TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

VMware a Windows 7

VMware a Windows 7
« dnia: 15 Sierpień 2009, 16:03:15 »
Pierwszy raz używam VMware a to dość zaawansowany program dlatego mam z nim problem. Otóż ze swojego obrazu(który działa na VirtualBoxie), instaluję tam na maszynce z ustawionym Windows Vista(próbowałem Other ale też to samo), 512 RAM-u,
NAT-em i 14 Gigowym dyskiem, i gdy po rozpakowywaniu plików, instalacji funkcji i aktualizacji, przy pierwszym restarcie wyskakuje okno Odzyskiwanie po błędzie systemu Windows, biorę Uruchom normalnie(próbowałem Tryb Awaryjny(to samo)), i po "wybuchu" loga jak to ma miejsce przy uruchamianiu dostaję błąd STOP:

 i nie mogę kontynuować instalacji. A mój obraz jest na pewno poprawny, ponieważ testowałem go na Virtual Boxie oraz Virtual PC.

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sierpień 2009, 17:13:08 »
Ze swojego doświadczenia wiem, że to że działa na maszynach wirtualnych nie koniecznie musi działać na PC. Tak było z moimi próbami nad przeróbką jednego Windowsa.

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpień 2009, 17:58:39 »
No więc wina jest po stronie obrazu?

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpień 2009, 17:59:50 »
Raczej tak. Obrazu, WIMa szczególnie boot.wim.

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpień 2009, 18:01:23 »
Więc co proponujesz, drugi raz przerobić obraz? To znaczy boot.wim?

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpień 2009, 18:03:09 »
Rób najlepiej wszystko od nowa i dokładnie. Co tak btw dokładnie robisz?

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Sierpień 2009, 18:05:20 »
Spolszczenie + aktywacja(ale to już tylko kilka plików bez kombinacji z WIMami).

Tak w ogóle to zastanawiam się czy nie zrobić tego sposobem Egonka, czyli takim "normalnym", chociaż słyszałem że wtedy niestety nie działa ściąganie sterowników z WU.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień 2009, 18:13:53 wysłana przez blazej.30 »

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sierpień 2009, 18:00:37 »
VMware 6.5.2 nie działa w 100% pod Windows 7, nie działa NAT na maszynach. Poprawili ten błąd w wersji 7.0 Technology Preview.

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Sierpień 2009, 23:33:22 »
Już nie wiem co robić. Próbowałem sposobem Egonka, Tombusza, każdy po 2 razy i nic. VMware wywala nowy błąd: po pierwszym resecie i załadowaniu instalatora wyskakuje że obraz instalacji uszkodzony. Oryginalny obraz jest poprawny, bo dobrze instaluje się na VMware. Więc wychodzi że ja coś robię źle. Ale wszystkoo krok po kroku, słowo w słowo robię według opisu. Do tego obrazu tym razem nie dodawałem nic poza spolszczeniem, już bez aktywacji, i też bez skutku. TYLKO DLACZEGO TO WSZYSTKO DZIAŁA NA VIRTUAL BOXIE?!?!? Będę musiał sprawdzić to na fizycznym komputerze bo już nie mam nerw na to. Mam nadzieję że ktoś znajdzie rozwiązanie. Na jednym działa na drugim nie. Tylko nie chcę robić sobie bałaganu na komputerze, i dlatego wstrzymuję się z tą instalacją, chcę już mieć gotowy, sprawdzony obraz, chyba pobiorę ten od Kowalmiśka i będę miał święty spokój, ale może da się rozwiązać mój problem w inny sposób...

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Sierpień 2009, 06:57:34 »
VMware 6.5.2 nie działa w 100% pod Windows 7, nie działa NAT na maszynach. Poprawili ten błąd w wersji 7.0 Technology Preview.

Witam
Pobrałem wasnie ta wersje : VMWARE.WORKSTATION.V7.0.BUILD.169612.TECHNICAL.PREVIEW-DRACULA  sumy kontrolne sie zgadzaja lecz nie moge tej wersjii zainstalowac -- ktos wie o co tu chodzi ?  nie moge tego zainstalowac ani na XP  ani tez na Viscie a takze na Windows 7

W procesach cały czas ,, chodzi,, plik : VMware-workstation-e.x.p-169612.exe*32 i instalka pomimo tego ze czekam dłuuugo nie rusza...

probowałem w trybach zgodnosci - takze nie uruchamia sie instalacja

Wersja VMware.Workstation.v6.5.2 normalnie mi sie instaluje bez zadnych problemów lecz nie mam internetu na Wmware

Offline arczi

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpień 2009, 09:50:51 »
Wersja VMware.Workstation.v6.5.2 normalnie mi sie instaluje bez zadnych problemów lecz nie mam internetu na Wmware

