TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Logo Windowsa Seven

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Logo Windowsa Seven
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Grudzień 2008, 13:05:59 »
A jak by windows nazywał systemy tak jak nazywają Ubuntu? Np. Ubuntu 9.04 będzie się nazywał "Jaunty Jackalope", która oznacza "żwawy rogaty królik". "Jackalope" to zwierzę nieistniejące pochodzące ponoć ze skrzyżowania się królika i antylopy. Spotkałem się też nie wiem dlaczego na stronie dobreprogramy.pl z tłumaczeniem "dumny zmutowny królik z antylopą". Więc skojarzenie byka z systemem to nic takiego...
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Logo Windowsa Seven
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Grudzień 2008, 13:28:19 »
Fakt, ale nazwy wersji ubuntu są nadwyraz idiotyczne ( gnuśny ( tudzież knąbrny - zależnie od tłumaczenia ) gąsior ? WTF ? ) więc porównywać chyba nie bardzo jest co...no ale fakt, wkońcu to tylko nazwa.

Odp: Logo Windowsa Seven
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Grudzień 2008, 15:34:29 »
Longhorn mogło oznaczać również długorogi (pisało o tym w KSE) - nowy system miał swymi rogami zmieść inne z rynku. ;)

urban92, twój awatar to nie do końca logo Longhorna. Oryginalne miało nieco inną kolorystykę, ale wg mnie nie ma to zbyt dużego znaczenia, bo i tak najprawdopodobniej będzie takie jak w angielskiej Wiki. Wątpię, by MS zdecydował się na tak krzykliwe logo, jak zaprezentowana przez ciebie "siódemka".

Odp: Logo Windowsa Seven
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Grudzień 2008, 18:33:20 »
Sam zmieniłem kolorystyke, oryginalne logo wygląda tak:



Też nie bardzo wiem czemu system skojarzył im się z bydłem :P Logo sevena które dałem najprawdopodobniej nie należy do M$, prawdziwe logo sevena możecie zobaczyć w okienku about:


Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Logo Windowsa Seven
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Grudzień 2008, 10:10:37 »
Poszukaj grafiki przedstawiającą Longhorna (zwierzę) i będziesz wiedział do czego podobne jest logo.

Odp: Logo Windowsa Seven
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Grudzień 2008, 17:46:24 »
Poszukaj grafiki przedstawiającą Longhorna (zwierzę) i będziesz wiedział do czego podobne jest logo.
Do długorogiego byka. Pisałem o tym wcześniej. ;P

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Logo Windowsa Seven
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Grudzień 2008, 17:51:45 »
Taki sobie ten byczek. Taki chudy :)