TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

xp w win7

xp w win7
« dnia: 09 Sierpień 2009, 12:02:21 »
Mam krótkie pytanko, wiem że jest google ale tak po chłopsku:

czy w windows 7 uruchamiajac zdalny win xp to wychodzi na to że po prostu ma się winxp? chodzi mi o to czy wówczas jest jeszcze potrzeba by winxp trzymac jako drugi system na innej partycji, czy też można mieć 2 systemy ale w jednym.
Pytam bo tak naprawdę winxp potrzebny mi jest tylko po to by oglądać filmy na tv i móc słuchać dzwięku w dolby na amplitunerze bo niestety pod win7 nie działa mi wyjście cyfrowe spdif

Offline Mundek25

  • **
  • 63
  • Seven User Pirated Edition
Odp: xp w win7
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2009, 12:36:36 »
to nie żaden zdalny xp tylko xp mode czyli jakby system w systemie cos jak instalowanie systemu na virtualboxie, instalując dodatek xp mode od razu instaluje sie xp sp3 z tym że działa on w tle i nie wymaga drugiego pulpitu a wszystko po to zeby w7 był kompatybilny wstecz ze starym sprzętem i oprogramowaniem
PPPP

Odp: xp w win7
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpień 2009, 12:47:32 »
czyli sterownik do sb live powinien działać bez problemu, a nie tak jak było do tej pory, no nie?

Offline Mundek25

  • **
  • 63
  • Seven User Pirated Edition
Odp: xp w win7
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpień 2009, 12:49:00 »
jeśli działało ci pod xp to sądze że tak ale należy pamiętać że ten tryb xp mode jest w wersji rc także mogą byc jakies jazdy
PPPP

Odp: xp w win7
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpień 2009, 12:54:05 »
czyli sterownik do sb live powinien działać bez problemu, a nie tak jak było do tej pory, no nie?

które sblive masz?


Offline Mundek25

  • **
  • 63
  • Seven User Pirated Edition
Odp: xp w win7
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpień 2009, 13:01:33 »
http://www.sevenforums.com/sound-audio/2606-soundblaster-live-emu10k1-terrible-sound-4.html

na tym forum masz opis i linki do sterów które działają pod w7 i eliminują problem z dzwiekiem na starszych sb
PPPP

Odp: xp w win7
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sierpień 2009, 13:33:12 »
tak się składa że mam Live! 24-bit, a nawet na tym forum pisza że ta karta jako jedyna nie ma suportu, dodatkowo nawet jakby była inna to przy tych sterach z kwietnia piszą że i tak spdif aou nie jest obsługiwany :( zresztą problem miałem nadzieję rozwiązać kupujac asusa xonar dx, jednakże tu też spdif out nie dziła :(:(

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: xp w win7
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sierpień 2009, 22:06:45 »
Jeżeli chodzi o kartę graficzną w trybie XP to jakaś kilku megowa jest a dźwięk pewnie też jakiś standardowy i bez żadnych sterowników.

Odp: xp w win7
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Sierpień 2009, 22:18:10 »
dokladnie...

grafika: Virtual PC Integration Components S3 Trio32/64
Typ mikroukladu S3 732, Rozmiar pamieci: 16MB

muzyka: Sound Blaster 16 or AWE32 or compatible (WDM)