Używasz może jakiegoś firewalla?
Aby był dostęp do netu z poziomu systemu wirtualnego zainstalowanego na VMWare - niezbędny jest restart "zwykłego" systemu po zainstalowaniu VMWare. Ponadto - musisz ustawić firewalla w "zwykłym" systemie by dopuszczał ruch z VMWare.

pozdro
f.
AMD Phenom II X4 940 Black Edition 3000@3650MHz || Gigabyte GA-MA790GP-DS4H
ATI Radeon HD3300 (DirectX10) 128MB DDR3 1333MHz || Zalman ZM600-HP (600W)
A-Data Extreme Edition 1066+ 2x2048MB CL5-3-5-12 2T || Aerocool Hi-Tech 7 PRO

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpień 2009, 10:39:16 »
Wersja VMware.Workstation.v6.5.2 normalnie mi sie instaluje bez zadnych problemów lecz nie mam internetu na Wmware

Używasz może jakiegoś firewalla?
Aby był dostęp do netu z poziomu systemu wirtualnego zainstalowanego na VMWare - niezbędny jest restart "zwykłego" systemu po zainstalowaniu VMWare. Ponadto - musisz ustawić firewalla w "zwykłym" systemie by dopuszczał ruch z VMWare.

pozdro
f.

W momencie testowania v6.5.2 nie miałem zadnego firewalla oprócz tego wbudowanego np w Win 7 -- wiadomo ze po instalacji Wmware nastepuje restart komputera ---  wchodzac w Wmware w połaczenia sieciowe pokazywał mi ze niby jest połaczony lecz internetu nie miałem ...

Myslałem ze jest to rzeczywiscie jakis bład i pobrałem wersje VMWARE.WORKSTATION.V7.0.BUILD.169612.TECHNICAL.PREVIEW-DRACULA gdyz tak jak wyzej ktos napisał ze 6-stka ma jakis problem z Natem  .... no i ta wersja 7... nie instaluje mi sie ..

Offline Andrew

  • *
  • 11
  • Książę ciemności. Gardzę metalami i innym ścierwem
Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Sierpień 2009, 19:47:50 »
To mój pierwszy post ale jakże pomocny:

Też miałem ten problem. Bardzo długo grzebałem ale finalnie się udało. NATem tego nie szło zrobić. Pingować mogłem ale http nie działało...Myślałem, że jak zmostkuje połączenia to ruszy, ale też nic z tego. Żeby nie przynudzać to napiszę co i jak:

1. Dla jednego z połączeń VMware wybieracie Właściwości (będąc w systemowym aplecie do połączeń sieciowych)  -> klikacie na Protokół internetowy w wersji 4 -> Właściwości -> jako adres IP podajecie 192.168.56.1 (takie samo jakie ma VirtualBox, mam go zainstalowanego, jeżeli by finalnie nie poszło, spróbujcie też zainstalować ;) ), -> zatwierdzacie OK.

2. W rejestrze trzeba odblokować możliwość mostkowania dla połączeń VMware:
tutaj jest instrukcja dla XP, ale na 7 zadziałało: http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1212

3. Mostkujecie swoje połączenie sieciowe z tym zmienionym.

4. W ustawieniach wirtualnej maszyny zmieniacie połączenie na Custom: Specific virtual network, wybieracie połączenie które zmodyfikowaliście. U mnie było to VMNet1(Host Only) widoczne w systemie jako Połączenie lokalne 2.

I teraz mała uwaga - u mnie odrazu nie było połączenia do sieci, musiałem zrobić reboot wirtualnej maszyny i dopiero poszło :)

Pomysł jest w 100% mój i nie zezwalam na jego rozpowszechnianie bez mojej zgody.

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Sierpień 2009, 20:30:35 »
I teraz mała uwaga - u mnie odrazu nie było połączenia do sieci, musiałem zrobić reboot wirtualnej maszyny i dopiero poszło :)
Nie jest konieczny reboot, wystarczy zrobić disconnect i connect dla sieci w VMware. :)

Odp: VMware a Windows 7
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Sierpień 2009, 02:49:52 »
Witam
Pobrałem wasnie ta wersje : VMWARE.WORKSTATION.V7.0.BUILD.169612.TECHNICAL.PREVIEW-DRACULA  sumy kontrolne sie zgadzaja lecz nie moge tej wersjii zainstalowac -- ktos wie o co tu chodzi ?  nie moge tego zainstalowac ani na XP  ani tez na Viscie a takze na Windows 7

W procesach cały czas ,, chodzi,, plik : VMware-workstation-e.x.p-169612.exe*32 i instalka pomimo tego ze czekam dłuuugo nie rusza...

probowałem w trybach zgodnosci - takze nie uruchamia sie instalacja

Wersja VMware.Workstation.v6.5.2 normalnie mi sie instaluje bez zadnych problemów lecz nie mam internetu na Wmware

Przed odpaleniem instalatora wersji 7.0 zmień ustawienia regionalne na USA. Po zainstalowaniu z powrotem zmień na Polska.