TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera

Offline m!rek

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Sierpień 2009, 09:17:23 »
podejrzewam, że pracownicy sklepu, w którym komputer był składany i plombowany
czujnika temp. od tego panelu nigdzie nie podłożyli
zapewne spoczywa sobie gdzieś spleciony pod koszem na HDD
a więc to temperatura w obudowie jest wskazywana
Windows 7 RC x64 + Windows XP SP3
Gigabyte GA-EP31-DS3L
Intel Core 2 Duo E6600 2.40@3.00 GHz
PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4
Samsung SpinPoint F1 640 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)
EVGA e-GeForce 8800 GTS 640 MB GDDR3 + AC Accelero Extreme 8800
Motorola Z10

Offline Ukey

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Sierpień 2009, 10:39:42 »
Moment!! To Ty masz gwarancje wklepowa ?! NO OBUDOWE !? nie rozumiem.. ze masz zaplombowanego kompa. Kazda czesc w kompie MUSI miec oddzielna gwarancje u producenta/dystrybutora.. Sklep nie moze sam w sobie zalozyc Ci gwarancji na dana czesc przez naklejenie jakiegos g... na obudowie 0.o Takie cos bylo by mozliwe i legalne jest by chodzillo o laptopy czy kompy skladane rpzez 1 producenta (wszystkie czesci od INTELA czy IBM np.) Mialem podobny problem i smialo zerwalem gware z obudowy bo po co mi gwarancja na blache 0.o ?
Problem pisac GG 1405174

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Sierpień 2009, 11:00:32 »
Moment!! To Ty masz gwarancje wklepowa ?! NO OBUDOWE !? nie rozumiem.. ze masz zaplombowanego kompa. Kazda czesc w kompie MUSI miec oddzielna gwarancje u producenta/dystrybutora.. Sklep nie moze sam w sobie zalozyc Ci gwarancji na dana czesc przez naklejenie jakiegos g... na obudowie 0.o Takie cos bylo by mozliwe i legalne jest by chodzillo o laptopy czy kompy skladane rpzez 1 producenta (wszystkie czesci od INTELA czy IBM np.) Mialem podobny problem i smialo zerwalem gware z obudowy bo po co mi gwarancja na blache 0.o ?
Sklep nie może plombować komputera wtedy jeśli jest to konfiguracja złożona na indywidualne zamówienie klienta. Jeśli jest to gotowy zestaw, który ma z góry ustaloną konfigurację i może być wybrany przez klienta "z półki" na zasadzie "to ja poproszę ten pierwszy z prawej na górnej półce" to jak najbardziej może być zaplombowany.

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Sierpień 2009, 12:32:30 »
Tymbardziej, że świstków na temat gwarancji poszczególnych komponentów wraz z tak zakupionym komputerem nie otrzymujesz. Dostajesz jedynie papier co do gwarancji za "całą puchę".

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Sierpień 2009, 12:38:48 »
Myślałem nad tym i wydaje mi się że oni w tym sklepie chyba sobie sami te kompy składają nawet serwis mają na miejscu. Jak dzwoniłem w sprawie tej awarii to najpierw zapytał jaka jest obudowa komputera, nawet nie kazali pakować , wystarczy gwarancja i instrukcje obsługi poszczególnych podzespołów. Sklep należy do sieci a oni tu sobie prowadzą dodatkową działalność
=========================================================
Cytuj
podejrzewam, że pracownicy sklepu, w którym komputer był składany i plombowany
czujnika temp. od tego panelu nigdzie nie podłożyli
zapewne spoczywa sobie gdzieś spleciony pod koszem na HDD
a więc to temperatura w obudowie jest wskazywana
Trochę tych czujników tu jednak jest ale ja dalej nie wiem czego dotyczy ta wartość na wyświetlaczu komputera, nieznacznie się tylko podnosi np. podczas grania ale zawsze utrzymuje w przedziale 22-27 no chyba że jest bardzo ciepło w domu to też wzrasta


http://i29.tinypic.com/15dubya.png
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2009, 13:48:31 wysłana przez Rafal05 »

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Sierpień 2009, 13:11:54 »
Pewnie to temperatura dysku

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Sierpień 2009, 13:23:33 »
Dysk mam Samsunga i wydaje mi się że jest podana temperatura ( na samym dole tej listy którą wyżej podałem ) ale mogę się mylić

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Sierpień 2009, 13:35:47 »
Dysk mam Samsunga i wydaje mi się że jest podana temperatura ( na samym dole tej listy którą wyżej podałem ) ale mogę się mylić
No dokladnie wiec mysle ze ta zagadkowa temperatura na panelu to temperatura dysku.