TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera

Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« dnia: 16 Sierpień 2009, 01:15:27 »
Witam!
Mam pewien problem tzn. po włączeniu komputera i upływie ok. 5 - 10 min. zaczyna z niego dobiegać tajemniczy dzwięk ??? . Wcześniej zdarzało się to sporadycznie jednak od pewnego czasu występuje to po każdorazowym uruchomieniu kompa ( nie ma tego przy restartach ) Wystarczy że wyłączę go na godzinę po czym włączę i dzwięk się pojawia. Zanim udam się do serwisu chciałbym poznać przyczynę tych odgłosów , dlatego mam do was prośbę żebyście wysłuchali tego krótkiego nagrania ( 40s ) i ocenili sytuację , tylko podgłoście nieco dzwięk bo nagranie nie jest najlepszej jakości , nagrywałem aparatem fot. Czekam na diagnozę i dzięki za pomoc
Link do tematu:
http://123upload.pl/?d=9377AA662
Ps.
Dodam jeszcze że dzwięk ten występuje w krótkich odstępach czasu (góra 5-6 razy) i pózniej już jest spokój - czyli do następnego uruchomienia
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2009, 19:06:25 wysłana przez Rafal05 »

Offline marusg

  • ***
  • 143
  • hej ludziska,będe królem spamowiska
Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpień 2009, 02:26:03 »
hehe,to naprawdę dziwny dźwięk.Ja bym z tym zadzwonił do "nie do wiary" i powiedział że w moim kompie siedzi kozioł :D

a tak serio,to brzmi jak wentylator,który próbuje się rozpędzić np. na karcie graficznej
E5200@3,4Ghz|Gigabyte GA-EP31-DS3L|4GB A-data Gaming Edition|Scythe Mugen|Pentagram Silent Force 460W|CoolerMaster Elite 331|Gainward HD4850 Golden Sample|Segate Baraccuda 500GB|Samsung SyncMaster T190

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpień 2009, 12:24:53 »
Panowie , wytężcie trochę swoje umysły bo ja ciągle czekam na propozycje co może być  przyczyną takiego zachowania mojego sprzętu :'(

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sierpień 2009, 12:37:27 »
Panowie , wytężcie trochę swoje umysły bo ja ciągle czekam na propozycje co może być  przyczyną takiego zachowania mojego sprzętu :'(
Karta graficzna ma pasywne czy aktywne chlodzenie?.Ile masz wentylatorow w kompie?

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień 2009, 12:44:44 »
Jak to sprawdzic ? , komputer mam jeszcze na gwarancji i jest zaplombowany

Processor:Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4700 @ 2.60GHz
PŁYTA : GIGABYTE P31-DS3L
PAMIĘĆ: DDRAM II 2 GB DUAL 667 MHz PC5300
HDD SAMSUNG 320 GB /16 MB / 7200 SATA-II
GRAFIKA: KARTA PCIEX GF 8600 GT 1 GB
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2009, 13:01:50 wysłana przez Rafal05 »

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień 2009, 12:52:31 »
Jak to sprawdzic ? , komputer mam jeszcze na gwarancji i jest zaplombowany
To podaj jaka masz karte grafiki.Wejdz w Everesta tam beda dane o karcie,ba a nawet widoczne predkosci poszczegolnych wentylatorow.No od procka 1 od zasilacza 2,nie wiem czy na obudowie tez masz?.Napewno to jakis z wentylatorow.Choc nie sadze zeby od wentylatowa grafy az taki dzwiek byl.Glosny jest bardzo?

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2009, 13:14:13 »
Dosyć głośno to słychać. Jeden wentylator widać wyraznie , drugiego nie bardzo widać choć u góry obok zasilania jest kratka ale nie widzę dokładnie co tam jest.
Pewnie niewiele to wniesie do sprawy ale zrobiłem temu wyjcowi fotke
http://i27.tinypic.com/2e5l0gk.jpg
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2009, 16:49:07 wysłana przez Rafal05 »

Offline marusg

  • ***
  • 143
  • hej ludziska,będe królem spamowiska
Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sierpień 2009, 18:24:12 »
ja nadal obstawiam,że to wina wentylatora na karcie grafiki, rozpeda się na 100% i wyłącza,rozpędza i wyłącza i tak kilka razy

