TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Asus - uszczęśliwianie na siłę

Asus - uszczęśliwianie na siłę
« dnia: 25 Sierpień 2009, 09:24:13 »
Mam nowego laptopa Asusa K50IJ. Gdy go odpaliłem i zobaczyłem co tam jest zainstalowane oprócz systemu zwątpiłem... trialowe wersje Office2007, Nortona - to przeżyłem, odinstalowałem i koniec. Ale poza tym jest masa śmiecia którego nie znam i nie wiem czy mogę odinstalować  :-[ Po jaką cholerę ktoś mnie uszczęśliwia na siłę? Zajmuje to masę miejsca, pewnie nigdy nie będzie używane. Po odtworzeniu systemu z partycji recovery znów to badziewie jest. A normalnego "czystego" systemu nie ma z czego zainstalować   :'(
A może tylko ja nie wiem jak to zrobić?
Czy pozostaje mi tylko zainstalować "pirata"?
Pozdrawiam - Leszek

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Asus - uszczęśliwianie na siłę
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2009, 09:27:06 »
Zainstaluj właściwą wersję systemu używając innego nośnika np. z wersji OEM i klucza produktu, który znajduje się na naklejce COA na Twoim notebooku.

Odp: Asus - uszczęśliwianie na siłę
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpień 2009, 11:17:17 »
Spróbuję tak zrobić, ale... odczytałem keyfinderem klucz tej Visty i jest on inny niż na naklejce. W Mcrosofcie powiedzieli, że tak może być przy preinstalowanym systemie... No to który klucz mam aktualny? ten w systemie czy ten na naklejce? Porąbane to wszystko... Tęsknię za "siódemką" Mam ją na stacjonarnym kompie i jest bez porównania lepsza od tej Visty...

Odp: Asus - uszczęśliwianie na siłę
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2009, 11:30:25 »
Spróbuję tak zrobić, ale... odczytałem keyfinderem klucz tej Visty i jest on inny niż na naklejce. W Mcrosofcie powiedzieli, że tak może być przy preinstalowanym systemie... No to który klucz mam aktualny? ten w systemie czy ten na naklejce? Porąbane to wszystko... Tęsknię za "siódemką" Mam ją na stacjonarnym kompie i jest bez porównania lepsza od tej Visty...
Stawiam ze oba sa aktualne,ale radze uzyc tego na naklejce COA

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Asus - uszczęśliwianie na siłę
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień 2009, 11:33:00 »
Spróbuję tak zrobić, ale... odczytałem keyfinderem klucz tej Visty i jest on inny niż na naklejce. W Mcrosofcie powiedzieli, że tak może być przy preinstalowanym systemie... No to który klucz mam aktualny? ten w systemie czy ten na naklejce? Porąbane to wszystko... Tęsknię za "siódemką" Mam ją na stacjonarnym kompie i jest bez porównania lepsza od tej Visty...
Może być inny gdyż pewnie Asus podczas pre-instalacji używał klucza OEM_SLP i to zapewne ten klucz wyciągnął keyfinder. Użyj tego klucza, który jest na naklejce COA.

Odp: Asus - uszczęśliwianie na siłę
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpień 2009, 14:56:43 »
Zainstaluj właściwą wersję systemu używając innego nośnika np. z wersji OEM i klucza produktu, który znajduje się na naklejce COA na Twoim notebooku.
Tak zrobiłem i niestety nie można aktywować. Niewłaściwy klucz. Dzwoniłem do M$ i dowiedziałem się, że nie wspierają produktów preinstalowanych przez producentów.
PRECZ Z ASUSEM! :'(

Odp: Asus - uszczęśliwianie na siłę
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień 2009, 19:07:32 »
Tak, tak, ja również wiem coś o tym. Kuzynka kupiła niedawno laptopa (co prawda nie asusa a acera) ale też było od cholery tego badziewia.
Office Trial, Kaspersky Trial no i co było najgorsze jakieś beznadziejne gierki dla małych dzieci w wersji demo. Ponad 20 różnych gierek łącznie
zajmowały ponad 2,5GB. Dołączając jeszcze kilka programów użytkowych, z czego 2 programy w wersji trial dawało łącznie 3GB niepotrzebnego syfu.
Pytam się, po co to wszystko? Czy oni zgłupieli?. Przez to system bardzo zmula. Oni nie chcą nikogo uszczęśliwić na siłę tylko chcą użytkownikowi
utrudnić życie, ponieważ po przywracaniu systemu z płytki recovery trzeba to od nowa wszystko usuwać.
Dla mnie to głupota. No bo przecież nikt nie będzie grał w takie gierki dla przedszkolaków i na dodatek po angielsku.

Odp: Asus - uszczęśliwianie na siłę
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Wrzesień 2009, 19:18:29 »
Najlepiej kupowac czystu lapek bez systemu i po klopocie :)

Offline yagi

Odp: Asus - uszczęśliwianie na siłę
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Wrzesień 2009, 23:17:43 »
Najlepiej kupowac czystu lapek bez systemu i po klopocie :)

Tylko ze ciezko takie teraz dostac ;)
303 Power!