TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Legalność Windows 7 RTM

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Wrzesień 2009, 16:52:04 »
a mozesz mi na pw podesłac linka do tej wersji?

Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Wrzesień 2009, 16:57:41 »
Linki sa na bloogu [strona nie jest już dostępna] w dziale RTMy sa tam wersje i 32 bitowe i 64 bitowe sa to oryginalne polskie iso wersja 7600 RTM  (wersja ultimate) modyfikacje iso umozliwiaja wybor rodzaju instalowanego systemu
« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2023, 11:03:00 wysłana przez Mirahz »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Wrzesień 2009, 17:06:10 »
a stary klucz bedzie pasował ?

Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Wrzesień 2009, 17:12:24 »
Nie klucze z wersji RC nie pasuja do wersji RTM.Co nie oznacza ze nie mozna takiego systemu aktywowac.Choc metody aktywacji nie sa legalne no chyba ze jestes subskrybentem np MSDNu i otrzymales oryginalny klucz od Microsoftu.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Wrzesień 2009, 17:23:03 »
ok dzieki . pozdrawiam

Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Wrzesień 2009, 15:02:00 »
Jeśli kupiłem Windows 7 PL to czy mogę zainstalować Windows 7 ENG i podać klucz z polskiej wersji językowej? Jest to zgodne z licencją i nie będzie problemów z aktywacją?

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Wrzesień 2009, 15:07:23 »
Zgodne, legalne, nie będzie problemów.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Wrzesień 2009, 15:17:23 »
Jeśli kupiłem Windows 7 PL to czy mogę zainstalować Windows 7 ENG i podać klucz z polskiej wersji językowej? Jest to zgodne z licencją i nie będzie problemów z aktywacją?
Możesz aktywować licencję ENG kluczem przeznaczonym to wersji PL chociaż czasem będzie wymagana aktywacja telefoniczna. Zgodne z licencją to niestety raczej nie jest :P gdyż licencja OEM czy też BOX nie pozwala na zmianę używanej wersji językowej. Nie tyczy się to oczywiście wersji Ultimate jako że w tym przypadku możesz legalnie pobrać pakiety językowe przez Windows Update.

Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Wrzesień 2009, 15:21:21 »
Tylko ja mam problem bo w wersji PL nie pobiera mi sterowników do drukarki a pomoc od HP nic mi nie wyjaśniła. Nawet jeśli zmienię język na angielski to nic nie pomaga [muszę mieć wersję ENG].
Dlatego nie wiem czy to jest w końcu zgodne z licencją czy nie, żeby w ENG ISO podać klucz z ISO PL  ;)

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Wrzesień 2009, 15:34:00 »
Cytuj
Bezpłatna zamiana wersji językowych oprogramowania jest możliwa tylko jeśli licencje były kupione w ramach programów licencjonowania grupwego np. Otwartej Licencji Microsoft . Fragment umowy licencyjnej mówiący o tym: "...Zamiast któregokolwiek produktu, na który nabyli Państwo licencję w ramach niniejszej umowy, mogą Państwo uruchamiać (i) wcześniejszą wersję lub (ii) inną wersję językową (dopóki ta inna wersja językowa jest dostępna w tej samej lub niższej cenie niż cena wersji zamówionej) tego samego produktu..."

W pozostałych przypadkach (wersje OEM, paczki) nie ma możliwości bezpłatnej zamiany wersji językowej, należy zakupić oprogramowanie we właściwym języku.

Wyjątek!

Dla Windows Vista Ultimate można pobrać Windows Vista Ultimate Language Pack, zawierający kilkanaście języków. W Menu Start należy wybrać: Panel sterowania -> Windows Update -> Windows Ultimate Extras. W okienku tym pojawi się lista wersji językowych, które można pobrać dla Windows Vista Ultimate w tym również Polish Language Pack.

Zródło: http://www.microsoft.com/poland/licencje/menu/faq.aspx

Offline lysyn

  • ***
  • 173
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Wrzesień 2009, 16:31:52 »
RTM jest nielegalny według mnie oprocz wersji enterprise.

Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Wrzesień 2009, 19:51:06 »
RTM jest nielegalny według mnie oprocz wersji enterprise.

Chyba ze ktoś ma z MSDN/MSDNAA.

Offline lysyn

  • ***
  • 173
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Wrzesień 2009, 19:56:36 »
Chyba ze ma ktos tam dostep.

Offline Camis

Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Wrzesień 2009, 08:54:45 »
Chyba ze ma ktos tam dostep.

Czyli praktycznie kazdy student...
Core 2 Duo E7200@4GHz / Gigabyte GA-EP35-DS3 / A-Data 4GB 800MHz / Galaxy 8800GT / Samsung F1 320GB

Delta DPS-400MB / Pioneer 215D@S15J / Pentagram Karakorum / Chieftec LBX-01B-B-B / Lcd Samsung 32

Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Październik 2009, 18:13:30 »
Witam! Nie chciałbym zakładać nowego tematu, a mam kilka pytań odnośnie aktywacji Windows 7 PL Ultimate, RTM. Otóz na niektórych stronach podane są klucze OEM SLP. Co się stanie jeżeli w sekcji System w Panelu Sterowania wpiszę ten klucz? Czy system się aktywuje? Podejrzewam że to nie jest takie proste skoro są specjalne loadery. Czy mógłby ktoś mi to wytłumaczyć? Z góry dzięki!