ściągni program atitool, tam jest opcja regulacji prędkości wiatraka na karcie, ustaw na chwile na 100% i wtedy dowiesz się czy to ten sam dźwięk
E5200@3,4Ghz|Gigabyte GA-EP31-DS3L|4GB A-data Gaming Edition|Scythe Mugen|Pentagram Silent Force 460W|CoolerMaster Elite 331|Gainward HD4850 Golden Sample|Segate Baraccuda 500GB|Samsung SyncMaster T190

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sierpień 2009, 18:41:24 »
Pierwszy raz to widzę , nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać a nie chciałbym przy okazji czegoś z....ć ! Opisz mi w kilku krokach jak to zrobić
Pokazało mi się to okno
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2009, 18:48:16 wysłana przez Rafal05 »

Offline marusg

  • ***
  • 143
  • hej ludziska,będe królem spamowiska
Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Sierpień 2009, 21:03:46 »
hmm zapomniałem,że na Win7 atitool nie działa,bo system blokuje jakiś sterownik

więc ten pomysł z atitool'em niestety odpada :( sorry,mój błąd

nie mam pomysłu jak przyspieszyć wiatrak na tej karcie
E5200@3,4Ghz|Gigabyte GA-EP31-DS3L|4GB A-data Gaming Edition|Scythe Mugen|Pentagram Silent Force 460W|CoolerMaster Elite 331|Gainward HD4850 Golden Sample|Segate Baraccuda 500GB|Samsung SyncMaster T190

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sierpień 2009, 22:23:13 »
Jak się w końcu okazało przyczyną takiego zachowania komputera był kurz który dokładnie oblepił  wiatraki. Po wyczyszczeniu problem ustąpił.

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sierpień 2009, 01:07:10 »
nie trzeba byc  jasnowidzem zeby to stwierdzic po tym nagraniu... kurz to przyczyna dosc sporej czesci problemow se sprzetem, tak samo jak niedokladne zamocowanie i pare innych... najlepiej czysc wiatraki z kurzu patyczkami do uszu(tylko obudowe a nie silniczek) i plynem do okien z czynnikiem antystatycznym to zapobiegnie przylepianiu kurzu, i smaruj raz na rok 1 kropelke oleju sylikonowego albo
maszynowego do kazdego wiatraka z braku czegokolwiek moze byc wd40
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Sierpień 2009, 09:03:44 »
To nie wina wentylatora od graficzki tylko łożyska poszły w tym na tylnej obudowie kompa koło zasilacza.

Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sierpień 2009, 14:13:51 »
Cytuj
To nie wina wentylatora od graficzki tylko łożyska poszły w tym na tylnej obudowie kompa koło zasilacza.
Komputer oddałem do serwisu i gościu oprócz tego kurzu niczego innego nie wykrył, gdyby nie fakt że sprzęt mam na gwarancji i jest zaplombowany to sam bym sobie wyczyścił. Drugi pozytywny efekt tego odkurzenia to spadek temperatury (tylko nie wiem za bardzo czego ) z 32 do 23 stopni C. Gdyby ktoś wiedział czego to dotyczy to proszę o wyjaśnienie . Poniżej foto


Odp: Dziwny dzwięk po uruchomieniu komputera
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sierpień 2009, 15:43:26 »
Cytuj
To nie wina wentylatora od graficzki tylko łożyska poszły w tym na tylnej obudowie kompa koło zasilacza.
Komputer oddałem do serwisu i gościu oprócz tego kurzu niczego innego nie wykrył, gdyby nie fakt że sprzęt mam na gwarancji i jest zaplombowany to sam bym sobie wyczyścił. Drugi pozytywny efekt tego odkurzenia to spadek temperatury (tylko nie wiem za bardzo czego ) z 32 do 23 stopni C. Gdyby ktoś wiedział czego to dotyczy to proszę o wyjaśnienie . Poniżej foto


Sprawdz sobie najlepiej w Everescie.Tam beda podane temperatury z wszystkich czujników w komputerze ;)Wiec latwo dojdziesz ktora to temperatura.Skoro spadla to moze to byc temp z czujnika na karcie grafiki