyjnym Windows 7
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Październik 2011, 17:09:36 »
Proszę dwie strony o spokój i oczywiście pisanie na temat :)